Diskuse

Toto diskusní fórum je věnováno Panické poruše.
První panickou ataku jsem zažila v roce 2004. Tehdy pro mě musela přijet záchranka, protože jsem se úplně zhroutila. Točila se mi hrozně hlava, zvracela jsem, bušilo mi srdce a dokonce jsem na několik dní ochrnula na spodní končetiny.  Tehdy jsem byla přesvědčená, že umírám. Až později jsem se dozvěděla, že se jedná o panickou poruchu. Ataky jsem měla 2x až 3x týdně. Vždy, když to na mě přišlo, uklidnilo mě, když jsem si sedla k internetu a pročítala diskusní fóra. Ale časem se to na všech diskuzích zvrtlo na řeči o něčem jiném, než o panické poruše. Proto jsem před  lety založila toto fórum, které se věnuje jen této nemoci a ničemu jinému. Věřím, že za ta léta mnohým, kteří tuto diskuzi navštívili, byla k užitku. Prosím i nadále vkládejte všechny své poznatky, rady a tipy, jak se s touto zákeřnou nemocí vyrovnáváte právě vy. Ale zároveň prosím, abyste se neodchylovali od tématu, protože  příspěvky nesouvisející s PP odradí ty, kteří hledají na této diskuzi skutečnou podporu a pomoc. Věřím, že vzájemným předáváním si vlastních pocitů a zkušeností s touto nemocí spojených, se s ní dokážeme lépe vyrovnat.
Děkuji Všem Zuzka

52 765 komentářů: Diskuse

 1. reidora napsal:

  ahojky moji milí panikáři a panikářky, dnes jsem se rozhodla že se trochu vypíši ze svých problémů, Trpím panikou cca 30 let s přestávkami a vlastně se z toho vždy musím dostávat sama s pomocí odborníků. Mám sice manžela a dvě dospělé dcery ale na všechno to trápení s tou mrchou jsem sama. Manželovi jsem to vlastně řekla jen jednou a jeho reakce byla tak neadekvátní že už nikdy jsem toto téma neotevřela. Dcery to ví a občas mi pomůžou třeba s odvozem do nemocnice. Je to hruza když jste se svými myšlenkami sami. Bohužel mám dost nemocné záda které vytvářejí takové nezkutečné věci o kterých jsem si myslela že k zádům nepatří. Bohužel když máte bolesti skoro každý den a alergie na spoustu pomocných léků který by vám to utišily nebo aspon zmírnily tak se dostávám do stavů strachu a úzkostých stavů a je to hrůza a děs. můj mozek dokáže v té samotě vytvářet dost bohaté katastrofické myšlenky . Bohužel samota je pro tu mrchu dost velká potrava a já musím každý den s ní bojovat.Popřeji vám všem ať máte někoho s kým můžete sdílet vaše pocity, strachy a pochopení, je to dost důležité pro uzdravení. I když jsem na to všechno sama snažím se s tou mrchou bojovat a vím že je to dost těžké a náročné. přeji vám všem hezký a klidný večer

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj reidoro,
   moc mě mrzí, že tě nikdo doma nepodpoří, nepochopí. Já to mám trochu podobné, taky se nesetkávám s pochopením doma, ale mám spousty kamarádů z psychiatrie, se kterými své problémy sdílíme. A nechodíš k psychologovi? Možná by ti to pomohlo, abys na vše nebyla sama, dá se chodit většinou jednou týdně na hodinu, někdy to i hradí pojišťovna.
   Mrzí mě, že tě trápí i záda a že na ně nemůžeš léky. Já mám taky spousty fyzických problémů, teď i hyperaktivní močový měchýř, ale léky na něj taky nesmím, protože "se tlučou" s mými psychiatrickými léky. Takže jediná alternativa je aplikace botulotoxinu do močového měchýře, což si rozmýšlím.
   Přeji ti, aby ti bylo lépe a našla jsi někoho, kdo ti porozumí, nějaké kamarádce se svěřit nemůžeš?

   • reidora napsal:

    Moc děkuji za tvoji odpověď k psychologovi chodím a řešíme to , sice jeho poslední nápad jít do skupiny byl pro mě spíš zklamáním a utrpením, byla to skupina kde byli všichni o dvě generace mladší a upřimně připadala jsem si jak někdo kdo tam nepatří a moje problémy by stejně nepochopili, Už nejsem nejmladší a kamarádky mě zbyly 3 z toho dvě jsou mimo Prahu ale taky je nemůžu bombardovat svými problémy pořád, Tak je otravuji když je nejhůř jedině co mě odpoutává od toho všeho je kreslení, když kreslím zapomenu na všechno a na všechny bohužel to nejde pořád k vůli zádům. Vím jaké máš potíže , a určitě jsi mladší něž já a obdivuji tě jak to zvládáš, Myslím si že vše u tebe pramení (to tipíši jen co z tebe cítím) ze zloby buď na sebe nebo na někoho blízkého možná rodiče. promiň že to tak píši jen mě to u tebe naskočilo je toho ještě víc ale ty sama víš kde máš problém. Ještě jednou děkuji

    • Amarellka3 napsal:

     reidoro,
     ty jsi vlastně psala, že chodíš k psychologovi a ten ti nepomáhá? Já vím, že jednou týdně je to stejně málo, když pak celý týden člověk nemá, komu by se svěřil a nikdo ho nepodpoří. A kam jsi chodila na skupinu? Já chodila na skupinu v roce 2010 do Esetu, ale vůbec mi to tam nesedělo, sice jsem tam tehdy byla naopak nejmladší, ale terapeuti byli o ničem. Pak jsem zažila skupiny na stacionářích, v léčebnách… a nikdy mi to nesedělo. Jedině KBT skupina na bývalém PCP (nyní NÚDZ) byla super, co se spolupacientů i terapeutů týká, ale zas mi to nepomohlo. Jinak já jsem na terapiích většinou zažila i starší lidi, tedy nevím, kolik ti je, ale kolem 50ti let běžně a naopak jsem si s nimi rozuměla. Letos jsem v léčebně potkala paní, které je 57 let a strašně jsme si padly do oka, mám ji moc ráda, jsme v kontaktu a rozuměla jsem si tam s ní víc, než s vrstevníky.
     Malování je super na relax, škoda, že tě ta záda nepustí tolik. A nechtěla bys ještě chodit na arteterapii někam? Třeba Fokus Břevnov ji pořádá na pojišťovnu. Ty jsi z Prahy, viď?
     Jinak jak píšeš tu zlobu na sebe, tak já trpím silnou sebenenávistí, proto jsou epizody, kdy se sebepoškozuju, mám tu hraniční poruchu osobnosti.
     Tak alespoň, že nějakou kamarádku máš, mně holky právě hodně pomáhají.
     Opatruj se.

  • Zuzana 22 napsal:

   Ahojky

   Mám to podobné jako ty.S PP se potykam od roku 2006.Rozvedla jsem se a také jako ty,si nemám s kým o PP povídat. Byla jsem i 3x hospitalizovana, ale úleva byla vždy krátkodobá. Teď už na podzim pomalu cítím zhoršení. Alespoň má 17-ti letá dcera mě vytrhne z mých negativních myšlenek a strachu o sebe.Jsem ráda za tuto diskuzi, vědět, že v tom nejsme úplně sami.

   • reidora napsal:

    zkusila jsem několik terapii jak kbt tak samostatné atd, podívám se na ten Břevnov jinak je mi 63 let a moc lidí na pokec už neseženu a jít mezi seniory se mi taky moc nechce ještě se na to necítím, myšlení mám v podstatě mladší :))))

    • Amarellka3 napsal:

     Reidoro,
     na ten Fokus Břevnov mrkni tady: https://www.fokus-praha.cz/cz/pomahame/centrum-br
     jen ta arteterapeutická skupina poběží zas až od ledna.
     63 let ještě není tolik, zažila jsem na skupinách i starší, ale ty jsi asi měla smůlu, že jsi tam měla samé mladé, kteří řešili jiné věci. A to tam nikdo neměl PP?

     • reidora napsal:

      jen jedna a ta se moc neprojevovala , no řešit problémy rázu já chci být dokonalá ve všem a nejde mi to tak jsem na nervy atd tak to mě připadá opravdu nepodstatné.. Pro tu dotyčnou asi hodně důležité ale já jsem fakt jinde a priority jinak poskládané.

     • reidora napsal:

      ještě jsem se tě chtěla zaptat zda jsi zkoušela akupunkturu mě dost pomáhá jak na psychiku tak i na bolesti

     • Amarellka3 napsal:

      Nezkoušela jsem ji, mám z toho trochu strach, ale doporučoval mi ji jeden psychosomatický lékař na moje problémy. Kam všude ty jehličky zapichují? A dělá ti to lékař?
      No já se snažím pochopit problém každého, i když někdy na skupinách mi taky přišlo, že lidi řeší skoro nepodstatné věci, ale zas si říkám, že pro každého je v tu chvíli největší problém ten jeho a být ve všem dokonalá vyžaduje nadměrné úsilí. Já se o to taky snažila a jak jsem dopadla.

     • reidora napsal:

      dělal mi to doktor a vlastně jede po drahách které jsou dané na daný problém. na psychiku to bylo přímo do prostřed hlavy a pak se dělá okolo tzv.korunka, pak mezi palec a ukazováček, je toho víc a když bylo nejhůř měla jsem pidi jehličku v uchu kterou jsem si aktivovalatím že jsem si jí zmáčkla je opravdu dobré když jdeš za někým kdo to umí. Pak to má smysl .a strach z toho opravdu mít nemusíš . Je to slabý odvar injekcí.

     • Amarellka3 napsal:

      Díky za popis. Já nemám strach z jehliček, ani injekcí, ani ničeho podobného, ale bojím se, aby se nějaká ta dráha ještě nějak nezablokovala, aby se to nezhoršilo… Ale tak popřemýšlím o tom, díky.

   • reidora napsal:

    i tobě děkuji za odpověď a věř že je nás hodně a kdo nezažil co je pp nepochopí o čem mluvíš a s čím bojuješ. Většinou na podzim se psychika zhoršuje, znám to z vlastní zkušenosti.

  • Bobina napsal:

   Ahoj Reidoro, cítím s tebou jsme skoro stejná věková kategorie mi je 59 a PP mám od 22 let. dříve se to moc neléčilo. Dnes jsem na AD a pomáhám si neurolem, mám už návyk, ale co dělat do práce musím. Doma mě manžel taky nechápal, prý se to dá zvládnout pevnou vůlí, až po pár příhodách zjistil, že mám skutečně problém. Teď je při mně, ale nebavíme se o tom probírám to se sestrou, která je na tom podobně a potom tady na tom fóru. Ono ti zdraví lidé nepochopí, že je pro mě problém dojít do práce, když se mi po cestě dělá špatně. Sytý hladovému nevěří. Drž se, je nás víc…

  • Ema napsal:

   Ahoj Reidoro a vsichni ostatni.napsala jsi to hezky.pravda kdo nezazil,nechape.muj manzel o mych pp a uzkostech samozrejme vi a stoji pri me a pomaha mi,ale posledni dobou uz moc sve pocity s nim resit nechci,jelikoz si pred nim pripadam jak pitomec a ze mu rikam ptakoviny,radeji pujdu k psycholozce se sverit a poradit.stydim se nekdy pred na mim a zaroven manzel ve me vyvolava vzteky,protoze on je v pohode,optimista,ktery ma sve konicky a zije svuj zivot naplno,kdezto ja prijdu z prace,unavena,varit,kolem deti a na konicky uz nemam silu ani naladu.asi vsecko moc resim a nad vsim premyslim a mas pravdu,ze svet ani zivot nikdy neni dokonaly a ja taky chtela byt dokonala,ale uz jsem taky na to prisla a prehodnotila priority.radeji misto uklizeneho bytu pujdu synovi fandit a mrznout na fotbal,protoze tyhle vzpominky mi uz nikdo z hlavy nevymaze.hezkou nedeli.

 2. Markét napsal:

  Všechny moc zdravím,

  Doufám ze až to dopíšu, tak se to hned zobrazí.

  Dneska jsem byla na kontrole u psych. Tak to zkoušíme bez AD … je mi bez nich lépe.

  Napsala mi neurol jen pro pocit, ze ho budu mít u sebe v kabelce, kdyby náhodou.

  Kývání mám stále, ale už mi přijde že méně. Kontrolu mám za tři týdny. Do orace prý nebudu spěchat, když mi nevadí menší peníze. Takže říkala ze asi až v prosinci, ale uvidíme. Dneska se u nás dere sluníčko tak půjdeme odpoledne na procházku.

  Všem přeji hezky víkend 🙂 moc na Vás všechny myslím.

  • Ema napsal:

   Ahoj Marketo,jsi skvela,ze zvladas bez AD.ja mela uzkosti a ataky paniky,ze me to vyradilo z normalniho zivota,jenze ja fungovat musela,mela jsem tehdy male deti,rekonstruovali jsme dum a do toho umrti moji mamky….neslo to, a AD me tenkrat nakopla,ale radeji bych byla bez nich a vse zase prozivala a citila,preci jen to nejsem ja,takze musim na sobe pracovat,byt silnejsi,rikat pravdu,delat co me bavi,ale jde to tezce.drzim Ti pesti.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Markétko,
   tak to je dobře, že je ti bez AD lépe a ten Neurol, nebo něco je fajn jako úplné sos s sebou mít, ale zas ho nebrat zbytečně, protože je návykový.
   Do práce se určitě nežeň předčasně, já jsem doma od dubna (kromě týdnu na konci července, kdy jsem v práci byla a kdy jsem to vůbec nedávala), ale už pomalu začínám něco hledat, ale opravdu pomalu a max 0,5 úvazek.
   Také přeji hezký víkend, bez motanic a kývání, co máš v plánu?

   • Markét napsal:

    Emi, Amarellko, moc děkuji za podporu. Chápu, ze jsou někdy situace kdy to bez nich nejde. Já moc doufám ze to zvládnu no. Dneska i včera to bylo lepší mám už chvilky bez kývání.

    Cely dnešek a zítřek má proprset…. takže vůbec netuším co budeme dělat ale na velké procházky to není. 🙁

    Tak třeba snad něco vymyslim. 🙂 moc na Vás všechny myslím

   • Ema napsal:

    Ahoj holky.ja uklizim a motam se taky.u nas prsi.jak jinak.ami tobe preju at brzy neco najdes,jsi statecna a v praze preci jenom mate vetsi nabidky nez u nas na malem meste.a v jakem oboru se rozhlizis??

  • Karla napsal:

   Ahoj Markétko,to jsem ráda, že je lépe.Kdyz to jde,tak AD neber.Zacit brát je můžeš vždycky.Ja je také nebrala a neberu kvůli vedlejším účinkům…U nás pořád prší.
   .Karla.

   • Matluše napsal:

    Ahoj, to je moc dobře, že je ti lip. Ja také AD neberu kvuli velke alergii na leky. Nekdy to jde lip nekdy hůř, ale co tu čtu tak.to je i s AD. Jinak u nas dnes hnus fialovej, prsi, vitr, dušičkove počasí. Nohy mam.jak z betonu, ale nachlazeni je lepsi. Preji krásný den. Mimochodem Karli co ty, uz jsi z nachlazení venku?

 3. Bobina napsal:

  Všechny zdravím, tak ruka přestala bolet, takže super, čtu všechny Vaše příspěvky, ale reagovat je těžké, když jsem v práci. Všem pohodovou a klidnou noc 🙂

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Bobinko,
   tak to jsem ráda, že ruka přestala bolet, to je super zpráva. Jinak já už teď tolik neodepisuji, protože to pořád musí čekat na to schválení, já vím, že za to Zuzka nemůže, ale štve mě to, protože kolikrát píšu nějakou delší odpověď a není to tu. Také klidnou noc, zítra je pátek, tak si pak zas odpočineš.

  • Karla napsal:

   Tak to je dobře,Bobino, že ruka přestala bolet!!! Přeju hezky víkend,nejenom Tobě,ale všem tady.:-)

 4. Amarellka3 napsal:

  Ahojte,
  všechny vás moc zdravím, omlouvám se, že teď méně píši, ale dost mě demotivuje, že komukoliv cokoliv odepíši, musím čekat na schválení administrátorem, nevím, proč to tam hází nejvíc zrovna mně, jak psala Zuzka, nemyslím si, že bych psala něco špatného. A jak se máte? Dnes je tam hnusně, pěkně lilo, byla jsem nakoupit a teď půjdu asi vařit.
  Moc na vás na všechny myslím a přeji, ať je vám lépe.

  • Karla napsal:

   Ahoj Amarellko,u nás je také zima a prší.Co budeš vařit? Já mám kuře s bramborovym knedlíkem a bramboracku.Jeste bude na zítra.

   • Amarellka3 napsal:

    Ahoj Karli,
    ty jo tak to jsi navařila dobroty, já dělala jen těstoviny a zeleninové ratatouille, pokud to znáš. Prší tu celý den a je hnusně. Musím vychytat chvíli, kdy pršet přestane a jít krmit kočičky u nás v ulici.
    Hezký den.

    • Markét napsal:

     Ahoj holky,

     Karli já ti odepisovala ale zase to čeká na schválení 🙁

     Taky mě to nebaví. A když se to schválí a je to tam tak už je to tak daleko ze už si to nikdo ani neprecte mi přijde.

     Počasí je skarede, ale i tak se dá něco na štěstí vymyslet.

     Myslím na Vás všechny moc

  • 73Klara napsal:

   Ahoj Amarellko, já myslím, že teď se to trochu zlepšilo… snad už to bude fungovat. Kolikrát jsem něco napsala a nezobrazilo se to a taky mě to demotivovalo…
   Bolí mě břicho, včera jsem měla celej den nějakou střevní chřipku a ještě to není dobrý 🙁 zítra jedem do Prahy, no snad to nebude tour de pražské záchodky…

   • Amarellka3 napsal:

    Ahoj Klári,
    to mě mrzí, že jsi chytla střevní chřipku a zrovna, když jedete do Prahy, snad to do zítřka bude lepší. A co máte v Praze za plány? No kdybys chtěla mapu pražských záchodků, tak mám zmapované, jak mám hyperaktivní močák, tak lítám všude a stojí mě to i 50 Kč za den na metrech.
    Tak si to v Praze moc užijte a ať je ti lépe a zvládneš to.

    • Klára napsal:

     Ahoj Amarellko, máme za sebou tu Prahu, nakonec se to obešlo bez střevního extempore. I když teda jsem měla suchý rohlíky. Šly jsme s mamkou po Náplavce, kde byly trhy. Já bych byla jedla a pila, až bych brečela! Pořád mám ještě občas křeče v břiše, je to nějak úporný…

     Dcera chtěla do Prahy na knižní festival Humbook, byla to akce na celý den. Tak jela mamka se mnou a celkem jsme si to užily i navzdory tomu dešti odpoledne. Prošly jsme Vyšehrad, Slavínský hřbitov, pak po Náplavce na Karlak, Kampa a stare mesto. Jen teda trochu únava, vstávaly jsme včera před čtvrtou hodinou…

     • Amarellka3 napsal:

      Ahoj Klári,
      zrovna jsem na tebe včera myslela, jak v tom škaredém počasí zvládáš tu návštěvu Prahy a ještě s těmi střevními problémy, je dobře, že se to obešlo bez extempore. Ty jo, to jste toho hodně oběhaly. My byly dnes s kamarádkou taky na Vyšehradě, ale já pořád lítala na wc. Byly jsme v hospůdce Na Hradbách a obešly jsme celý Vyšehrad.
      Tak snad jsi to dnes trochu dospala, jely jste sem busem, nebo vlakem?
      Hezký večer.

     • Klára napsal:

      Amarellko tak kdyby ste tam chodily dnes, mohly sme se potkat Vyšehrad jsme obešly celý. Jak odpo začlo lot bylo to nepříjemný. Zapadlý sme do kavárny, pak betlémská kaple, pak KFC… vždycky se na chvilku ohřát. No a později odpo pak už přestalo. Jely sme busem, přijde mi to jednodušší. Nicméně na cestě zpět nabral řidič na dálnici sloupek v jednom pruhu, pak troubil, taky tam byla havárka… No prostě včera byl den plný zážitků.
      Už plánuješ novou práci nebo ještě to nechavas volně plynout?

     • Amarellka3 napsal:

      Klárko,
      tak to by byla fakt náhoda, kdybychom se tam potkaly, ale tak vy jste byly včera, my dnes, taky jsme to obešly celé. Jasně, chápu, ohřát se v kavárně, my taky byly nejdřív na kafi. A jak dlouho trvá cesta? Po D1 to musí být o nervy.
      Práci začínám polehoučku hledat, ale spíš bych chtěla až od ledna, ještě musím oběhat spousty doktorů, víc na sobě pracovat, ještě se necítím úplně dobře.

     • Klára napsal:

      Amarellko cesta byla relativně v pohodě. O víkendu je to asi jiný než ve všední den. Tam jsme jely v 5,20 ráno, takže pohoda a zpět taky, žádné kolony. Toto nesnáším úplně.

      Jinak taky nesnáším pozdim a zimu, jak píše Bobina, propady teplot a navlíkání milionů vrstev na sebe. Já bych zvládla líp hic, než tu zimu.

 5. Karla napsal:

  Ahoj Markétko,jak se dneska máš? Vzpomíná Karla.

  • Markét napsal:

   Ahoj Karli,

   Děkuji, že na mě myslíš. Pomalu to jde no…. ale takové to kývání ještě nepřešlo. Mám to úplně každý den stále. Ataky a ani náběhy nemivam …. jen proste to kývání blbé…. jsem z toho celkem zoufalá 🙁

   A co ty ? Jak se dneska vede ?

   • Karla napsal:

    Tak hlavně, že je lépe, Markétko! Mě se také trochu motá hlava, možná, že i ta změna počasí.Preju hezky víkend.Zitra má pršet, takže ani ven se nebude moct jít.

 6. 73Klara napsal:

  Ahoj všem,
  v noci jsem měla lehce náběh na ataku. Prodýchala jsem si to, zahnala v hlavě, usnula a spala. Ale kruci, metro jsem zvládla, letadla jsem zvládla, změna míst, vše v pohodě… a pak jsem unavená ze cvičení a přijde to na mě…

  • Karla napsal:

   Ahoj Kláro,já tě zdravím.To je dobře, žes to zvládla.Proste, člověk neví,kdy to na nás přijde…

   • 73Klara napsal:

    Ano Karli, je to tak. Nikdy nevíme, kdy to přijde. Jen bych to nečekala doma v noci v posteli… No ale možná trochu i ten tlak a ochlazení, hodně lidí si stěžuje na motání hlavy… já bych brala pořád teplo 🙁

    • Karla napsal:

     U nás ráno byly 4 stupně.Me se dneska také trochu motá hlava,hlavně z na to nesmím myslet a špatně se mi dýchá…

 7. Ema napsal:

  Ahoj vsecky vas zdravim.dnes jsem si byla pro vysledky krve.vse mam v poradku,zelezo ani horcik mi nechybi.delal mi i EKG taky v poradku.leky na tlaj,jelikoz jsem mela 5mg davkz(nejnizsi),tak mi je taky vysadil.merim si 2 dny tlak a rikal,ze je v poradku,sice,kdyz jsem nervozn,tak mi trochu vyletii i tepovka,ale vse rikal v norme.u psychiatricky jsem ukoncila nemocenskou a zitra jdu do prace.rikala take,ze cipralex tlak snizuje,tak se musim uklidnit,ze je vse v poradku,ale stejne me to hloda v hlave,co kdyz nahodou tlak vyleti a budu mit infarkt,znate to.vypada to,ze v tady bude asi prset,tak jsem jak pytlem prastena.ema

 8. Karla napsal:

  Ahoj lidi,zdravím vás.Zkousim,jestli se to zobrazí.Jsem unavená, nachlazení není tak strašné,ale necítím se dobře.

  • Lucie napsal:

   Ahoj Karli, ja uz treti den bojuju se zanetem prudusek, dnes je mi uz nastesti o neco malo lepe, aspon uz odkaslavam…a taky jsem desne unavena, cely den vicemene prodrimu..at je brzy lepe…

   • Karla napsal:

    Já,bojují od neděle,pálení v krku, únava,trochu rýma.Jenze jsem musela navařit, poklidit,takže odpočinek nic moc…Venku zase fouká a prší.
    .

  • Bobina napsal:

   Ahoj Karlo, brzy se uzdrav, mě pořád bolí levá ruka. Tak pokud to nepřejde půjdu příští týden k doktorce.

  • Matluše napsal:

   Ahoj Karli. Já s tím.bojuju od patku, poctivě ležím, ale nechce se to pustit. Ryma se zarazila a pořád mám lehce nad 37. Unavena jak po sklizeni brambor. Uz me to nebaví. Byla jsi u doktora? Ja zatim odkladam. Drž se

 9. Amarellka3 napsal:

  No já jsem si toho všimla, že je to v poslední době skoro každý příspěvek, co píšu, ale proč? Snažím se na každého reagovat, ale když se s tím píšu a pak to musí čekat na schválení, tak mě to už docela nebaví.

  • Matluše napsal:

   Ami zdravim. Chápu tě. Člověk kolikrát píše a píše a ono nic, tak to nakonec vzdá. Bohužel administratorka za to nemůže a co s tim nevime. Snad kvuli tomuto nezanikne tahle diskuse, moc mi to tu pomáhá. A jak se ti daří? Ty svaly je zajimave ze pokud zamestnas hlavu jinou myslenkou je to lepší. To je aspon vidět že se s tim da pracovat vid. Preji krásný den.

 10. Ema napsal:

  Ahoj vsem.jak se dnes mate?byla jsem na odbery,jsem strasne nervozni jak to dopadne.pali me ruce.musim se necim zabavit.truhliky jsem si vcera osadila,mam radost.zitra jdu na kontrolu k psychiatricce,uz se necham uschopnit do prace,at prijdu na jine myslenky.doufam,ze to zvladnu.

  • Matluše napsal:

   Zdravim, ja to obrovské pálení rukou měla loni. Bylo to.psychikou. az se zlepsila psychika ustalo pálení. Přeju aby výsledky dopadly co nejlip

 11. Bobina napsal:

  Tak tady byl velký větr, už je lépe, celý den mě bolí levá ruka, tak mě napadá, že by začínající infarkt?? Asi ne, možná krční páteř. Všem přeji pokud možno klidnou noc, snad už nebude foukat:)

  • Karla napsal:

   Zdravím tě Bobino, určitě žádný infarkt nemáš…

   • Markét napsal:

    Ahoj Bobino,
    Já kvůli infarktu mé 45 leté mamky jsem tady na teto diskuzi a byl to u mě ten poslední spouštěč PP
    U infarktu mamka měla brnění v ruce, hroznou ostrou bolest v krku a na hrudi, strašně nízký tlak a tep, pocení jak kdyby vylezla ze sprchy a kašel (kašel u infarktu nahrazuje funkci srdce na chvíli) takže tělo automaticky v rámci obrany kašle …. nemusíš se tedy bát vše bylo v rámci několika minut…. infarkt nám nezačíná cely den ten proste přijde….. já jen jak u PP máme bušení srdce a mravenceni v končetinách tak tohle mě vždy uklidní …. a třeba to pomůže i Vám některým ☺️ Mamka je dneska už v pořádku

 12. Matluše napsal:

  Ahoj zdravim vas všechny, psala jsem jiz vicekrat, ale nejdou mi prispevky zobrazit tak snad se postesti. Jak se vám dari? U nas hrozný vitr a moribundus kam se podíváš. Takze lezim zachumlana v petříně a popijim cajicek opatrujte se

  • Karla napsal:

   Ahoj Matluse,také zdravím,pod peřinou je nejlépe…

   • Matluše napsal:

    Zdravim Karli. Màš pravdu čajík a šup pod peŕinu. Při nachlazení to nejlepší. Naopak při úzkosti se sice v posteli jakoby cítím v bezpečí, ale rozjedou se myšlenky. Tam mi naopak pomáhá se zaměstnat. Ne vždy to jde….znas to. A co ty, uz je ti.líp? Krásné odpoledne tí přeju, vám všem ostatním samozřejmě také.

   • Matluše napsal:

    Ahoj.Karli. pdala jsem uz jednou ale neni zobrazeno tak.zkouším znovu. Mas pravdu že při nachlazení je nejlepší teplý čaj a peřina. Ale třeba když jsem.nervózní, tak sice se v postelí cítím bezpečně, ale myšlenky rotují. Tam.mi naopak pomáhá se zaměstnat. Někdy líp nekdy hůř vsak.to znas. A jak se citis ty? Krásné odpoledne všem

 13. Markét napsal:

  Ahojky všem, Karli, Amarellko, Emi…. a všichni ostatní 🙂

  Mooooc Vás zdravím…. několikrát jsem odepisovala a psala příspěvky ale stále to tu nikde není.

  Jak se máte? Já bojuji jak se dá 🙁

  Už abych to dala.

  • Ema napsal:

   Ahoj Marketko.taky zdravim.dnes jsem byla u obcodaka.zmeril mi nizky tlak 96/63,proto rano nemuzu vstat z postele a neskutecne zivam. Zitra jdu na odbery.tak uvidime.lecim se toriz s vysokym tlakem a uzivam vecer caduet 10/5,divim se,ze mi tlak sel najednou tak dolu.amarellka urcite poradi.ted moc nejim,ale zkusim si dat kafe,ema

   • Ema napsal:

    Jinak i presto jsem si byla koupit vresy a udelam si podzimni truhliky,teda jestli me nezfoukne na zahrade…..a taky tlakomer si zajedu koupit.

   • Karla napsal:

    Ja mám nízký tlak pořád.Bylo mi jasně řečeno,že s tím nejde nic dělat,a to přímo primářkou,takže já to už neřeším…

  • Karla napsal:

   Já tě také zdravím.Venku je psí počasí, vítr,občas déšť..
   Leze na mě rýma,pálí mě v krku..Nevystydla,ale zase jsem to chytla, protože doma je plno bacilu.Takze zase mzzu léčit tohle…Ach jo.

   • Karla napsal:

    Pro Marketku

   • Karla napsal:

    Kafe prý tlak zvedne,ale jen na chvilku,pak prý zase rychle klesne.

    • Markét napsal:

     Emi, co se týče tlaku, tak snad to nějak vyřeší 🙂 třeba ti sníží dávku léku na vysoký tlak. Zase každý říká ze nízký tlak není až tak nebezpečný jako ten vysoký, ale nepříjemný je určitě. Vřesy jsou moc super na podzim 🙂 tak ať to mas krásné…. 🙂
     Karli, no co na to říct, když se daří, tak se daří 🙁
     Brzy se uzdrav.

     • Karla napsal:

      To máš pravdu, Markétko, když se daří tak se daří…Nejdřív potíže se zubem,pak menstruace, teď rýma a to ještě před týdnem jsem si natáhla šlachy na levé noze,tak ještě trpím bolestí nohy.Dve noce mě to strašně bolelo…Takže děs,co?

     • Markét napsal:

      Karli, být na mě zamknu tě doma a nikam nepustim. Ty jsi (a teď to myslím nejlépe jak mužu) taky taková chodici kalamita jak já….myslím to ve vtipu

      Ono já čekám kdy na nás spadne letadlo třeba nebo něco …. ať je to se vsi paradou vážně 🙁

      Samozřejmě jsem to chtěla jen odlehčit

 14. reidora napsal:

  Vážený administrátore pakliže dáváte příspěvky na schválení učitě si je čtete tak jen doufám že i ten můj si přečtete..Jsme lidé trpící PP nebo úzkostma a jinými psychickými neduhy a občas potřebujeme zpětnou vazbu a to nejlépe hned. Prosím zkuste se vžít do situace když někdo sem píše v panice a potřebuje okamžitou odezvu a né čekat jeden až dva dny až to schválíte. Máte na to určitě právo, to nechci zpochybnovat ale pak se diskuse míjí účinkem. Panikáři jsou fakt rádi za okamžitou reakci a pomoc ani nevíte jak jim to pomáhá. Prosím Vás tímto zvaž te jestli je opravdu nutné tak dlouho schvalovat. Děkuji

  • 73Klara napsal:

   Přesně. A spíš by měl administrátor blokovat ty nesmyslné sexuální nabídky, co se tady objevují.

  • Amarellka3 napsal:

   Holky,
   já myslím, že to administrátor nedělá schválně, resp. Zuzka tu kdysi psala, že to prostě někdy takhle skočí samo jinam a ona to pak večer musí sem zpět nahazovat, když si toho všimne.

  • panickaporucha napsal:

   Dobrý večer Reidoro a ostatní diskutující. Občas některý z vašich příspěvků skončí v kolonce "ke schválení". Ale není to proto, že bych je chtěla schvalovat nebo dělala selekci diskutujících. Důvod proč tomu tak je neznám. Jakmile se dostanu k PC , tak všechny tyto příspěvky "odklikám" a schválím. Našla jsem v nastavení programu možnost, že jakmile jednou něčí příspěvek schválím, už by neměl od dotyčného skočit do kolonky ke schválení nebo do spamu.Co se týče spamu s různým nevhodným podtextem, snažím se přidávat nevhodná slova do "blokovaných slov", ale čas od času některý i tak projde. Stejně tak potom blokuji IP adresy, ze kterých k útoku došlo. Chápu, že čekat na odpověď delší dobu není vůbec příjemné, ale bohužel neexistuje možnost nastavení notifikace o tom, že některý příspěvek čeká na schválení. Díky Zuzka

 15. jirka napsal:

  Ahoj. Tak jsem sem k vám zase po dlouhé době zavítal. Teď mám zase období jedné pp za druhé. Ve středu i v pátek ve vlaku=zvladnuto.

  A naposled dnes ve 3 ráno opět třes a pocity na umreni atd a za hodinu mi jede autobus do práce. Už si vážně začínám myslet, ze to způsobuje ten muj prosulpin. Ma s tím někdo zkušenosti? Docela akutne zvazuji, ze bych zkusil po letech pozměnit léky ale trochu se toho teda bojim se přiznám.

  • Ema napsal:

   Ahoj Jirko,prosulpin mi ted nasadila moje psychiatricka,jelikoz mam k pp i strevni neurozu,moc nemam chut k jidlu.zkousela jsem vzit,zaludek se zklidnil,ale uzkost a strach pretrvaval,takze si myslim,ze pri zachvatu pp ti moc nepomuze se zklidnit,to spis neurol,aspon me pomaha a mam ho i naordinovany.hezky vecer ema

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Jirko,
   myslíš, že ti ataky způsobuje Prosulpin? To nevím, ale určitě bych bez porady s Dr. nevysazovala. Jinak já brala Prosulpin 600 mg a docela mi pomohl, ale zas mi po něm teklo mléko, takže jsem ho musela vysadit.

 16. Ema napsal:

  Ami na neurologii jsem byla asi pred 5 lety a taky jsem doktorovi rikala,jestli to neni rs,ale udelal eeg +jeste nejake vysetreni pred obrazovkou.vse ok.moji psychiatricce jsem to taky rikala,ale uklidnila me,ze u me je to jasna pp a uzkost.

 17. Lidina napsal:

  Amarellko,
  dekuji za zpravu , nevedelajsem, kde najit, ktere leky se mohou kombinovat.
  Jinak se ted spatne pisi prispevky,
  Lidina

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Lidino,
   no ale ber to jen orientačně, ty stránky Benu lékárny, nenahrazuje to konzultaci s lékařem.

 18. Ema napsal:

  Zdravim vsechny.zase se mi nezobrazuji prispevky.vam urcite taky ne.hezkou nedeli.ema

  • Amarellka3 napsal:

   Emi,
   mně se taky často nezobrazí, nevím, čím to je. A jak ti dnes je? Hezký večer.

   • Ema napsal:

    Ahoj a dekuji za optani.uzkost je porad a nechutenstvi,ale byla jsem na prochazce v parku,no proste bojuju,zitra zkusim zajit k obvodakovi at mi vezme krev,jestli mi neco nechybi a zkusim mu rict i o test na boreliozu,no proste musim se uklidnit tim,ze za tim nicjineho neni nez moje hlava,e

    • Amarellka3 napsal:

     Tak super, že jsi šla ven, já taky byla chvíli venku, je to potřeba. Tak uvidíš, co ta krev, mě na borelie taky Dr. nabírala, ale vyšly negativní. A tobě ještě krev nekontrolovali vůbec? Jak dlouho máš PP? Tak moc držím palce.

     • Ema napsal:

      Mela jsem odbery asi pred 1,5 rokem,vse v poradku.k tomu jsem v peci alergologa(astma alergicke) ten mi bral odbery pred rokem,taky vse ok.s PP uz se lecim zhruba 10let,je mi 43 let,ale porad mam propady,cipralex mam na maximalni davce a zase uzkost.ve stredu jdu na kontrolu,necham se uschopnit do prace,treba uz potrebuju zase mezi lidi.tou roztr.sklerozou jste me taky nahlodaly holky…

     • Amarellka3 napsal:

      Tak snad budou odběry i tentokrát ok. Alergoložka mě taky nabírala a velmi podrobně na vše, taky se tam léčím + na plicním, mám taky astma. S RS holky neblbněte, ta se dá napasovat na úplně vše, ale pokud jsi byla na neurologii a nic takového neshledali, tak bych se nebála. Já už věřím, že ji nemám, sice někdy v slabších chvílích bych na lumbálku chtěla, ale snažím se věřit neuroložce, že je to zbytečné.

 19. Ema napsal:

  Vsecky vas zdravim a preji hezkou nedeli.vcera jsem psala,ale nic se neukazalo.nevite co se deje s tema prispevkama?neklidna jsem porad.zabavuju se ciim jen to jde.dnes pujdu na prochazku s kamaradkou,hlavne pozitivne myslet a moc nepremyslet,jde to tezko,co ten muj mozek dokaze na co vse si vzpomene.ema

 20. Katka napsal:

  Všechny zase zdravím po delší době.Příspěvky pravidelně pročítám a zdá se,že každý bojuje,jak to jde.Já včera celý den neklid a v noci to vyvrcholilo šíkeným bušením srdce a dušností.Vydýchala jsem bez neurolu,ale dneska jsem zae jak praštěná a bojím se udělat rychlý pohyb,abych se nezadýchala.Odpoledne divadlo.No nic,je to stále dokola.Prostě se to musí zvládnout.Držte se lidi a pokud možno klidnou neděli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *