Diskuse

Toto diskusní fórum je věnováno Panické poruše.
První panickou ataku jsem zažila v roce 2004. Tehdy pro mě musela přijet záchranka, protože jsem se úplně zhroutila. Točila se mi hrozně hlava, zvracela jsem, bušilo mi srdce a dokonce jsem na několik dní ochrnula na spodní končetiny.  Tehdy jsem byla přesvědčená, že umírám. Až později jsem se dozvěděla, že se jedná o panickou poruchu. Ataky jsem měla 2x až 3x týdně. Vždy, když to na mě přišlo, uklidnilo mě, když jsem si sedla k internetu a pročítala diskusní fóra. Ale časem se to na všech diskuzích zvrtlo na řeči o něčem jiném, než o panické poruše. Proto jsem před  lety založila toto fórum, které se věnuje jen této nemoci a ničemu jinému. Věřím, že za ta léta mnohým, kteří tuto diskuzi navštívili, byla k užitku. Prosím i nadále vkládejte všechny své poznatky, rady a tipy, jak se s touto zákeřnou nemocí vyrovnáváte právě vy. Ale zároveň prosím, abyste se neodchylovali od tématu, protože  příspěvky nesouvisející s PP odradí ty, kteří hledají na této diskuzi skutečnou podporu a pomoc. Věřím, že vzájemným předáváním si vlastních pocitů a zkušeností s touto nemocí spojených, se s ní dokážeme lépe vyrovnat.
Děkuji Všem Zuzka

51 783 reakcí na Diskuse

 1. GábaR napsal:

  Všechny vás zdravím,včera jsem byla poprvé na skupinové KBT terapii,byla to spíš taková seznamovací hodina. Je nás tam 10,řekli jsme včera jaký máme kdo potíže,dostali jsme úkol na příště a i nám zadali kdy kdo bude mít terapeutický dopisy a životopisy. Moc se na to těším,vypadá to opravdu velmi zajímavě.

  Byla jsem z toho včera strašně nervózní,ale uplne zbytečně.

  Za to dnešek od rána stojí za to. Špatně jsem spala,přeležela si celý krk takže mě bolí hlava (což mě zase přivádí na spoustu myšlenek), do toho jsem se ráno pohádala s kolegyní a mám 12ctku. Cítím jak se celá klepu,jak mám vnitřní třes. Příští týden mám dovolenou tak už se nemůžu dočkat!

  Doufám,že to dneska nějak rozdýchám a úzkost se zmírní.

  Všem přeji krásný den 🙂

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Gábo,
   tak to jsem ráda, že ta KBT vypadá zajímavě a moc moc ti držím palce, aby ti to pomohlo. Životopisy jsme taky psali, já ho v roce 2009 měla na 10 A4 tak nevím, co bych dělala teď 🙂 máte na to nějaký vzor, jak ho psát? Nějaké otázky a tak? My je měli. Terapeutický dopis jsme psát nemuseli. A odkud jsi, jestli se můžu zeptat? Platíš si tu KBT, nebo je to na pojišťovnu?
   Mrzí mě, že ses pohádala s kolegyní, já hádky taky špatně dávám a jsem z toho pak špatná a mám tendence to pak obracet proti sobě.
   Tak moc držím palce, ať je lépe a ať KBT pomáhá.

   • GábaR napsal:

    Ahoj Amarellko, poslal nám předtím takový jako vzor příklad abychom si uměli představit jak to vypadá,ale budou nám to na příštích sezení vysvětlovat
    Jsem z Prahy a jde to na pojišťovnu,díky bohu. Ale ikdybych to měla platit ze svýho tak bych si to zaplatila.
    Děkuji moc 🙂

 2. Bobina napsal:

  Zdravím všechny kamarády a přeji hezký den, já jsem po včerejšku spala až do devíti. Modřina a odřeniny nebolí, tak je to fajn. Děkuji za Vaši podporu.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Bobinko,
   to jsem moc ráda, že to nebolí a byla sis pro nějaké ty masti v lékárně? Ten spánek jsi určitě potřebovala.
   Přeji hezký den a ať to nezačne bolet.

 3. Bobina napsal:

  Všechny zdravím, mamograf dopadl dobře. Ovšem při vystupování z autobusu mě řidič neviděl a začal zavírat dvířka, takže mě přimáčkl dokonale mám modřinu jak vrata a potom jsem spadla na vozovku. Viděla jsem jen kola. Modřina bolí, ale jinak mi nic není . Musím do lékárny pro nějakou mast. Tak hned je něco…

  • Romča85 napsal:

   No to je teda děs, hlavně, že se Ti nic horšího nestalo a mamograf je v pořádku! Ale máš pravdu, když už je něco dobré, ostatní se zase pose.. Vždycky se něco najde, to je mazec.

   • Bobina napsal:

    Romčo, do mne už jednou u Alberta nacouvala rádoby řidička, takže mám zkušenostti. Tenkrát to bylo horší, spadla jsem na kolena a měla v nich půl roku vodu. Dnes už je mi fajn, akorát teď budu čekat , co se stane do třetice….

  • GábaR napsal:

   Ahoj Bobino,ježiši to je šílený. Hlavně,že se ti nic horšího nestalo,akorát si se teda musela šíleně leknout,fuj.
   Alentak aspoň, že mamograf dobře dopadl 🙂

  • Amarellka3 napsal:

   Bobinko,
   to je síla, hlavně, že je to "jen" modřina a ne nic horšího, ale věřím, že to musel být pěkný šok. A jsem ráda, že mamograf je v pořádku. Tak pořádně odpočívej po té náročné cestě a jak tu už někdo psal, něčím se odměň.

  • Klára napsal:

   Ahoj Bobino, no to je síla! Někteří řidiči šou magoři. Ještě že to nebylo nic horšího ( jen modřiny) … Ale asi bych z toho byla dost vyšoklá.

 4. Petr25 napsal:

  Ahojte, dnes mám kolem 14:30 kontrolu u svého psych.dr. Tak mu asi řeknu , že mám nějaké přehnane obavy o zdraví apd. Uvidím co mi řekne na to a co se s tím dá dělat.

  • Romča85 napsal:

   To bude dobrý, víš, že každá nová věc v životě nás vždycky rozhodí. A ty ses stal přece tátou (jak jsem četla), to je jooo velká změna. Proto se možná teď víš bojíš, máš větší zodpovědnost! 🙂 Bude to dobré,neboj!

  • GábaR napsal:

   Ahoj,já taky byla relativně v klidu,ale po změně (pořízení štěněte) jsem se zase strašně zhoršila a mám opět přehnaný obavy a svoje zdraví a furt se chci šťourat v každym záškubu.
   Chce to vydržet a bude zase dobře!

   • Petr25 napsal:

    Děkuji Vám za odpovědi, je to tak, obrovská zodpovědnost a vše. Tak proto asi, ale pravda, celou dobu, co jsem trpěl panickou poruchou,tak mě ty strachy nějak tak postihují.

    • Amarellka3 napsal:

     Ahoj Péťo, tak jak ji pochodil u svého psychiatra dnes? A co Filípek?

     • Petr25 napsal:

      Ahoj Amarelko, povykládal jsem mu to, řekl mi že teď mám rozházeny režim kvůli dítěte, což je úplně normální, ale že se to srovná. Samozřejmě mám za 3 měsíce kontrolu. Co se týče strachu z nemocí, nemám se na to nějak ohlížet, tak jsem mu vysvětlil, že to neřeším, nebo nechci, ale že to prostě samo, že to má asi dva důvody, strach o své zdraví jako takové,ale i vůči teď mého syna, že aby tu nezůstal bezeme apd. Tak mi říkal, že musím vždy když to přijde myslet na něco hezkého, zhluboka dýchat, potěšit se něčím příjemným. Ano,má pravdu, ale ne vždy to jde, však víš. Ale říkal kdyby něco, mám hned volat. A dokonce jsem mu řekl o problému s mým krkem 😀 a tak mě hned zkontroloval a rikal že to je naprosto v pořádku. Tak mě uklidnil. 🙂

     • Bobina napsal:

      No vidíš Péťo, jsi zdravý jako řípa, je to jen psychika ta mrška jedna. To mám radost, že to tak dopadlo. Promiň, že zasahuji do Vaší debaty, ale nedalo mi to. Amarellka Ti určitě napíše více…

     • Amarellka3 napsal:

      Ahoj Péťo,
      tak to je super, že ti i zkontroloval krk a že je to ok, máš hodného psychiatra. A to, že máš strach o své zdraví třeba ještě větší, než před narozením Filípka mi přijde přirozené, ale určitě je fajn s tím nějak bojovat a to ti Dr. dal tipy. A ty bereš AD? Tak si užívej malého a ať je co nejlépe.

 5. Bobina napsal:

  Všechny zdravím, zítra jdu do Zlína na mamograf, tak doufám, že dobře dopadnu. nebyla jsem tam už 4 roky. Nemám ráda doktory, do toho jedu autobusem 🙁

  • Amarellka3 napsal:

   Bobinko,
   tak to budu moc držet palce, ať to hlavně dobře dopadne a ať cestu zvládneš, jak to máš daleko? A proč jsi nebyla 4 roky? Já vlastně ani nevím, jak často se má chodit. No moc na tebe budu myslet, dej pak vědět. A jak je dnes?

   • Bobina napsal:

    Amarellko, moc děkuji, chodí se co dva roky, já se na to vykašlala, protože prý RTG záření, není taky nic moc. Mám to 22 km do Zlína. Dnes mi bylo dobře, ale teď mi přišla smutná zpráva, že můj bývalý spolužák z VŠ spáchal 8. července sebevraždu. Po 18 letech abstinence začal znovu pít a skočil ze 6. patra, když manželka za synem šli do obchodu. Je mi smutno, byl to fešák, chvíli jsme spolu chodili….alkohol by měli taky zakázat….

    • Amarellka3 napsal:

     Bobinko,
     to mě moc mrzí s tím bývalým spolužákem, vždyť už i Zola napsal knížku Zabiják a bylo ten zabiják byl alkohol, asi to znáš, já to četla na střední. A to zapíjel nějaké deprese? Já úplně alkoholiky nechápu, protože mně je vždycky po alkoholu zle a bylo mi po něm nic moc i když jsem ještě nebrala léky, takže já bych rozhodně alkoholem problémy neřešila, ale věřím, že každý to má jinak.
     Tak snad ten mamograf bude ok, dej zítra vědět. A tu cestu – lupneš si Neurol, ne? Věřím, že to zvládneš, moc na tebe budu myslet.

     • Bobina napsal:

      Děkuji, lupnu neurol 🙂

     • Romča85 napsal:

      Bobinko, bude to dobrý! Vyšetření dopadne dobře a cestu autobusem zvládneš! 🙂

  • GábaR napsal:

   Bobino,určitě mamograf dopadne dobře!! Přeji šťastnou cestu a nezapomeň se po celém absolvování něčím pěkným odměnit

 6. GábaR napsal:

  Všechny vás zdravím,zítra mám první skupinovou KBT. Byl jste na ní někdy někdo? Moc se na to těším,protože jsem zvědavá,ale zároveň jsem nervózní z toho jak to bude probíhat a co mě tam bude čekat.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Gábo,
   já chodila na skupinovou i individuální KBT. Určitě neboj, KBT je trochu taková, jako ve škole, učíš se tam různé věci, plníš úkoly… Držím palce.

   • GábaR napsal:

    Ahoj Amarellko,jo já jsem četla,že zadávají domácí úkoly. No jsem zvědavá,spíš mám obavy,že se tam na mě budou dívat divně

    • Amarellka3 napsal:

     A proč by se na tebe měli dívat divně? Jako terapeuti, nebo spolupacienti? Víš, na co všechno jsou terapeuti zvyklí? To by ses divila. Držím moc palce, dej pak vědět, jaké to tam bylo a jaký to na tebe udělalo první dojem, kolik vás bude ve skupině?

     • GábaR napsal:

      Spíš spolupacienti. Abych oravdu řekla tak nevím kolik nás bude ve skupině. Kvůli velkému zájmu mzseli otevřít další a musei jsme vyplňovat dotazník a na základě toho nás vzali nebo dali přednost jinejm,očividně je o to velký zájem.
      Máš pocit,že ti to nějak pomohlo víc oproti běžný terapii?

     • Amarellka3 napsal:

      Tak to se fakt neboj, všichni mají různé problémy a stejné obavy, jako ty, já se taky bála a nakonec jsme na skupinové KBT měli naprosto super partu a nebyl problém tam o čemkoliv mluvit.
      No individuální KBT mi nepomohla vůbec, ale měla jsem fakt blbého terapeuta, skupinovou vedla Dr. Kosová, která je odbornice, takže to bylo dobré, ale úplně mi to stejně nepomohlo, ale já tam byla tehdy v roce 2009 s těmi problémy s močákem a s těmi nehnulo zatím nic a i Dr. Kosová říkala, že jsem první pacient, se kterým se setkává, že tyto problémy má. Myslím, že v případě PP s tím mají daleko víc zkušeností a mohou lépe pomoci. Já tam byla ještě s OCD a na tu mi to na nějakou dobu zabralo, protože OCD mají taky promakanou.
      Jinak ta KBT mi tehdy vyhovovala, byla taková logická, strukturovaná… teď už dávám ale přednost jiným terapeutickým směrům.
      Tak moc držím palce a dej vědět zítra.

     • GábaR napsal:

      No jsem zvědavá. Děkuji moc

     • Amarellka3 napsal:

      Gábo,
      můžu se jen zeptat, budeš si tu KBT skupinovou platit, nebo je to na pojišťovnu? A na kolik je to sezení? Držím palce na zítra.

  • Bobina napsal:

   Ahoj Gábo, nikdy jsem tam nebyla, prosím napiš potom , jak to probíhá a tak…Přeji Ti, aby Ti to pomohlo. Držím palec. U nás to nikdo nedělá, takže jsem to vzdala. Ale Amarellka má zkušenosti, určitě se Ti ozve.

   • GábaR napsal:

    Ahoj Bobino,určitě se ozvu jaký to bylo a doufám,že mě to zase někam víc posune.

    • Romča85 napsal:

     Gábo ahojky, držím palec a pak tady písni, jaké to bylo. Také mě to moc zajímá, 5.9.začínám s psychoterapií, tak jsem zvědavá, jak to bude celkově probíhat a zda to vůbec pomůže…

     • GábaR napsal:

      Ahoj Romčo,já jsem byla a jsem s psychoterapií naprosto spokojená,po prvním sezením se mi tak strašně ulevilo a do toho jsem ještě chodila na relaxační techniky,kde jsem měla naprosto skvělou terapeutku,vždycky po návštěvě jsem se cítila uvolněná. I jsem po skončení lekcí dodržovala cvičení,ale teď na to takové 3 měsíce kašlu a řekla bych,že je to znát.
      Také držím palce !!

 7. Jana napsal:

  Ahojky mam na vas dotaz.beru sertralin a vim, ze nesmim grap,ale dneska sem omylem vypila nealko pivo pomelo grep.Znama mi to nalila a rekla jen pomelo.Ze tam je grep sem videla az potom je to velkej problem?

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Jani,
   proč bys neměla grep? Ten spíše vadí v kombinaci s jinými léky, ale ne se sertralinem, já sertralin brala v dávce 300 mg a pila jsem normálně grepová piva, jedla jsem grepy, i grepové džusy. Navíc ty interakce se podle mě ani piva s příchutí grepu netýkají, neboj.

   • Lukas napsal:

    Ahoj Amarellka3: jak se dnes mas,u nas je zatazeno a prsi a to mam vzdy horsi naladu,ale nic co bych nezvladl ,tak snad i tobe je dobr zdravi Lukas.

    • Amarellka3 napsal:

     Ahoj Lukáši,
     tady taky pršelo, já večer vůbec nemohla usnout, takže jsem usnula někdy ve dvě a vstávala jsem až kolem dvanácté. Dobře mi úplně není úzkosti, šílená únava, snažím se alespoň trochu něco poklízet, ale mám i hrozné svalové slabosti, tak jsem ráda, že vůbec lezu. Přeji ti hezký den a ať je ti lépe.

     • Lukas napsal:

      Pamatuju na doby kdy jsem ani nespal ,vnitrne klepal byl hrozne unavenej,ale tak sem se bal ze mam vaznou nemoc,ze jsem cumel do rana do zdi,nejhorsi obdobi ,a den ode dne se ten strach prohluboval noo hnus nejvetsi;(robe taky hezkej den,az prestane prset beru dcerku a jedem na kola

 8. Lucie napsal:

  Ahojte, tak mi je dnes po delsi dobe fakt desne, rano u nas bylo strasne dusno a motala se mi hlava a cely den se vnitrne trepu a nedokazu se od toho odpoutat 🙁 je to fakt hnus 🙁

  • Bobina napsal:

   Ahoj Lucko, mě tak bylo ráno , oběd jsem posunula až na jednu hodinu. Potom to pomalu ustupovalo. Zítra má pršet, tak je to jasné… čeká nás změna, takže náš citlivý organismus reaguje….Mi pomohla procházka lesem a už jsem docela v pohodě. Tak ať je lépe 🙂

   • Lucie napsal:

    Dekuji za podporu 🙂 uz je o neco lepe 🙂 ale tak zle uz fakt dlouho nebylo, brrrr. 😐 Hezky vecer

  • GábaR napsal:

   Ahoj Lucko,já po probdělé noci se cítím úplně stejně. Sotva jsem došla do práce,protože jsem měla pocit,že nemám žádnou energii.
   Vnitřně se také třesu,hlava pracuje na plno a chtěla bych jen ležet,spát a pak se probudit aby byla ta mrcha pryč.
   Drž se,určitě k tomu přispívá i změna počasí

 9. Bobina napsal:

  Tak jsem se vrátila z lesa, našli jsme hodně hříbků, takže maximální spokojenost. V lese je mi vždy fajn. Akorát skoro všude začíná vládnout kůrovec a to je mazec. Za chvíli budeme bez lesů 🙁

  • Amarellka3 napsal:

   Bobinko,
   takže hříbky rostou? Já na houbách nebyla už ani nepamatuju. A vy bydlíte někde poblíž lesa? To jsem ráda, že na tebe les pozitivně působí. A kolik jste těch hříbků našli? S tím kůrovcem jsem to někde četla, síla no. Hezký večer.

   • Bobina napsal:

    Amarellko, hříbky rostou, ale ty lesy okolo to je hrůza. Našli jsme dva košíky , byla smaženice zbytek suším. Kdybys byla blíž také bych Ti nasušila 🙂

  • 73Klara napsal:

   Dobré ráno, bohužel i kolem Brna je to hrůza. Holá místa, nebo proschlý trosky stromů 🙁

 10. Bobina napsal:

  Všem panikářům krásnou neděli 🙂

  • Katka napsal:

   Zdravím všechny panikáře,hezkou a hlavně klidnou neděli
   Já zase od okamžiku,kdy jsem si řekla,že vše hotovo a můžu relaxovat,najela na neklid závratě a stres.Je to na palici.Držte se.A všem,co ještě vyráží na dovolenou šťastnou cestu a hlavně si to parádně užijte.Paniku nebalte,nechte jí doma.

   • GábaR napsal:

    Také zdravím a přeju všem pěknou slunečno neděli. Já to cítím podobně Katko,přítel odpoledne zase jede pryč na služebku a já už zase pociťuji motáni hlavy,vnitřní neklid a do toho všeho mám nějakou virózu. Kéž by i má nálada a pocity odpovídali tomu krásnýmu počasí ach jo. Jak dlouho to bude ještě trvat.

    • Katka napsal:

     Já jsem byla sama doma v týdnu a celou dobu jsem fungovala.A dnes se ma zbytek vrátit z chaluoy a já se skládám.Jako kdybych věděla,že už můžu.Taky máte někdy takový hnusný myšlenky.Jako,že musíte myslet na to,že někdo z rodiny a blízkého okolí těžce onemocní nebo bude mít nehodu?Že když na to nebudete myslet,tak se to stane?Je to hrozný.Mluvím třeba s rodiči po telefonu a nezdají se mi ve své kůži a myšlenky už jedou.Že mi nechtějí nic říct,aby mě neplašili?

     • GábaR napsal:

      Ano taky na to musím myslet a někdy mám i pocit,že nesmím říct nahlas – je mi dobře,dlouho se mi nestalo to a to,protože vždycky když to řeknu tak do týdne se mi to stane.

   • Bobina napsal:

    To je zajímavý, že tohle mně dělá taky. První týden prázdnin, kdy jsem nic nemusela mi bylo špatně. Dnes opět třes a motanice ráno, teď je to lepší, jdeme do lesa, tak snad to vyšlapu 🙂

  • Lukas napsal:

   Zdravim všechy co jen čtou nebo se diskuze přimo učastni,ja zatim jen četl.moje PP uz jede od mala ,asi osm let jsem se tim tak nezkutecne trapil ,nez jsem stim neco zacal delat.ataky hrozny,mel sem pocit ze mi nefungujou ledviny,ze se necisti krev a do druhyho dne umru hnus,takze probihaly uklidnovaci navstevy u urologa. Jednoho pekny dne jsem si vsugeroval RSku.a tak se v tom psychycky utapel ze to bylo hrozne neunosny,ze sem to chtel ukoncit v aute,ale nastesti se enepovedlo. Dostal jsm se ne psych.oddeleni kde me dali do kupy,ted obcas bojuju se zlimy demony ,ale uz je to mnohem lepsi

   • Amarellka3 napsal:

    Ahoj Lukáši,
    to mě mrzí, že to u tebe dopadlo až takhle, že jsi byl hospitalizovaný, můžu se zeptat kde? Jsem ráda, že je snad lépe. Jinak to máš podobné, jako já, taky jsem asi 7 let šílela z RS, protože mám problémy s močákem, které se u RS vyskytují a právě, že mi i hrozí selhání ledvin a zrovna teď mám asi po milionté nejspíš zas zánět močáku, ve čtvrtek jsem dávala moč na kultivaci, tak uvidíme, ale bolí mě právě i v zádech, kde jsou ledviny. Na urologii se léčím 11 let. RS vyloučili opakovanými MRI a až teprve nedávno jsem uvěřila, že je to vše psychika, i když mě nejdřív RS strašili i urologové. Je to na palici, ale musíme bojovat, hlava vymyslí cokoliv. Moc ti držím palce, ať je ti lépe.

    • Lucas napsal:

     Ahoj,byl jsem hospit.v Ostrove,ale na sve prani doma uz sem to nedaval,ale nebyl problem ,kdyz jsem se pokusil o sebevr. Chtel jsem vyloucit Rs na Magnetu.ale neurolozka mi rekla ze jsem v poradku a nic takovyho nemam,jak nemam vysetreni a napsany verdikt cerny na bilim,tak nicemu neverim snad to asi znas)taky me nahlodal urolog,po pul roce jsem se do tunelu dostal a vse dopadlo negativne ale zjistili vyhrezli plotny.z toho se az tak nehroutim.Ad jsem bral a ted jsem asi rok cistej.

     • Amarellka3 napsal:

      Ahoj Lukáši,
      a můžu se zeptat, jaké jsi měl příznaky, že sis myslel, že máš RS? Tak je dobře, že jsi nakonec na MRI byl a že ses mohl uklidnit. A chodíš někam na terapie, nebo už se vůbec neléčíš? A to jsi byl v Ostrově nad Ohří na psychiatrii po tom pokusu? To je dobře, že to nakonec takhle dopadlo. Já mám za sebou pokusů pět a hospitalizací spoustu, naposledy teď duben – červenec. A urolog ti něco našel, nebo jsi tam chodil čistě ze strachu? Tak moc držím palce, ať je už jen lépe.

     • Lukas napsal:

      Ahoj,priznaku na me sedelo dost,ale zase jen v hlave,casty moceni,bolesti zad,brneni rukou ,obcas mi zadams projelo brneni samoz.ze od patere,kdyz sem mel z prace bordel v ocich a blbe sem videl tak sem hned myslel ze mam zan.ocniho nervu atd.proste psycho .urolog mi jen rekl ze mam vse v poradku,ale pro jistotu mam vyloucit Rs.ano v Ostrove nad ohri.dochazim za psychyat.jednou za pul roku.jinak uz se Ad nelecim a psychoterapiea tam jsem byl asi trikrat a nebylo to spatny,ale zkousim to ze sebe spis dostat sportem a praci

 11. Bobina napsal:

  Tak doufám, že Míša má sbaleno a je trochu v pohodě. Balení nesnáším 🙂 Tak hezkou dovolenou!!

  • Michaela napsal:

   Sbaleno mám a už jsem fakt lepší. I jsem se najedla a půjdu brzy spát. Moc všem děkuji.

   • Amarellka3 napsal:

    Míšo,
    tak to jsem moc ráda, že je lépe. Tak šťastnou cestu a mějte se tam moc hezky, uvidíš, že mořské klima a moře jsou balzám na nervy.

 12. Michaela napsal:

  Tak. Zítra máme odjet na dovolenou a já se dnes totálně ses Pala. Fyzicky i psychicky. Řešíme teď úmrtí v rodině, je to velice čerstvé, do toho ty mé strachy někam odjet, prostě mě to dostalo. Bojím se, že odjedu a tam se prostě zblázním. Všechno se mi točí v hlavě a já vůbec nevím, co dělat. Je mi hrozně

  • Michaela napsal:

   Sesypala tam má být. Klepu se, ani psát nemůžu

  • Amarellka3 napsal:

   Míšo,
   věřím, že to nemáš jednoduché a upřímnou soustrast, ale třeba ti právě ta dovolená pomůže. Vypadneš z prostředí, kde se dějí tyhle špatné věci, budeš mít čas pro sebe a rodinu (nebo nevím, s kým tam jedeš). A kam máte jet? Pokud k moři, tak to je balzám na nervy. Zbláznit se jen tak nemůžeš, to jsou jen ty představy panikářů.
   Držím moc palce.

   • Bobina napsal:

    Lehni si a vyspi se, pokud to jde aspoň na chvilku….

   • Michaela napsal:

    Je to 3 úmrtí během 8mi měsíců, strašně mě to vzalo. A já pitomec si ještě včera otevřela víno. Takže to nejhorší, co jsem mohla udělat. Jsem pitomá, no. Jedeme do Chorvatska, celá rodina, tedy manžel a 2 malé děti a já mám strach, co tam budou dělat s mámou, co se z lázní. Začala jsem balit a je to trochu lepší, ale mám pocit, že zabalím tak půlku. Vůbec mi to nemyslí.

    • Michaela napsal:

     Co se zblázní

    • Amarellka3 napsal:

     Míšo,
     nejsi pitomá, člověk se potřebuje nějak odreagovat po takové smutné zprávě a natož, když je toho u vás v poslední době více za krátký čas. Jak píšou holky, taky bych si vzala něco na uklidnění a je dobře, že ses pomalu vrhla na balení, nějaká činnost odvádí pozornost. A když něco zapomeneš tak co, Chorvatsko není džungle, prostě to dokoupíte. Uvidíš, že u moře přijdeš na jiné myšlenky a zaručuji ti, že se nezblázníš.
     Moc se opatruj a držím palce, ať si tam odpočineš a uleví se ti trochu. V kolik zítra jedete?

     • Michaela napsal:

      Jedeme někdy nad ránem. Strašně moc děkuji. Už mám pocit, že to snad i zvládnu. Dala jsem si za cíl co nejvíce se věnovat dětem, aby si to pořádně užily. Uklidňovák zabalím do kabelky, asi se bude po cestě hodit. Lékárničku sbalenou mám, to je nejdůležitější

  • Bobina napsal:

   Míšo, dej si nějaký uklidňovák a koncentruj se. Po úmrtí člena v rodině jsem běžně k AD jedla ještě prášky na uklidnění. Udělá se Ti dobře a uvidíš to v jiném světle. Mám to zkušený, i na cestu si něco dej. Až se uklidníš, tak se začneš na dovolenou i těšit, já mívám z dovolené taky hrůzu, ale funguju tak, jak jsem Ti napsala. Hlavně v klidu…

   • Michaela napsal:

    Ahoj Bobino, moc děkuji. Jsem tak šťastná, že jsem objevila před časem tohle fórum. Vzala jsem si oxazepam a lehla si, ale bylo to ještě horší, tak jsem se zvedla a začala balit. Je to trochu lepší

  • Romča85 napsal:

   Míšo, taky jsem to tak měla před dovolenou. Pomohly léky na uklidnění a odpočinek. Pokud jedeš k moři tak jen dobře, mě hodně pomáhalo plavat v té příjemné osvěžující vodě. Samot také upřímnou soustrast a držím palečky!

   • Michaela napsal:

    Ahoj Romčo. Moc moc děkuji. Jedeme k moři, já to tam mám hrozně ráda, celý rok se na to těším. Ale vždycky se hrozně bojím, jak to zvládnu. A do toho včera ta rána, a šup, už jsem na dně. Nejraději bych celou dovolenou zrušila a zůstala doma, ale co bych řekla dětem a manželovi?

 13. Panda napsal:

  Ahoj vsem, tak zase po delsi dobe pisu. Musim rict, ze jsem.mela leto fajn, asi az moc – byla jsem mozna v klidu az moc a pekne pribrala. To zase leti raketove dolu, pred 2 tydny me zase zacaly posedat uzkostne a obsedantni myslenky na tema autonehoda, smrt nasich deti, smrtelne nemoci. Chytla jsem v tu dobu virozu, tahne se mi ryma a produktivni kasel, jsem unavena a nemam.moc.chut k.jidlu. Asi to souvisi s virozou, ale ja v tom vidim rakovinu a jsem na sebe nastvana, ze jsem zase propadla takovym stavum, ale bylo to rychle a.mam z toho pocit, ze to neslo ovlivnit ze zacatku a o to vic, kdyz je to zase rozjete.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Pandi,
   zrovna nedávno jsem na tebe myslela, protože jsem byla na neurologii u té Dr., kterou jsi mi doporučovala. Mrzí mě, že ses zas zhoupla. A kde jsi všude v létě byla? To, že jsi unavená a nemáš chuť k jídlu, může souviset s tou virózou, nebo i s úzkostí, já mám šílené úzkosti už skoro měsíc a za minulý týden jsem toho snědla asi tolik, co člověk za den. Taky mám různé hrozné myšlenky a strachy, které ani nechci zveřejňovat, včera jsem o nich mluvila na terapii a pořád mám šílené noční můry. Jinak dnes jsem byla dát výpověď v práci, prostě už jsem to nedávala po hospitalizaci. Držím palce, ať je ti lépe.

   • Panda napsal:

    Ahoj Ami, ja na tebe taky myslela a jak jsi byla spokojena na neurologii? Doufam, ze o tebe bylo dobre postarano. Myslim, ze s tou vypovedi jsi udelala dobre, jestli to posledni dobou vylozene neslo, tak mas ted aspon klid a nemusis mit spatne svedomi z absence. Proste jsi ted nejdulezitejsi ty a tvuj vnitrni klid a az se odrazis od dna a budes mit sily a chut pracovat, urcite prilezitost prijde.

    • Amarellka3 napsal:

     Ahoj Pandi,
     neuroložka byla fajn, jen mi řekla, že mi nemůže nějak pomoci, že to prostě patří do rukou psychiatra, když jsem měla všechna vyšetření a zejména EMG bez nálezu. Já mám teď kromě svalových slabostí ještě problém, že někdy nemůžu vůbec rychleji jít, prostě jdu co noha nohu mine a vůlí nezrychlím. Tak napsala do závěru funkční porucha chůze a že to mám řešit u psychiatričky a psychologa. Jenomže ve mně pořád hlodá, že mám nějaké vzácné neurologické onemocnění, kdy i to EMG je v pořádku.
     S tou prací to už nešlo, zhoršená jsem od loňského listopadu, teď duben – červenec hospitalizace a od návratu šílené úzkosti, prostě nemůžu. Budu postupně hledat něco pro mě méně náročného.
     A co ty? Jak se to u tebe vyvíjí? Co viróza, už je lepší?
     Moc na tebe myslím.

     • Panda napsal:

      Ahoj Ami,
      tak tedy aspoň díky bohu, že jsi bez nálezu, i když chápu, že podezření hlodá, zvlášť s tou chůzí. Já ale věřím tomu, že to je jen další zkouška psychiky, kterou překonáš, neboj! Ano, pamatuji se, že se ti to zhoršilo a myslela jsem na tebe, když jsi byla na hospitalizaci: Myslím, že po takto náročném období je rozumné dát si teď čas opravdu jen na sebe, to zvládneš!
      Viróza jde do plných, mám plný nos a přemýšlím nad ATB, pokud se mi dostane do dutin hnisavá rýma – dost na to trpím a nechci to nechat rozjet. Ale popravdě, předtím jsem měla pár dnů tak strašnou únavu a nechutenství, že je ta rýma vlastně úleva, protože to předtím byla asi reakce na vniknutí viru do těla a ne rakovina. A taky výhoda, že v tomto stavu opravdu nemám chuť kouřit.

     • Amarellka3 napsal:

      Ahoj Pandi,
      to mě mrzí, že to takhle postupuje, že to bude asi na ATB, ale zas je lepší je brát, než to nechat rozjet v plném, určitě se stav u Dr., ať něco vymyslí. A ta únava a nechutenství byly určitě od toho, žádná rakovina, neboj. A jinak pořád kouříš, tedy kromě teď, když je ti takhle blbě? Já po léčebně na týden přestala, ale pak jsem zas trochu začala, některý den tedy nekouřím vůbec, někdy si dám jednu, ale někdy více. Štve mě to a bojím se rakoviny plic. Mám jít na kontrolu na plicní a pořád to odkládám, aby mi nevynadala. Jinak mě bylo zle od žaludku teď 14 dní a někdy jsem si zapálila a musela jsem to hned típnout, jinak bych se pozvracela. Pandi, moc na tebe myslím, ať je ti lépe, určitě se stav u Dr. a dej vědět, jak jsi pochodila.

     • Panda napsal:

      Já jsem teď přestala kvůli nemoci, je to tak 10 dnů. Ale to není žádný výkon, nekouřím jen kvůli tomu, že mi je špatně, přesně jako to máš ty. Už jsem si včera málem zapálila, ale přitom jsem si představila, jak mi asi po tom cigáru bude, že jsem to radši típla hned. Jinak to kouření taky nemám rozjeté moc – přes den vůbec, jen večer a třeba 3x do týdne. Což je asi v pohodě, náš soused kouří 60 denně a nedá se to vůbec srovnávat, ale stejně. Chápu tě, taky mám strach. Určitě by bylo lepší při našich úzkostech a strachu z nemocí přestat úplně, ale je to těžké, zvlášť pokud je člověk mezi kuřáky, nebo to má jako rituál. Děkuji za přání a tobě ať je taky lépe.

  • GábaR napsal:

   Ahoj,to moc dobře znám. Taky na mě něco vlezlo a díky tomu se mi v hlavě zase ženou myšlenky – smrtelne onemocnění,přítel zase jede pryč a já tady sama určitě umřu,co bude se psem,když tu budu ležet mrtvá atd atd atd.
   A i to naštvaní chápu,já se předtím když byl od těchto stavů klid kasala jak jsem se s tím už žila l,ale teď zjišťuji že vlastně ani prd. Stačí malinká změna a já tomu všemu zase propadám. To že to už nikdy nebude jako před PP jsem už překousla,ale teď bych si přála aby to zase bylo to šťastnější období s PP a toho se bojím,že už nikdy nebude.
   Ale my to zvládneme!!!

   • Panda napsal:

    Gabi ano znam, resila jsem to presne kdyz byly deti jeste mensi – ze umru a oni budou bez pomoci, kdyz byl pritel treba na tyden pryc atd. Ano, je to zradne v tom, jak malo staci. Mne tedy od PP daleko vic vykoleji bezne rymicky a virozy, zmeni se mi s nimi zpusob premysleni na uzkostny. Urcite ale bude i lepe, ja sama jsem.mela dost vydarene obdobi, jen clovek nesmi ustrnout v tom, ze je to na porad a rozpoznat co je realita a co relaps PP. Hodne stesti i tobe.

 14. Berenika napsal:

  Ahoj všem, jsem trochu čůza vždy jsem píšu až když jse mi úplně blbě, už nějak nevím co víc chodim na samé terapie beru AD, teď jsem zase skoro cele léto na neurolu dnes 0,75mg ‍♀️ Mám zaměření primárně na srdce, strašně se mi zhoršily extrasystoly mám jich i několik za sebou teď kromě infarktu se bojím i fibrilace síni, komor. Každé dva roky chodim na echo teď jsem měla delší dobu holter ale stejně mi to nestačí mám každodenní bolesti na levé straně. Chodim na fyzioterapie ale tu levou stranu nemám až tak špatnou a stejně mě bolí jen u srdce a teď mám několik dni už vážně krizi mám co měsíc dělané ekg ale já si proste myslím ze je určitě něco špatně mám týden kdy mám klidový tep 50 pak mám týden a klidový mám 80 tuhle jsem měla ataku ležela jsem a měla jsem 54!!!! Normálně mám kolem 100 vím ze je i víc ale já beru betablokatory.. a. Teď k tomu co mám ty dva poslední dny. Spím i dvanáct hodin, ale stejně mám pocit ze mě bolí i mluvit, mám pocit ze se neprimerene zadychavam bojím se i chodit… ano mám před dvěma dovolenyma obě letadlem už mě napadla i tahle souvislost ale ruku na srdce stejně za tím všichni vidíme nemoc a ne psychiku. Ale teď jsem tak rozložena ze mi přijde ze ani ty neuroly nenabírají a to nemluvím o mé panice z toho ze na nich budu závislá. měsíčně sním cca 14 ks 0,25 už od dubna … ob par dni někdy i víc v jednom dni nějaké typy

  • Bobina napsal:

   Bereniko, já jím neuroly , když chodím do práce pořád, takže nějakou závislost mám. Nikdy jsem ale nepřekročila dávku 1 mg za den. Nikdy jsem nenavyšovala. teď po čtvrtkách snižuji a v pohodě, jsem na 0,5 mg denně. Důležitý je nenavyšovat do nekonečna. Na mě totiž 0,25 mg vůbec nepůsobí. Myslím, že kdybych si ale nedala nic, tak mi bude zle. AD mi totiž moc na úzkost nezabírají a já musím v práci fungovat. Pokud máš před dovolenou, tak to je stres, já radši ani letos nikam neletěla, byli jsme jen autem v termálech… Dovolená mě vždy dostane…

   • Berenika napsal:

    Já ale jezdím poměrně často teď to bude do větší “divočiny” proto si myslím ze ten stres. Já pravé beru jen 0,25 proto jsem dnes v šoku ze už na třech. Jenže já musím fungovat přes den. Ale strašlivě se bojím ze mám něco s tím srdcem proto ta únava a zadychavani a bolest já vím i když nepíšu četla jsem ze ucis to obdivuji. !!!!!

    • Bobina napsal:

     Tak dá se to zvládnout, všeho s mírou, ale já nemám takový problémy se srdcem, kdysi jsem měla srdeční arytmie, samozřejmě z nervů, teď se to projevuje jinak, tenkrát mi píchali dost silný injekce na zklidnění. Ony sice zabraly, ale nic neřešily. Já se tenkrát ještě neléčila. Ú navou trpím také, to je z prášků, alespoň u mne. Budeš na dovolené a třeba Ti bude lépe…u mě je dovolená stres. Já s tím neurolem taky funguji, nemohu si dovolit dělat chyby před tabulí, takže to mě vysiluje nejvíc, proto se do práce netěším 🙁 Možná se moc sleduješ, já vůbec nevím, jaký mám tep ani to nesleduji.. Myslím, že podvědomě máš strach z těch dovolených, ale lékař nejsem, Ty znáš svoje tělo nejlíp a víš jak na co reaguje. Přeji Ti, aby bylo lépe 🙂

    • Romča85 napsal:

     Bereniko, ahojky. Řeším teď poslední dny stejný problém jako ty. Hrozná tíha na hrudi, pocit, jakobych se nemohla pořádně nadechnout,hned jsem zadýchaná… Tep ani nemluvím, v pondělí u dr. 131 za minutu. Je fakt, že se mi ta mrcha pp vratila se vší silou asi před měsícem… Je fakt, že mam po jedné skarede nehodě i problémy s krční a hrudní páteří, takže to dýchání možná i od toho, nevím. Taky mě několikrát denně napadá, že mám určitě infarkt, že dostanu mrtvici a neuvidím dcerku, jak dospívá.. 🙁 fakt na prd, zkus si užít dovolenou a pořád dokola si opakovat, že je to všechno jen v té naší palici :-(. Ale ver, že mě to taky už stve a jsem z toho vycerpana. Držím palce

  • GábaR napsal:

   Ahoj Bereniko,zaměření na srdce mám taky – extrasystily a tachykardii. Nejradši bych byla každý den na kardiu aby mě měli pod kontrolou. Stačí menší změna a hned mám extrasystoly a když stavy stresu trvají déle tak pak přichází z ničeho nic bušení. Pidle kardiologa jsem zdravá,dle obvoďačky taky. Někdy mám období,kdy na srdíčko ani nepomyslím a pak stačí lehčí změna rytmu a celá se sesypu a nevěřím tomu,že jsem zdravá.
   Minulý týden se mi v práci z ničeho nic zase rozbušilo šíleně srdce a já jsem zase v hajzlu !!!
   Strašně ráda bych také někam letěla,s přítelem plánujeme jak si koupíme na podzim letenky na prodloužený víkend,ale popravdě se vlastně strašně bojím co když se mi to přihodí v letadle,nikdo mi nepomůže a dál to asi každý zná.

   • Berenika napsal:

    Je to na prd. Hele víš co já si vždy říkám, ze z toho množství lidi na palubě je určitě někdo doktor … ne ze by mi to nějak extra pomohlo ale tak tohle si říkám….já také trpím na extrasystoly ale mám je třeba po alkoholu nebo při blbem pohybu do toho špatná krční a hrudní takže neustále nějaké blokády a už to jede

 15. Karla napsal:

  Ahoj lidi, teď se do nás pustil soused,že máme kůru na dvoře a že to lítá,že to musel zametat.Uz jsmee si to nenechali líbit a také jsem set do něj opřeli.Uz n došla trpělivost.CA

  • Karla napsal:

   Sice se vnitřně chvejue,ale už touselo ven.Sam má na dvoře bordel,ale bude proudit…

   • Karla napsal:

    Vidíte,že sebe chvejue a pěší překlepy,omlouvam se.

    • Bobina napsal:

     Ahoj Karlo, na souseda kašli aspoň se vyčistil vzduch 🙂 Vím jaký to je, když se člověk rozčilí až tak, že je mu z toho špatně. Tak se uklidni udělej si dobrý čaj a kašli na něho. Držím palce 🙂

     • Karla napsal:

      Ahoj Bobino,děkuju za povzbuzení.Ja jsem nemožná, hned se celá rozklepu,to mám po babičce.Soused je blbec, přitom je mu 76 a furt prudi,nedá pokoj.I když třeba teď už dá pokoj,po včerejšku.

  • 73Klara napsal:

   Ahoj Karli, bohužel sousedy si nevybíráš. Naši mají blbce z pravé starny i naproti baráku. Mamka má strach pustit se s nima do "diskuze", protože má obavu, že by byli schopní otrávit nám psa.
   My v Brně jsme to taky měli zajímavý, naproti nám bydlel senilní důchodce. Dcera mívala strach chodit sama domů ze školy, protože měl vždycky blbé řeči. Dvakrát na nás zavolal policajty – domníval se, že jsou u nás zloději. Přitom například manžel sledoval v televizi a my s děckama sme si ve vedlejší místnosti četli… najednou za dveřma ozbrojení černí s kvérama… no comment. Lezl nám do rozvodné skříně, odpráskl nám nějakou elektroniku, jak vypínal a zapínal jističe… manžel ho xkrát seřval, stěžovali jsme si jeho dceři, ale dokud ho neodvezli na geriatrii (kde ve finale zemřel), neměli jsme klid. Ti co sou nad náma sou taky švihlí (nějaká sekta). Prostě, sousedy si nevybereš.

  • Bobina napsal:

   Ahoj Karli, my jsme měli spravovat domek po rodičích a nastěhovat se tam. Bohužel naproti bydlí můj bratr v domku a je na palici. Pořád po nás řval, že jsme hajzlové, pouštěl na nás svého vlčáka atd… tak jsme si koupili domek jinde, protože já ho mít za souseda, tak se zblázním, teď jsme rok jinde a jsem maximálně spokojená, bohužel kolem našeho jezdí do města, tak nám z auta zase nadává, ale to už je mi jedno… takže sousedy si fakt nevybíráš…

 16. Romča85 napsal:

  Moc vás všechny zdravím! Jak se dnes cítíte, já dýchám, jakobych chodila do kopce a přitom chodím jen v práci po kanceláři,navíc pořad kontrolouju tep a ten tede jede… 🙁 No co mě asi tak může napadat… 🙁 Přeji Vám všem pohodový den a snad i fajn víkend.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Romčo,
   už je ti lépe? Já dnes měla náročný den, taky mi bylo blbě, byla jsem v práci dát výpověď, protože už je mi skoro rok blbě, pořád neschopenky, do toho 3 měsíce ta hospitalizace… Snad se teď uklidním trochu.
   Taktéž pokud možno hezký víkend, ať je ti lépe.

   • Bobina napsal:

    Amarellko, myslela jsem si , že bys neměla do práce chodit, když máš takové problémy. Já sice už nemarodila asi 4 roky všechno přecházím, ale letos už nebudu. Pokud mi bude špatně nebo budu mít virózu zůstanu doma. Doufám, že se dáš do pořádku a odpočineš si , myslím, že to potřebuješ !!

    • Amarellka3 napsal:

     Bobinko,
     fakt jsi nemarodila 4 roky? Nevím, jestli je dobré vše přecházet, myslím, že je dobře, že ses rozhodla, že už to nebudeš dělat, určitě je lepší si alespoň pár dní odpočinout doma a klidně zůstaň i s psychikou. Já si budu hledat novou práci, ale tak postupně a zas jen zkrácený úvazek.
     A jak ti je dnes?
     Hezký víkend, pokud možno.

     • Bobina napsal:

      Ami, dnes ráno trochu špatně, potom se to zlepšilo, teď dobře, ale nejvíc se těším do postele. Sny mám každou noc a taky takový dost děsný… někdy mě probudí, ale rychle to zaspím. Taky hezký víkend, hlavně ať je Ti lépe…

     • Amarellka3 napsal:

      Bobinko,
      tak to jsem ráda, že je to už lepší, já mám taky sny skoro každou noc, ale fakt horory, to bych vědomě snad ani nevymyslela, vždy se vzbudím úplně vyklepaná, asi je to odraz toho, jak jsem úzkostná a pořád se něčeho bojím. Po pravdě si za celý život nepamatuji, že bych měla hezký sen, už v dětství jsem měla noční můry často.
      Jinak díky moc, tobě taky hezký víkend, odpočiň si, máš nějaký plán? Já jdu zítra za babičkou.

     • Bobina napsal:

      Já zítra budu vařit , uklízet a v neděli chceme jít na hřiby. Tak se dnes hezky vyspi 🙂

   • Romča85 napsal:

    Amarellko nic moc, dýchání pořád na prd, tep šílený a to si ještě kromě práce vypomaham v jednom stánku u nás v letním kině protože být sama s dcerkou je finančně dost na nic. Zrovna se tam chystám, tak snad to zvládnu, chvíli jsem si před obědem pospala, tak uvidíme. Tobě taky at je líp!

    • Amarellka3 napsal:

     Romčo,
     tak to tě tedy obdivuji, že kromě práce ještě vypomáháš ve stánku, to musí být náročné. A bývalý manžel/přítel…. nebo nevím, jak jsi to měla neplatí alimenty? A kolik máš tep? Co kdyby sis ho zkusila neměřit? Mě to fakt pomohlo, jak jsem se od něj odpoutala a přestala se pořád měřit. Teď vůbec nevím, kolik ho mám a je mi to i jedno. Ale včera večer mi tedy zas bylo šíleně, hrozná úzkost, šíleně jsem si rvala vlasy napětí, třes a křeče… tak jsem si nakonec vzala Xanax 2 mg, i když vím, že mi benzáče nepomáhají, no taky nepomohl, usnula jsem vyčerpáním až někdy kolem druhé. Teď jdu za babičkou.
     Tak ať to vše zvládneš, držím palce, na jak dlouho tam jdeš?

    • Amarellka3 napsal:

     Romčo,
     psala jsem ti odpověď, ale musí čekat na schválení administrátorem, tak je stručně, že ti moc držím palce, ať to zvládneš. A to bývalý neplatí alimenty, že ještě musíš takhle přivydělávat? To musí být náročné moc.

 17. Petr25 napsal:

  Ahojte 🙂 Jak se máte? Doufám že aspoň trochu dobře. 🙂 Já jo, jen, občas mi vrtá hlavou, co se děje s tím mým krkem, kontrolu ORL mám za 14 dní. Tak nevím, zda mu mám říct, že jsem si něco nahmatal. Aby si neřekl o mě nevím co.

  • Karla napsal:

   Ahoj Petře a seš si opravdu jistý?

   • Petr25 napsal:

    Karli, ono tam mám nějakou vystouplou kost,nebo je to tak tvrde, vedle ohryzku. Nevím, třeba to je normální, ale je to divne,aspoň pro mě. Nechci se pořád pozorovat, a bát se nemocí 🙁 hlavně těch smrtelných 🙁

    • Karla napsal:

     Holt ti asi neporadím,je to na tobě,jestli se zeptáš Dr. Určitě to nic nebude, vždyť si tam byl a už tě vyšetřovali!A nebo jdi k jinému Dr.

     • Petr25 napsal:

      Já vím Karli, ale štve mě to, že jsem takový, že si tak vsugerovavam takové věci 🙁

     • Karla napsal:

      Prostě máš panický strach,já jsem taky taková,akorát,že já se dr. bojím jak kříže,tkaže chodím jenom výjimečně.Nemůžu za to,mám to už od malička.Jít k dr.je pro mě za trest,srdce mi buší,ruce se mi potí a já nevím,co ještě…Jak se má Filípek?

     • Petr25 napsal:

      Karli asi ano, je to tak. Ale je to hrozne, každopádně dnes mě fakt nějak trápí panika,úzkosti. No asi i ta změna počasí 🙁 snad bude vše dobrý. A budu si užívat Filípka, je úžasný, neskutečný miláček můj.

  • Bobina napsal:

   Petře, já bych to radši řekla a když tam nic nebude o to líp 🙂

   • Petr25 napsal:

    Bobino asi jo, nic za to nedám zřejmě. Mám vždycky strach, aby to nebyla nějaká rakovina, uzlin, krku nebo neco

 18. Bobina napsal:

  Tak dneska ráno vstanu už v 7 hodin, chystám se změnit prázdninový režim na pracovní. Za týden jdu do práce. Motanice jak čert a vnitřní třes. Tak nevím, jak to budu zvládat, než si zase zvyknu na jiný biorytmus. Doufám, že Vám bude dnes dobře. Přeji Všem hezký a pohodový den 🙂

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Bobinko,
   ty jdeš už ta týden do práce? To strašně letí. Já dnes taky vstávala brzy, musela jsem odnést moč na polikliniku, protože mě řeže v močáku, tak mi praktická Dr. dala žádanku na kultivaci. Navíc jsem to 2 dny odkládala, protože jsem nemohla vstát, tak dnes jsem se překonala. Mrzí mě, že máš motanice a vnitřní třes, třeba to bude tou změnou režimu a blížícím se nástupem do práce, já jsem z toho taky vždycky na nervy. Opatruj se a ať je ti lépe.

  • Karla napsal:

   Ahoj Bobino,už se cítíš lépe? Já to včera také trochu zakrikla.Take motání hlavy a jsem taková bez nálady.Pekla jsem bábovku, aspoň ta se mi povedla.

   • Bobina napsal:

    Ahoj Karli je to lepší, ono nejhorší to je brzy ráno. Jsi šikovná, žes upekla bábovku. Já jsem aspoň uklízela ve skříni.

  • Romča85 napsal:

   Bobino, přeji moc, ať je líp, víš, že nás dovede rozhodit jakákoliv změna… Držím palečky!!!

  • 73Klara napsal:

   Ahoj Bobino, tak co dnes, je to lepší?
   Já musím upřímně říct, že se už i na tu školu těším. Teď je taková anarchie. Syn jen kouká do tabletu a dcera buď sjíždí seriály na notebooku nebo čte. Těším se zas na nějakej řád. Sice teda ty úlohy jsou ubíjející. Dcera nastupuje na střední školu, tak to bude asi trochu jízda, a syn jde do sedmé. Puberta, ADHD a už těžká látka, to zas bude něco na moje nervy…
   Každopádně si myslím, že už se děcka nudí, takže pevně danej řád jim jen prospěje 🙂

   • Bobina napsal:

    Ahoj Klárko, je to lepší, do školy se netěším, čeká mě náročný rok syn bude u nás na gymplu maturovat, já sama mám tři semináře maturanty. Potom mám slavit kulatiny, měla jsem syna až ve 40 letech, podepsala se pod to PP, takže budu šedesátiletá babka:), ale necítím se tak. Duší jsem pořád na 35 letech. Jinak doma mě nebaví denně vařit, hrůza. Syn má číst maturitní četbu, tak dohlížím, moc se mu nechce, mu se nechce ani učit, takže jestli tento školní rok přečkám v pohodě a syn odmaturuje, tak si oddychnu 🙂

    • 73Klara napsal:

     Ani mi nemluv, u nás byly loni na pořadu dne přijímačky a já byla dost vynervovaná, víc než dcera. To vaření chápu, je to opruz, vymýšlet denně co vařit.

     • klabe napsal:

      Já se na školní rok netěším. Já snad zbožňuji prázdniny víc než ty děti. Nemám ráda tu logistiku, kdo kde kdy má být, jestli mají všechno, dělání svačin apod. Nejstarší syn nastupuje na novou školu, bude dojíždět do Brna, tak jsem z toho nervózní, přece jen to bude velká změna a pro něj i odpovědnost. Navíc ho čekají přijímačky, tak bude veselo. Ještěže nejmenší prtě je stále ve školce.

     • Bobina napsal:

      Ahoj Klabe, přesně , denně svačiny, i když syn už má 19 let, tak stejně je potřeba dohled, jinak se na to vykašle 🙂 Nastupujeme 26.8. to bude děs. Rozvrh mám bohužel už na půl osmé jinak to nešlo. Loni jsem měla každý den na později kvůli práškům, ředitel o tom ví a vychází mi vstříc. Letos bohužel asi dva dny mám na půl deváté… Tak snad za rok se tady tomu zasmějeme a vše dobře dopadne 🙂

     • 73Klara napsal:

      Klabe to máš pravdu s tou logistikou. Ale letos už by to pro mne mělo být výrazně lehčí. Dcera sekla s tenisem (tím pádem odpadá její taxikaření jednou týdně), a synovi sme našli atletický kroužek dvakrát týdně kousek od baráku – tam si dojde sám. Jediné co, tak v sobotu dopoledne má kroužek parkouru ve měste u Lužánek, já na něho v rámci úspory času čekám a běhám v Lužánkách.
      Před koncem školního roku jsem vyhrožovala, že si začnou svačiny dělat sami. Dcera začla mrčet, že já je dělám dobrý (hlavně je líná si chleba sama namazat), no nevím, nejspíš je budu zase dělat já.
      Pro nás největší problém bude vymanit se ze zajetí moderních technologií, vyrvat synovi tablet z ruky. Teď má na něm regulérní závislost 🙁

 19. Kassiope napsal:

  Amerellko, ten člověk pracuje přes telefon, je z Karviné, nemá tam napsáno, jak se to jmenuje- prostě terapie,nevim, jestli to úplně pomáhá, myslím, že jde o to, že se ti nějaký věci zvedomi a ty pak s nimi pracuješ sama afirmacemi, meditaci, apod.

  Je to za dvě hodiny 1500 KČ.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Kassiope,
   pracuje přes telefon? Tak to mi přijde takové divné, já mám raději osobní kontakt, z telefonování mám po pravdě dost fobii, telefonuji jen s pár lidmi a nevím, jestli bych po telefonu vykládala nějaké věci cizí osobě. Ale díky moc.

 20. Kassiope napsal:

  Ahojky spolutrpitele, taky se Vám stává, že jste nesoustředění, např. platíte na pokladně a už se balite,aniž byste počkali na vrácení peněz, nebo si řeknete, tak teď si něco najdu na netu a za vteřinu zapomene, co. Nebo se Vám pletou slovíčka, nemůžete nalézt správný výraz. Apod?

  • Amarellka3 napsal:

   Kassiope,
   děje se mi to pořád, každý den, v téměř každé situaci. Nevím, co s tím. Brala jsem různé léky na paměť, chodila jsem na trénink kognitivních funkcí, ale nic nepomohlo.

   • Kassiope napsal:

    Já mám jako celkově paměť dobrou, ale takovou tu superkratkodobou ne.

    • Amarellka3 napsal:

     Aha, no já měla paměť fotografickou ještě na VŠ, což bylo super, ale v roce 2010 jsem měla první elektrošoky a po nich bylo po fotografické paměti, podruhé jsem je měla v roce 2016 a to už mi bylo celkem jedno, i když to paměť zničilo ještě víc. Teď mi nefunguje žádná paměť. Ale přesně, třeba chci něco hledat na netu a než začnu zadávat do googlu, tak zapomenu, co jsem šla hledat apod. už si na to nějak zvykám, ale štve mě to pořád. Pokud je to u tebe spíše nějaká roztržitost, tak asi si věci třeba hned psát, nebo si u kasy třeba opakovat, počkej na peníze…

     • Kassiope napsal:

      Nevim,co to je, ale vždy jsem byla na tyto věci taková free, ale nevadilo mi to.
      Fotografickou paměť jsem neměla nikdy, ale v globále mi přijde, že si toho pamatuji více než ostatní, jen jakoby méně vnímám.
      Jsem takový ten typ, co věčně hledá peněženku, mobil, neporadik..

     • Jovita napsal:

      Amarellko, jsem tu zaregistrovná jako Jovita. Často si tu čtu, ale nepřispívám. Před pár lety jsi mi moc virtuálně pomohla. Byla jsem z té své panické nemoci tak mimo, že jsem si kupovala hrob. Dneska chodím k bezvadný psychiatričce, beru dost léků, ale je mi fajn. Chodím do práce, jsem "státní" úředník a funguju. Chtěla bych se ti zeptat: vím, že moc trpíš – to fakt není pomoci? Jseš sama, nebo někoho máš? Pracuješ?
      Můžu ti nějak pomoct? Nechceš jet na výlet do tý děsný Plzně? Protáhnu tě pivovarem. Upozorňuju, že nejsem lesba, mám dvě odrostlé děti. Ráda tě pozvu. Třeba by ti plzeňský výlet prospěl. Vím, že od skandálu s právnickou fakultou jsou plzeňáci bráni jako blbci, ale jsme hodní. Jovita

     • Amarellka3 napsal:

      Ahoj Jovito,
      moc ti děkuji. Já si vůbec nemyslím, že by plzeňáci byli blbci, Plzeň je hezká, kdysi jsem tam byla (no ještě na střední, provádět Francouze, kteří u nás byli na výměně, právě v tom pivovaru).
      Jinak jsem moc ráda, že je ti lépe a že máš bezvadnou psychiatričku, to je taky moc důležité. A jaké bereš léky, jestli se můžu zeptat?
      Jinak jak se ptáš, tak jsem sama, nemám děti, ani přítele a obojí mě dost trápí, protože je mi už 33 let. Do práce chodím, ale na zkrácený úvazek, ale momentálně jsem na neschopence.
      A ty jsi ještě chodila na starou diskuzi, nebo už na tuhle? Já si tvůj nick nepamatuji, to se omlouvám, ale za těch 11 let, co sem chodím, tu bylo tolik lidí…
      Tak ať se ti nadále daří co nejlépe a moc děkuji, vážím si toho.

  • Bobina napsal:

   Ahoj, taky se mi to stává, prášky gumují paměť. já jsem učitelka fyziky na gymnáziu a musím být v hodinách plně koncentrovaná, někdy to bývá problém. Je to náročný, občas když něco popletu, tak se s děckama zasmějeme 🙂

   • Kassiope napsal:

    Já jsem taky učitelkamyslíš, že je to z prášku?

    • Bobina napsal:

     Myslím, že určitě je. Dříve mě to nedělalo. Jsem neustále tlumená a musím soustředit všechny své síly na koncentraci. Zapisování známek atd… kontroluji třeba i třikrát a stejně se stane, že je tam chyba 🙁

    • Amarellka3 napsal:

     Prášky to určitě také dělají, skoro všechny, říkala mi to i psychiatrička, některé více, některé méně, ale mají většinou negativní vliv na kognitivní funkce.

  • Michaela napsal:

   Ahoj Kassiope, jj, mám to taky. Často nevím, co bylo před chvilkou, musím složitě vzpomínat, hodně zapomínám a často při mluvení zaměňuji slova. Hlavně to zaměňování slov je blbý, všichni se tomu smějí, ale začínají si již všímat. Zdá se mi, že to mám až poslední dobou, dříve ne. Zatím se okolí vymlouvám, že jsem přetažená

   • Bobina napsal:

    Já si zase nemůžu na slovo vzpomenout, někdy to bývají komické chvíle, zatím to beru tak, jen doufám, že se to nebude horšit…

   • Kassiope napsal:

    To mě to spíš vadí na mě samé, okolí zatím neřeším, dlouhodobou paměť mám dobrou.

  • Romča85 napsal:

   ahojky, taky bývám často nesoustředěná,hodně často… 🙁 Navíc mi psychiatr i řekl, že zrovna Xanax, který užívám už několik let způsobuje problémy právě s krátkodobou pamětí, takže tak. 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *