Diskuse

Toto diskusní fórum je věnováno Panické poruše.
První panickou ataku jsem zažila v roce 2004. Tehdy pro mě musela přijet záchranka, protože jsem se úplně zhroutila. Točila se mi hrozně hlava, zvracela jsem, bušilo mi srdce a dokonce jsem na několik dní ochrnula na spodní končetiny.  Tehdy jsem byla přesvědčená, že umírám. Až později jsem se dozvěděla, že se jedná o panickou poruchu. Ataky jsem měla 2x až 3x týdně. Vždy, když to na mě přišlo, uklidnilo mě, když jsem si sedla k internetu a pročítala diskusní fóra. Ale časem se to na všech diskuzích zvrtlo na řeči o něčem jiném, než o panické poruše. Proto jsem před 6 lety založila toto fórum, které se věnuje jen této nemoci a ničemu jinému. Věřím, že za ta léta mnohým, kteří tuto diskuzi navštívili, byla k užitku. Prosím i nadále vkládejte všechny své poznatky, rady a tipy, jak se s touto zákeřnou nemocí vyrovnáváte právě vy. Ale zároveň prosím, abyste se neodchylovali od tématu, protože  příspěvky nesouvisející s PP odradí ty, kteří hledají na této diskuzi skutečnou podporu a pomoc. Věřím, že vzájemným předáváním si vlastních pocitů a zkušeností s touto nemocí spojených, se s ní dokážeme lépe vyrovnat.
Děkuji Všem Zuzka

48 461 reakcí na Diskuse

 1. Leni525oj napsal:

  Ahoj všem. S PP bojuji už několik let. Od porodu ještě mnohem víc. Jsou období, kdy je mi skvěle a pak přijde doba, kdy je mi mizerně. Jako třeba posledních 14 dní. Rozhodla jsem se vyzkoušet striktní BEZLEPKOVOU DIETU. O působení lepku na psychiku je toho k nalezení na internetu hodně. Obzvláště lidí, kterým díky úplnému vysazením lepku úzkosti zcela vymizely. Máte s tímto někdo tady zkušenost? Jsem na bezlepku teprve druhý den a myslím, že si ty abstinenční příznaky pořádně užiju (můj příjem lepku v každodenní stravě byl velký). No, zkusím minimálně měsíc vydržet. http://www.deprese.psychoweb.cz/deprese-uvod/bezl

  • Jorza33 napsal:

   Ahoj Leni,
   zkoušel jsem striktní bezlepkovou dietu asi měsíc, pozitivní bylo, že jsem shodil nějaký kila, ale jaký vliv to mělo na psychiku, tak to nedokážu posoudit, ale žádné výrazné zlepšení se nedostavilo. Možná je ale měsíc málo….

 2. Jirka napsal:

  Ahoj,nevím zda to sem patří,ale dala by se tu najít nějaká kamarádka.Vrátil jsem se do Prahy po 7 letech a zjistil jsem ,že jsem tu vlastně sám……..Jinak jsem už starej dědek 45zim na hrbu,ale vypadám mladší.Tak třeba se někdo ozve.

  • Jirka napsal:

   jo ještě kontakt: allegro3@seznam.cz ,klidně si můžem ze začátku jen psát

  • Karla napsal:

   Dneska v 45 letech nejsou lidi starý…Karla.

   • Jirka napsal:

    No nevím,když mi bylo 20 a viděl jsem 45letého,říkal jsem si,co je to za dědka:-)

    • Karla napsal:

     To máš pravdu, to máme asi tak všichni. Já ti píšu, ale nejsem z Prahy, tak jestli to nevadí. Karla.

     • Jirka napsal:

      Tak mi písni na email pokud chceš,jasně,že to nevadí.

     • DUHOVKA napsal:

      TEREZA RADOVANOVA……….@NEPÍŠI JSOU POMALÉ MA KOMUNIKACI …..

  • Karla napsal:

   Jirko, já se ti ozvu příští týden, nemam notebook a na mobilu se mi dobře nepíše. Karla.

  • Lucka: napsal:

   Ahoj Jirko,
   a jak to v Praze zvládáš s agorafobií a PP po tak dlouhé době? Já teda nic moc. Myslím tím tramvaje, metro atd. A to jsem dřív, před PP nikdy žádný problém neměla.

   • Jirka napsal:

    Ahoj Lucko,nezvládám jezdím autem:-(Ale po absolvování KBT kurzu jsem tenkrát jezdil MHD v pohodě……………Chci na to jít opět,myslím KBT, tak třeba zas začnu jezdit MHD:-)Bereš na to nějaké léky, nebo se lěčíš někde-KBT?

    • Lucka: napsal:

     Jirko,
     léky jsem zatím žádné nebrala a na KBT jsem taky nebyla. Zkouším se z toho dostat sama, zatím. Já taky jezdím někdy po Praze autem, ale hlavně mimo Prahu. A do metra v současné době nejdu vůbec, i když dřív jsem občas jela. Jinak mám dvě knihy o PP a agorafobii a snažím se dělat terapii sama podle nich. Prostě se donutím a jdu dělat věci, kterých se bojím, třeba tramvaje, obchody atd. Ale někdy mi to jde v pohodě a někdy se prostě nedonutím a do tramvaje třeba nenasoupím. Dřív jsem ale musela jít vždycky s někým a teď už chodím sama. Jeden čas jsem už byla docela dobrá, ale pak se zase něco zvrtlo a hrozně se mi to zhoršilo. Tak se zase snažím to zlepšit.

     • Jirka napsal:

      Proč nejdeš někam na terapii,kvůli rodině,přiteli,nebo máš moc náročnou práci?Asi když máš ty knížky,tak se dá dost věcí zvládnout a pochopit.Jsi statečná………

     • Lucka: napsal:

      Zatím jsem to zkoušela sama, protože jsem věřila, že to sama zvládnu. A i někdo tady na té diskuzi psal,že to taky sám dokázal. V té knize je napsáno, že když budeme dělat tuto terapii podle ní, že to jde zvládnout i bez léků. A to já bych ráda. Ale je pravda, že někdy to moc nejde. V praxi je to fakt těžší, než jen tu knihu číst. Ale když se mi něco povede, čeho jsem se bála, je to skvělý. Ale někdy mám období, kdy to jde dobře a pak zas přijde propad.

     • Jirka napsal:

      To asi také souvisí s tím jak se člověku momentálně daří v životě,jak je štastný.Je fakt ,že na terapii a léky je asi času dost,pokud s tím dokážeš žít plnohodnotně.Držím palce a obdivuji tvoji stečnost.

     • Lucka: napsal:

      A ty jsi psal, že agoru a PP máš 20 let. Bereš léky? Jestli ano, pomáhají ti? Já se právě bojím brát AD.

     • Jirka napsal:

      Trochu ano,když je vysadím léky,mám pak ataky stále.S lékama aspoň zvládnu nakoupit atd……….Zvládáš pracovat-studovat?

     • Lucka: napsal:

      Já naštěstí denně do práce chodit nemusím. Mám svoje podnikání, které to nevyžaduje. Jinak bych to nezvládla.

     • Jirka napsal:

      Co děláš pokud to není tajné?Klidně do mailu, psal jsem tu na sebe kontakt.To je super,že to máš takto zařízené.

     • Lucka: napsal:

      Není to tajné. Týká se to realit. A co ty? Jak s agorafobií zvládáš práci ty?

     • Jirka napsal:

      Nechodím do práce,to bych nedal,mám nárazové práce.Jak to vidíš s realitama do budoucna,kam to půjde ty děsné ceny?

     • Lucka: napsal:

      Tak to nevím, ale v Praze budou asi vždycky byty drahé. Dnes musím končit. Dobrou noc.

     • Jirka napsal:

      Dobrou noc……….

     • Jirka napsal:

      Ahoj fakt se tu nenajde někdo s odvahou se mi ozvat?:-)

     • DUHOVKA napsal:

      JIŘÍ CHCEŠ KONTAKT NA FB ???????

     • Jirka napsal:

      Klído můžem někdy popsat

 3. DUHOVKA napsal:

  AMARELKO , AJOJ HOLČÍ …………. JAK SE MÁŠ CO NOVÉHO???????

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Duhovko,
   psala jsem ti už do tvého prvního tématu. Nějak to snad jde, jen mě zas chytají šílené svalové slabosti, tak zas vyšiluji, co mi může být. Už jsem objednaná na neurologii a chci na EMG, jinak se neuklidním. Do toho mám úplně zatuhlá záda. V pondělí to zas byla "rakovina hrtanu", tak jsem byla na ORL. Nějak se mě pořád drží strachy z nemocí, i když PP už dávno nemám. A jak se máš ty? Přeji ti, aby ti bylo co nejlépe <3

 4. DUHOVKA napsal:

  AJOJ MÍ MILÍ …………….JDU POPŘÁT PETRŮM A PAVLŮM ……….:*……….JINAK DOUFÁM ŽSE VÁM VŠEM DAŘÍ OK ………VAŠE DUHOVKA…………..<3

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Duhovko,
   jak se ti daří? Dlouho jsi tu nebyla. Já tak nějak pořád válčím, vždycky něco zmizí a něco jiného se objeví, ale chodím stále jednou týdně na psychoterapii, tak se snažím na sobě makat. Tak ať se máš co nejlépe.

   • DUHOVKA napsal:

    DĚKUJI………….. AMARÉLKO , DOPORUČUJI JIČÍN ……….. ZNOVA JSEM SE NARODILA JSOU TAM SKVĚLÍ KONTAKT JSEM DOSTALA ZA 1 MINUTU …0000…………..ZAČÍNÁM ZASE ŽÍT …………….

    • Amarellka3 napsal:

     Duhovko, Jičín myslíš psychiatrii? Jsem moc ráda, že ti to pomohlo a že zas začínáš žít, držím palce, ať je lépe a lépe <3

     • DUHOVKA napsal:

      JSEM MEDIKACE BERU POUZE MODIN + BAJKALSKÝ ŠIŠÁK …………….
      ^_^:*

     • Amarellka3 napsal:

      Fakt? Tak to je super, to ti moc gratuluju. A Modin je dobrý? Já o něm jen četla. A bajkalský šišák ani neznám, to je na úzkosti také?

     • DUHOVKA napsal:

      KOUKNI NA NET ……… AMARELKO ……….. BĚHEM 14 DNÍ NÁSTUP …………DRŽÍ SE TO ……….

 5. Amarellka3 napsal:

  Petr-HK a Petr25,
  kluci, přeji vám vše nejlepší k dnešnímu svátku, hlavně hodně zdraví <3

 6. Xaxí napsal:

  Ahoj.. vy co tu propagujete Lindenovu metodu.. už to někdo vůbec přeložil z angličtiny?

  Nenašel jsem to nikde….

  Klidně to odpovědně vyzkouším a napíšu nějaký postřeh. Protože já se pořád těm AD bráním a poslední dva dny opět peklo… 🙁

  Díky.

  • cippi napsal:

   Ahoj nie nerelozil v slovencine to neexistuje. Musis si anglicku verziu pozriet. Daval som tu odkaz kedysi ale nie je to nic tazke najdolezitejsie v tej knihe su vlastne 9 pilierov, ktore musis dodrziavat. Jednym z nich je aj vyhybanie sa akejkolvek diskusii na temu PP a hladanie diagnoz. Nosnu cast knihy tvoria teda tie piliere a potom su tam omacky ako co je to pp ako to funguje a preco nefunguje to a to, jeho pribeh a tak. Pravdepodobne vsak existuju aj knizky od inych autorov prelozene do slovenciny alebo cestiny, ktore radia vlastne nieco podobne:)

   • Xaxí napsal:

    Tak to mám smůlu .. anglicky bohužel neumím ..rozhodně ne na té úrovni. :/

    • Xaxí napsal:

     Trošku jsem si pana Lindena prošel a neodpustím si… ten člověk prostě rozjel velký business kolem této poruchy. Jako sory ale přes pět tisíc za nějaký ten základní program.. to je slušný.

     dokážeš milý cippi vyjmenovat ty pilíře?

     Díky

     • cippi napsal:

      Ja som knizku stiahol:) Mozem ti dat odkaz na nu:) Aj ked ano ma biznis okolo toho, ale co som kula aj ten kurz s knihou stal sa mi zda nieco cez sto libier co teoreticky nie je vela:) KEdze tam bola aj podpora a ine veci:) Ked stiahnes knizku mas iba knizku:)) Tu si ju mozes stiahnut https://uloz.to/!OWwGWnPIwInn/the-linden-method-m

      Naj ked si to pozries tie piliere sam lebo ja ti mozem prelozit iba nazvy to jec cele ale v kazdom pilieri je este napisane rozsirene o co vlastne ide a preco sa to robi a to sa mi nechce prekladat:) Piliere zacinaju od strany 12:) Staci ak si ich skusis mozno vlozit do prekladaca a priblizne budes vediet myslim.

     • Xaxí napsal:

      ok zkusím… tedy popravdě jsem právě myslel jsem že to znáš zpaměti když je to tak zásadní.

      Ad program.. já našel nejlevnější za 170 liber 🙂

     • cippi napsal:

      ne potrebujem to uz poznt kedze s ma to uz netyka 🙂 Poznal som ked som to cital:) Ale teraz uz som mimo toho:) Pamatam si iba par veci z tych ilierov aj to len okrajovo vies nemam dovod momentalne sa tomu venovat:) To bolo dva roky dozadu ked som to studoval:)

   • Lucka: napsal:

    Ahoj cippi, když máš knížku staženou, mohl bys přeci jen pro lidi tady, co třeba neumějí anglicky napsat jen těch 9 pilířů? Věřím, že když sem ještě píšeš, i když PP už nemáš, že nám ostatním chceš pomoct se vyléčit. A třeba právě tohle by někomu pomohlo. Díky za ochotu.

    • cippi napsal:

     vies pracujem vella a nemam cas prekladat celych 10 pilierov a sa mi mari ze ich nazvy som tu uz pisal kedysi:) Ale skusim este raz. JEdnotlive popisy k tomu vsak nedjem prekladat je toho fakt moc:). NAzvy nepomozu. KAzdy si to musi nastudovat sam co je napisane pod nazvami:) Tj odporucam google translate a tam si to z knizky nakopirovat ak niekto nerozumie anglicky:)
     1. Prestan navstevovat kazdeho lekara, ktory ti pride na um
     2. Porozpravaj sa so svojim lekarom o vysadeni liekov.
     3. Necyhladavaj informacie o svojej chorobe teda PP.
     4. Riad sa iba touto metodou.
     5. Nerozpravaj sa s nikym o tvojom stave.
     6. Prestan sa spoliehat na ostatnych
     7. Nedrz v sebe myslienky na PP
     8. Odvádzaj pozornosť na tieto myšlienky. Urob z toho novy zvyk a rob to vzdy.
     9. Prestan prisposobovat svoj zivot podla PP.

     Tieto veci su vlastne uplne logicke obmedzit myslenie na PP na totalne minimum. Uplne to odstrihnut. Rozptylovat mysel co sa da. A neodklanat svoje aktivity, ktore by clovek chcel robit len preto ze mas PP. Tym padom sa jej podriadujes a vlastne sa udrziavas v bludnom kruhu. NApr ja ked som tu prisiel a nasiel toto forum ked som mal problem napisal som tu mozno jeden prispevok alebo dva nasledne som sa zacal riadit tymto a nechodil na forum nepisal nic o tom necital nic o tom:) Potom som zo zvedavosti tu uz iba nakukal ako teraz sem tam:)

     • cippi napsal:

      9 pilerov som sa sekol ked som napisal 10:)

     • Lucka: napsal:

      Díky, perfektní.:)

     • Amarellka3 napsal:

      Tak koukám, že už selhávám v bodě 1 🙂 Různé lékaře mám rozplánované na celé léto. Ale z PP jsem se dostala, nechodím na EKG apod. kvůli projevům paniky, ty už dávno nemám. Jak jsem tu už hodněkrát psala, tak PP jsem měla 2-krát. Jak tu někdy píšete, že někdo má PP těžkou, někdo středně těžkou a někdo lehkou, tak si nemyslím, že by se takto PP dělila, takhle se dělí deprese v MKN (Mezinárodní klasifikace nemocí). Ale kdybych přesto takto chtěla svoji PP popsat, určitě bych řekla těžká – ataky každou noc přes půl roku a každá trvala 2-3 hodiny. Šílené stavy, však to znáte. Nejdřív jsem půl roku vůbec nevěděla, co se děje. Dr. si mě přeposílali sem a tam a nikdo mi nic neřekl. Až jsem si do googlu zadala své projevy a vyhodilo mi to odkaz na PP a na tyhle stránky (byl to rok 2008), lidé tady mi moc pomohli, vše vysvětlili. Mně pomohlo mít o PP hodně informací. Psychiatra jsem pak hned navštívila, dostala AD (nejsem jejich úplný zastánce, ale ani odpůrce, myslím, že srovnají chemii v mozku, ale nevyřeší příčinu, proto já vždy doporučuji přidat psychoterapii), já začala s KBT, která mi pomohla trénovat situace, kterých jsem se bála (no to už byla spíše agorafobie), ale protože jsem byla plně odhodlaná s tím něco dělat, tak jsem v expozicích vydržela. Dr. nám na skupinové KBT říkala, že každá úzkost má své maximum, za které nemůže jít a pak nutně musí klesnout, ale někdo prostě v situaci nevydrží na pokles úzkosti čekat. A pak nějaké aktivity, koníčky, pohyb, zdravá a pestrá strava a sociální kontakty. Můj názor je takový, že z PP se dá dostat, když na sobě člověk dostatečně maká, ale to, že se jí jednou zbavil neznamená, že se nikdy nevrátí (já měla relaps v roce 2011). Podle teorie recovery (zotavení) není zotavení lineární proces, ale i relaps je součástí zotavení a neodmyslitelně k němu patří a to platí pro všechny psychické nemoci, nejen PP, ale i psychózy… Každý relaps nás posune dál, může být kratší, už danou situaci známe. Nechci tvrdit, že relaps musí mít každý, ale prostě patří k zotavení. Já od roku 2012 neměla jedinou ataku, až letos v lednu. Ale protože jsem se už tolik nebála a znám to, tak jsem si to nenechala rozjet. Pomáhá i správné dýchání, mně pomáhá být s někým a mluvit o tom, co se mi děje. Já se potýkám teď s jinými diagnózami, než je PP, ale to nepatří na fórum o PP. Prostě věřím, že každý duševně nemocný člověk potřebuje jiný čas, má jinou cestu, ale všichni mohou dojít k zotavení se a všem v tom moc držím palce. Toť je konec mého slohu.

     • Šárka napsal:

      Ahoj souhlasím s tímto programem já kdysi chodila k psycholožce měla jsem jí jako kamarádku ona říkala musíte chodit ven bavit se prostě žít byla jsem na AD 6let z AD mě dostala marihuana i s tou jsem skončila, protože po čase i z ní jsem měla depku že se mi může něco strašnýho stát když se přehulím PP se mi vrátilo na což mě psycholožka upozornila že se kdykoliv může vrátit měla jsem stresový období ale už to není v takové míře jako před lety prošla jsem si snad všemi příznaky takže už vím a říkám si jen to je PP klid a zhluboka dýchej tak jak ti to říkala psycholožka k AD se nechci vracet musím prostě žít nacházím si zábavu do toho mám nízký tlak únavu našla jsem si méně stresovou práci ale zase brzy vstávám člověk musí mít dobrou náladu tím se zvyšuje obsah serotoninu v mozku pohyb tanec právě těma neg myšlenkama ztrácíme serotonin je to hormon štěstí. já s tím bojuji také jen píšu zkušenosti a radu měj te se hezky přátelé.

 7. Dita napsal:

  Ahoj Amarelko, to si hodna,že na mě myslíš, já na tebe také vzpomínala. Zrovna jsem se chtěla zeptat, jak ses vyspala a čtu,že dobře. Já usnula asi ve 23.30. A od 6 hod.jsem vzhůru,břicho je klidnější, tak snad mi to vydrží,kéž by.Dita.

  • Amarellka3 napsal:

   Dituš,
   tak to jsem ráda, že je břicho klidnější. Budu moc držet palce, ať to vydrží. A dnes není přítel na odpolední? Snad se vyspíš více. Já sice šla spát v 19h, protože jsem měla nervy, že v 6 h vstávám k psychiatričce, ale hrozně blbě jsem usínala a pak jsem se pořád budila. A to jsem měla Xanax 2 mg. Já mám s tím spánkem pořád problémy, buďto spím málo, nebo moc, nikdy ne normálně třeba 7-8 h v kuse. A proč ty jsi musela vstávat tak brzy? A jak jinak spíš? Pokud možno klidný večer.

  • Amarellka3 napsal:

   Dituš,
   psala jsem ti odpověď, ale zas to musí čekat na schválení administrátorem, asi mě už z toho klepne, já vždycky píši nějakou delší odpověď a pak se to tu objeví až za několik dní. Jsem ráda, že je břicho lepší a moc držím palce, ať ti to vydrží. A proč jsi vstávala tak brzy? Já také vstávala v 6h, ale k té psychiatričce. Jinak úplně dobře jsem nespala, já několik hodin většinou usínám a pak se ještě budím. Klidný večer, snad se tahle zkrácená odpověď už zobrazí.

   • Dita napsal:

    Ahoj Amarellko,já jsem tak nějak zvyklá a pak stejně takhle ráno chodím na záchod,tak nějak ve stejnou dobu a pak mám nakoupit,uvařit a dopoledne je pryč.Ještě dneska to musím vydržet.Ještě dnes má přítel odpolední.Dita.

    • Amarellka3 napsal:

     Ahoj Dituš,
     tak to na tebe moc myslím, ať to dnes zvládneš, klidně sem piš, kdyby něco. A víkend má přítel volný? Já také ráno pořád chodím na wc, dnes asi 4-krát. A máte nějaký plán na víkend? Já chci pořádně odpočívat, spát minimálně do dvanácti a pak uklízet trochu. Tak klidné odpoledne a ať ti to rychle uteče.

     • Dita napsal:

      Děkuju moc,jsi h o d n á h o l k a !!!Vážím si toho.Ano,přítel má víkend volný a příští týden ranní,tak to bude už veselejší.Žádný plán na víkend nemáme.Bydlíme v baráčku,tak je pořád dost práce…Přeju ti hezký víkend Amarellko! A kdyby mi bylo nějak divně,tak napíši…. Dita.

     • Amarellka3 napsal:

      Určitě piš, kdyby cokoliv :-). My také máme baráček, takže jak nebude pršet, bude zas zalévání zahrady, úklid… a 2-krát denně chodíme krmit puštěné kočky u nás v ulici. Tak to je fajn, že budeš s přítelem, vidíš, máš před sebou i vidinu klidnějšího týdne, tak bude dobře. Držím moc palce.

 8. Dita napsal:

  Ahoj Lidi,chci se zeptat,máte někdo problémy se zažíváním.Průjem,nadýmání,bolesti břicha , pak zase zácpa.Pořád se mi to vrací.Chvilku mám klid a pak zase na novo.Děkuji všem,kdo mi napíší. ´Dita.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Dito,
   střídání průjmu a zácpy mám často – poslední dobou ale spíše průjmy, chodím třeba 6krát denně. Nadýmání mám skoro po všem, musím si hlídat, co jím. Bolesti břicha moc ne. Byla jsi někde u Dr.? Na sonu ev. kolonoskopii? Může to být samozřejmě z psychiky, ale pokud to přetrvává, raději bych se u Dr. stavila. Já byla 2-krát na proktologii a pak roky ne a teď se chystám někam znovu. Držím moc palce.

   • Dita napsal:

    Praktický doktor říkal,že je to psychika. Dita.

    • Amarellka3 napsal:

     Tak určitě to možné je, já to mám už roky a v minulosti mi nikdo nic nenašel. Zhoršuje se mi to ve větším stresu a při úzkostech.

     • Dita napsal:

      Já teď také nejsem v psychické pohodě. Jsi hodná, že si mi hned odepsala, děkuji. Jsem sama doma…

     • Amarellka3 napsal:

      Já právě teď také nejsem moc ok, zas tady šílím z milionu nemocí a mám úzkost. A jsem také zatím sama doma. A co se děje u tebe?

     • Dita napsal:

      Přítel chodil jenom na ranní směnu,teď mu přidali odpolední a já na něho čekám,protože sama neusnu,jsem praštěná,že ?!A ještě se tam schyluje i k noční směně,hrůza !!!Tak si myslím,že mi to moc nepřidá na psychice.Teď má zrovna odppoledni.

     • Amarellka3 napsal:

      Aha, tak to chápu a v kolik dorazí po odpolední směně? Já také neusnu, když jsem sama doma, tedy naopak musím být sama v pokoji, ale ne v domě. Ale před několika lety jsem ještě chodila spát k rodičům do postele, když mi bylo zle a to mi bylo třeba už 26 let. Kolik je tobě? Mně je teď 32.

     • Dita napsal:

      Přítel dorazí ve 22,30hod. Vím,že to není tak pozdě…Já už rodiče nemám,takže není ani komu zavolat.Je mi 37 let.Já jsem si s rodiči rozuměla,takže pro mě ta ztráta je veliká a stále bolestivá,i když uplynulo už hodně vody,jak se říká.Takže jedno k druhému…

     • Amarellka3 napsal:

      Aha, promiň, to jsem nevěděla, to mě moc mrzí. Chápu, že to musí stále bolet, není divu, že ti není dobře.
      22:30h je už dost pozdě, já někdy chodím spát kolem 19h, třeba včera, nebo předevčírem, takže chápu, že už můžeš být unavená, ale že sama neusneš, já to také tak měla. A nepomáhalo by ti třeba světlo a puštěná televize, nebo rádio, nebo nějaká hudba, kterou máš ráda, nějaká relaxace, meditace…?
      A nemůžeš zavolat třeba nějaké kamarádce?

     • Amarellka3 napsal:

      Tak už tu mám ségru, tak jdu spát, jsem poslední dny pořád šíleně utahaná. Tak na tebe moc myslím, ať ti to rychle uteče a přítel už dorazí a můžeš klidně usnout. Klidný večer, pokud možno.

     • Dita napsal:

      Promiň,že píši až teď.Pán mi přivezl dřevo,musela jsem jít otvírat vrata,ale děkuji ,že si mi psala.Na televizi koukám,ale když bych měla spát,tak při televzizi neusnu a při světle už vůbec ne,mě totiž tma nevadí.Já lampičkou svítím jenom,když mi není dobře,jinak ne.Mě opravdu tma nevadí.Tobě už přišla sségra,tak to máš dobrý,přeju dobrou noc Amarellko!!!A když tak zítra zase odpoledne ahoj…Dita.

     • Amarellka3 napsal:

      Ahoj Dito,
      tak jak ses vyspala na dnešek? Dorazil přítel v těch 22:30? Jak jsi to do té doby vydržela? Já si včera vzala Xanax a brzy jsem zalehla, protože jsem dnes musela být v 7:30 u psychiatričky. Já při televizi také neusnu a při světle, jen když jsem příšerně unavená, ale právě, když mi není dobře, tak si svítím. Tak hezké odpoledne a doufám, že dnes přítel nemá odpolední a že se budeš moci jít dříve vyspat.

     • Amarellka3 napsal:

      Ahoj Dito,
      psala jsem ti tu komentář, ale musí čekat na schválení administrátorem. Ptala jsem se, jak se vyspala, jak ti je dnes? Myslím na tebe, já jsem ko, ráno jsem v 7:30 musela být u psychiatričky. Hezký zbytek den.

 9. Amarellka3 napsal:

  Aduš,
  tak už jsi v tom Třinci? Jaké to tam je? Jak ti je? Moc na tebe myslím a posílám sílu do boje, věřím, že ti to pomůže.<3

  • Aduš napsal:

   Ahoj amarelko a ostatni v trinci jsem vlastne od 22 a v utery uz mne pousti domů. Delsi lecba je bud v opave nebo ve stemberku na 2 měsíce tak nevim kam jit tady vetsina lidi na opavu reaguji velmi negativne. Co se tyce toho trince tady je toho strasne malo jenom skupinove terapie a ergoterapie pokec s psycholozkou jako invidual je ale moc casu na mne nemaji takze vetsinu casu travim spankem nebo v kurarne nebo preziranim se .. jsem uz zoufala stale mi je stejne a neni mi vubec lip porad svira hrdlo a vadi mi ten jazyk v puse uz nevim jak dal ..adus

   • Amarellka3 napsal:

    Ahoj Aduš,
    to mě mrzí, že ti není lépe a že ti to moc nepomohlo. Co se týká Opavy, nebo Šternberka, tak já bych volila Šternberk, psychoterapeutické odd. u MUDr. Kryla, pokud ti nabízí toto. Na Opavu jsem neslyšela moc dobré reference, na ten Šternberk naopak, že je to tam dobré, sama jsem tam chtěla jít, ale mám to moc daleko a nedojela bych tam. A co bereš za léky? Nemůže být ten jazyk od toho? Vím, že to dělají některá antipsychotika např., ale nevím, jestli ti je dávají. Jinak myslím, že spánek a kuřárna moc nevyléčí, někdy je sice potřeba si odpočinout, ale zas nějaký terapeutický program může být přínosnější. Jinak někdy jsem se na psychiatriích také přežírala, když nebyl program. Tak ať se správně rozhodneš, kam jít dále a je ti lépe.

 10. Pavla napsal:

  Ahoj, chtěla jsem se podělit o svůj příběh a hlavně o to jak jsem se panicka poruchy zbavila a to naprosto bez léku . Měla jsem ataky několikrát denně, strach z uzavřených prostor, meetingu, davu lidi , metra apod. Zkoušela jsem všechno možný,ale přišla jsem na to , ze nejlepší je dělat přesně to čeho se tak moc bojím a hlavně si zacit vtloukat do hlavy, ze ataky , jsou vlastně psychické . I když to bylo těžké a náročné , tak jsem si zacala dávat různé malé cíle, ktere jsem plnila i když mi bylo hodně zle a ataky začaly pomalu polevovat. Ale porad to nebylo úplně ono, pak přišel totální zlom v mem životě . Onemocněl mi tatínek a já jsem celou svoji pozornost přenesla na nej a celá panicka choroba najednou odešla. Tím chci říct, ze neni potřeba,aby někdo byl nemocný atd , ale jde o to , ze jsem přestala věnovat veškerou svoji pozornost této nemoci , úplně jsem ji vyhodila ze své hlavy a tím zeslabla až úplně zmizela . Čemu se dává pozornost to sílí. Takze jen totální ignorace ji zničí bez léku .Tohle je můj příběh , snad někomu aspoň trochu pomůže ✊️

  • cippi napsal:

   No Pavla ma pravdu a ja to tu pisem stale jednoducho netreba na PP mysliet to je kluc. Vytvori s navyk a choroba zmizne:) Co vsak robi tuna vacsina z diskuterov? Dennodenne proste na to mysli, nerozptyluje mysel, sleduje sa a riesi to tuna stale nejake diagnozy a antidepresiva a tym padom im to nikdy neustupi. Ked sa sustredis na chorobu hlavne psychicku rozvijas ju a ustupujes jej tym ze sa bojis niekde ist napr lebo je zle to nie je riesenim.
   Klucom je minimalizovat myslenie na tieto priznaky za kazdu cenu a opakovat to tam je cesta k uspechu nie cez AD a sledovanie zlych priznakov kazdy den.

  • Lucka: napsal:

   Ahoj Pavlo,
   můžu se zeptat, jak dlouho jsi PP měla a jak dlouho jsi už vyléčená? Jsi teď úplně bez PP? Děkuju za odpověď.

   • Pavla napsal:

    Ahoj Lucko, měla jsem ji cca 2 roky a už jsem 7 let úplně bez PP. Uplne jsem ji přestala řešit a soustředila se na tátu a byla hodně rychle pryč . Nedávat tomu žádnou energii. hrozne mi pomohla i kniha Miluj svůj život a tam autorka učí jak pracovat s mysli a mít myšlenky pod kontrolou. Kdybys chtěla vědět víc , tak se klidně ptej 🙂

    • alenuk napsal:

     Ahoj Pavla,
     akurat si ludia ako ty neuvedomuju jednu vec….ze aj uzkostna aj panicka porucha , rovnako ako depresia mozu byt roznych stupnov. Vacsinou sa uvadza lahky, stredny a tazky stupen.Takze moze byt clovek, ktoremu nepomoze ani zmena myslenia, ani prestat nieco riesit, ziadna kniha, ziadna joga , ani meditacia. A aby vobec nejako prezil musi brat antidepresiva. Ja som toho nadherny priklad. Snazila som sa byt bez AD, nedalo sa. A to som rodeny nenapravitelny optimista, vyrovnany clovek. Nehovorim, ze to zase raz niekedy neskusim…Ale mozno si este nebola v takych " srackach" ako ludia s tazkou uzkostnou, panickou alebo depresivnou poruchou su.

     • Pavla napsal:

      Ale o to přece nejde , šlo jen o to sdělit pozitivní zkušenost . To je cely . Bylo to myšleno v dobrém , neslo o zlehcovani různých stupňů . Ale v pohodě, to musí vědět každý sam .

     • cippi napsal:

      Alenuk ja osobne myslim ze som mal velky pruser a nemal som lahku PP:) Takze tu sa musim Pavly zastat. Ja som bol neschopny von spociatku vysjt bolo mi strasne hnusne neskutocne Ist do obchodu soddoma gomora, cestovanie autom vlakom. Niekedy som sa citil akokeby som to ani nebol ja divne pocity v hlave preskakovanie nechut na nic myslienky na uplne somariny, bolesti. Vsetko som mal. A ja tvrdim ze ide vsetko len treba chciet. Boli mi nukane AD ked som raz len takmedzi recou spomenul psychiatrovi ked som bol maminmu bratovi tam pre liek. V tom case som vsak uz mal dost informacii a vedel som ze tadialto cesta nevedie a tak som povedal nie. V tom case uz sa moj stav lepsil. JA som vedel proste ked sa na to prislo ze jednoducho musi to ist prec inak sa nedalo. A kebyze idem postupom AD apasivnym cakanim a inymi tak to mam dodnes. A pisem tu ako nic nefunguje. Ja som konal aj ked bolo najhorsie aj ked mozog vravel inak. KEd mi bolo hnusne konvcil som aj vysku dal som to. Na promociach mi vna podiu prislo zrazu zle ale ustal som t aj ked zo mna lialo:) Siel som na bik napr do hory ked mi prislo tam tak hnusne ze som myslel ze odpadnem:) Zrazu. Ale proste konal som. Ale priznam ze je to velmi tazke a niektori ludia to jednoducho nedokazu. Aj ja som mal sem tam pochybnosti ze co to robim vlastne:) Viem uz teraz ako funguje psychika vdaka kniham a preto si dovolim tvrdit ze PP je mozne vyliecit ak logicky zapojis to ako funguje kazdy ludsky mozog. Kazdy mozog funguje na rovnakom principe. Ano keby som ja nebol toho prikladom tiez by som tu mozno teraz pisal ze ako to nejde a ze toto a tamto ale ja tomu neverim uz. Ale dnes viem ze liek sa skryva v kazdom z nas nie v externych barlickach ako su lieky tie pricinu iba maximalne potlacia ale neriesia. PP je vlastne navyk ten znicis novym navykom. Novy navyk je to ze na to nemyslis a nebojis sa. Proste e sila konat aj ked si v srackach ako poises to je jedina cesta von:) A preto to nie je zadarmo, ale zasluzene vitazstvo potom a clovek je hrdy na seba. Dnes sa citim silnejsi ako kedykolvek predtym robim veci co som nerobil, chodim na recnicke kruzky tance a tak:) Postavim sa na podium pred 70 ludi napr:) Co kedysi ani do uvahy neprichadzalo som sa bal vsetkeho hanbil a tak:) Aj toto bola jedna z pricin preco ma postretol tento problem.

     • alenuk napsal:

      Cippi,

      kazdy sme iny, kazde telo je ine, my vieme , ze sa to da aj bez liekov, ale nie vzdy a toto ty nerespektujes. Klobuk dolu, ze ty si to dal, tak bud prikladom, bud na seba hrdy, ale "RESPEKTUJ".
      Ti, ktori to nedali, nie su slabosi, iba maju zrejme poruchu ovela tazsiu ako mas ty. A porovnas to tazko, nevies sa prevtelit do nich, aby si si to skusil. To , co pre teba bolo strasne, mozno pre druheho este bol iba zaciatok.Tento portal, je na to, aby sme si poradili a podporili sa, nie aby sme sa porovnavali…

     • cippi napsal:

      Nie ze nerespektujem, ale neverim uz tomu:). Pretoze som cital knihu od jedneho autora, ktory tvrdi ze kazdy sa dokaze dostat z PP kazdy. Tak funguje jednoducho psychika. On to mal viac ako 20 rokov proste ako mnoho ludi tu skusal vsetko nic. Skusal hypnozy, AD, KBT a neviem co vsetko. Ale potom zistil od ludi co sa z toho dostali proste samy ako na to a o co ide. Dnes lieci mnohych ludi a sam tvrdi ze PP sa moze zbavit kazdy. Lebo jednoducho mozog je u kazdeho rovnaky a psychika pracuje podobne u kazdeho cloveka. Odchylky su mozno v charaktere cloveka ale mozog funguje rovnako.V konecnom dosledku si vsak musi kazdy poradit sam. Lieky nie su riesenie a tu sa riesia len lieky takmer stale.

      Nemyslim, ze musia mat PP tazsiu ako ja. To nik nedokaze posudit. Nemyslim ze to bol zaciatok pretoze ja som mal masaker poriadny myslim ze horsie to byt nemoze:) A ked tak o trosku. Lebo to ako som ja fungoval jednoducho bolo cosi brutalne. Co ak som mal to najhorsie napr co si mala aj ty. Ako mozes vedeit ze som to nemal podobne. Vies len preto ze ssa niekto vylieci sam neznamena ze ako mal nejaku slabu verziu automaticky mozno mal rovnaku ale aj napriek tomu to dokazal:) Ci to je nemozne:)?

      Vies keby som nezacal konat ako som konal tak ver mi ze doteraz som v tom az po usi a riesil by som tu proste lieky a tieto veci chvalabohu som sa dostal v priebehu mozno roka dvoch k tymto info ked som uz vedel diagnozu. Chytil som to za spravny koniec.

      Ono podpora je fajn ale musis si uvedomit ze tuna podpora vyzera asi tak ze ako mi je zle dnes a ci aj ostatnym je zle a ake AD kto mal a navysil davky a ako nefunguje hento a tamto. Myslis ze toto je ta spravna podpora? Sustredenie na chorobu stale a prizvukovanie ako mi je zle ju este posilni. Prave preto to tu mnoho ludi drzi po cele roky. Clovek musi konat pisanie na forach o tom ako je zle a bude este horsie neulavi od choroby a nevylieci. Kluc je totiz v kazdom jednom cloveku.

     • alenuk napsal:

      …jednoducho …syty hladnemu neveri 🙂 🙂 to je presne o tom, ako je napisanych par knih ako sa da vyliecit rakovina hladovkou, vela ludi je uspesnych, vela nie…myslis, ze by bolo stastne riesenie ist na taketo podobne forum o rakovine a pisat, ako sa clovek z rakoviny dostal hladovkou, tak sa kazdy musi z rakoviny dostat tak isto. A co? nefunguje to na kazdeho, napriek tomu, ze telo podla teba funguje podobne. To, ze je o niecom napisana kniha , este nic nedokazuje a nepausalizuje. Tymto nechcem teba presvedciat o opaku toho v co ty veris ale daj kazdemu slobodu verit a vybrat si to, comu veri on. Este raz, dolezita vlastnost cloveka je "RESPEKT" a to tebe chyba…

     • cippi napsal:

      Nie vsimni si pozri sa keby fungovali rady ako su lieky a toto vsetci su tu zdravi uz nemyslis? Rakovina a psychika su dost odlisne veci:) Vsimni si jedno keby bolo spravanie sa ludi ine a mozog fungoval u kazdeho inak nechova sa kazdy co ma PP da sa povedat rovnako. Ako cez kopirak. Kazdy jeden co ma PP sa chova sprava rovnako. On nema len knihu napisanu:) On lieci ludi aj osobne 🙂 Aj cez kurzy:). A kedze ja teraz citam aj inych autorov, ktori nepisu o PP konkretne ale psychike ako funguje a tak tak viem ze proste pasivny postoj k chorobe a ustredenie sana negativne aspekty vlastne vytvaraju chrocinkych pacientov co maju chorobu mnohe mnohe roky. A nejde len o PP.

      NApr verila by si ze sa da silou mysle zlepsit zrak:)? Ze horsenie ma casto povod cuduj sa svete v mysli? Ja cvicim a ked sa mi prvykrat zostril zrak bol som prekvapeny:) Mysel ma obrovsku moc a povodca mnohych chorob vratane PP je prave tam.

      Co sa respektu tyka mozem povedat to iste na teba kedze jednoducho ked Pavla napisala svoj prispevok si jej automaticky tvrdila ze ako proste ze Pavla nemala mozno taku vaznu diagnozu ako ini. Tj nerespektovala si jej nazor:). Si si stala za svojim. Preco by nemala mat:)? Ty hovoris o respekte ale druhych tiez nerespektujes:). Vies keby si bola zdrava myslim zeby si sa spravala podobne ako ja, lebo ja som si to presiel z dna az na koniec da sa povedat. Preto som spokojny a tesim sa a vidim to uz inak pretoze uz som z toho von. Presiel som si tu cestu. Ale dobre kazdy ma pravo na tu svoju ja len hovorim ze pasivny pristup a automaticke hltanie tabletiek v tomto pripade nie je riesenim. A za tym si stojim.

     • cippi napsal:

      Pavla citala inu knizku ale rady tam boli asi podobne a fungovalo to. A ja tvrdim ze to funguje proste:) Kedze som tym presiel osobne. Ako mam tvrdit opak:) Pozri si jedno zaujimave video:) A stiahni si knizku od Lindena:) A mozno ked precitas zmenis nazor:) https://www.youtube.com/watch?v=WrT_H5znwic

     • Karolína napsal:

      Já vám to řeknu trošku jinak. Člověk, který je přesvědčený, že se svou psychickou nemocí nedokáže nic udělat, v ní opravdu bude plavat celý život. I kdyby to s vámi bylo sebehorší, dokud dokážete logicky uvažovat, dokud nemáte poruchy paměti, pokud je váš mozek ještě funkční tak to opravdu musí jít. Budu teď tvrdá ale jen proto, že chci, aby jste se nad tím opravdu zamyslela. Měla by jste se zamýšlet nad tím, jak se z toho dostat a ne si říkat, že to někomu prostě nejde a už nikdy nic nebude v pohodě. To moc pozitivní ani realistické myšlení není. Já nechci tvrdit že jste neschopná že to nedokážete, každý z nás se v tom plácá/plácal pekelně dlouho. Rakovina se nedá vyléčit žádnými ezosračkami a homeopatiky nebo pozitivní myslí, to je blbost, kravina. Ale to co se děje vám v hlavě už ovlivnit jde. Třeba jen na krátkou chvíli ale jde. Proto ty dvě věci nejdou srovnávat. Soustřeďte se na léčbu všemi dostupnými prostředky. Ne se přesvědčovat o tom, že to nejde. Protože pár lidí je tady důkazem, že to jde a vy tomu nemůžete uvěřit, nebo nechcete?

    • Lucka: napsal:

     Děkuju, Pavlo za odpověď. Já mám PP delší dobu, ale zatím ještě jsem léky nezačala brát. Je to pro mě příjemné slyšet, že to někdo jako ty nebo cippi dokázal bez AD. Můžu se tedy zeptat, jak vážnou jsi PP měla? Jak píše alenuk, myslíš, ze lehkou, střední nebo těžkou? Já mám asi PP dost vážnou a hodně různých problémů. Někdy si říkám, jestli je možné bez léků zvládnout i PP, která je asi docela těžká. Já jsem zase četla knihu od Rogera Bakera a ten tam popisuje vlastně něco podobného jak píšeš ty a cippi. Ale zrealizovat to je pak trochu těžší než si to přečíst.

     • Pavla napsal:

      Luci, Těžko hodnotit jak vážnou…měla jsem stavy, ze jsem si myslela, ze do vteřiny je po mě , rozmazavalo se mi i vidění, svíráni a místní hlavy,těžko na hrudi, totálně zatuhly krk od stresu, pocit na zvracení ,bála jsem se jít sama i ven se psem. Ataky a pak totální vyčerpání , tak nevím jak těžký to mas ty a jaký byl tohle stupeň . Já vím , ono se to dobře čte, ale hur dela a navíc to nejde ze dne na den. Ale určitě je lepší zkusit cokoliv a jak píše cippi aktivně něco dělat než polykat prášky a je dobře, ze mas chuť s tím hnout. Jak dlouho už ji mas ty ? Je to humus , ale je možný se toho zbavit ✊️

     • Lucka: napsal:

      Pavlo, já mám PP asi 4 roky. Na začátku jsem vůbec nevěděla, co mi je a kdž se přišlo na to, že je to PP, tak jsem na sobě začala pracovat. Dělala jsem věci, kterých jsem se bála, např. jít ven, MHD-hlavně metro, atd. Nejdřív s doprovodem, pak sama. Začalo se to zlepšovat a pak jsem byla schopná zvládat docela dost věcí, dokonce let letadlem a posilovalo mě to. Ale jednou, asi před dvěma lety jsem měla venku silnou ataku a od té doby se zase všechno zhoršilo a začala jsem se všeho bát jako na začátku. A přidaly se ještě další věci, které jsem na začátku PP neměla. A to mě hrozně vyčerpalo, že po úspěchu přišel pád. A od té doby se mi to vůbec nedaří zlepšit i když se snažím tomu nepoddávat. Ale pořád mám úzkosti z toho, že nic nezvládám bez pomoci někoho a strach z budoucnosti. Ale pokud to půjde, prášky brát nechci. A proto mi hrozně dodává sílu, že někdo to zvládnul i bez léků. Díky

     • Pavla napsal:

      ach jo , to me mrzi , kor kdyz uz jsi byla takhle daleko… to pak clovek dostane takovou tafku , ze tezko uverit necemu pozitivnimu, to te uplne chapu. ale verim , tomu,ze pokud si uz to takhle jednou zvladla , ze to zlvadnes znova, protoze vis. ze to funguje a jednou pro vzdy budes mit od PP pokoj. ja to mela taky nahrou a dolu, mela jsem strach naprosto ze vseho a hlavne jsem si vypestovala paniku z doktoru… je to narocna a hnusna porucha,ale i ty to urcite zvladnes!!! Moc ti budu drzet palce a verim , ze to zvladnes ! a je super, ze hledas pribehy s dobrym koncem, to hodne motivuje a pomaha 🙂

     • Lucka: napsal:

      Díky, zvedla jsi mi náladu. To potřebuju.:)

     • Pavla napsal:

      to jsem moc rada a drzim palce 🙂

     • cippi napsal:

      Ahoj ano je to tazke zrealizovat totiz ono to je strasne silna vec a sila mysle a mozgu dokaze prekvapit ja sam som netusil co dokaze mysel. Je to naozaj peklo hlavne prvych par mesiacov ale nestoji to za pozitivny vysledok? Pride vela stavov na odpadnutie hlavne ked budes niekde mimo napr pra cesta 30 km od domu na biku ako nebola sranda hlavne ked mi vypadol este signal na mobile:). Na moje prekvapenie sa vsak aj napriiek pocitom nestalo nic. Akonahle sa toho prestanes bat a nebudes tomu davat silu mysleinkami ono to zacne pomaly slabnut.Ano chce to vela roboty a tie stavy ako su brutalne niekedy co pridu ale zdravie si treba zasluzit no:)

     • Lucka: napsal:

      Souhlasím s tebou. Chtěla bych zpátky svůj dřívější život a vím, že toto je asi jediná cesta, jak toho dosáhnout. Ale je to někdy děs. A ten strach zatím moc překonat neumím.

 11. Filip napsal:

  Ahoj

  Doktor me předepsal diasepam 5mg místo neurolu 1mg na silné záchvaty paniky cca 1x až 2x tydne. Neurol vyměnil ne že by nezabiral ale že zabral u me až někdy po hodině.

  Nikdy jsem diasepam neměl máte zkusenosti? Nebudu potom blaznit či budu schopen jít do zaměstnání?

  Dekuji

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Filipe,
   já Diazepam brala 10 mg 4krát denně asi 2 měsíce, byla jsem dost zfetovaná, ale ty máš jen 5 mg a předpokládám jen nárazově na ataku. Myslím, že nejlepší by bylo ho vyzkoušet někdy o víkendu, abys viděl, jak na tebe působí a nebral si ho poprvé např. v práci, ale samozřejmě je to na tobě. Tlumit samozřejmě může, neměl bys po něm řídit auto a obsluhovat stroje. Bláznit bys snad neměl 😉 Držím palce.

  • Šárka napsal:

   diasepam je uklidnující lék na nervovou soustavu a svalových křečí spíše budeš po něm ospalý. Já jsem ho dlouhodobě nikdy neužívala jen 14dní při těhotenství když jsem byla hospitalizována pro riziko předčasného porodu. Přeji ti hezky den.

 12. daniela napsal:

  ahojky jedna otázka…máte nebo měl jste někdo také myšlenky na sebevraždu?nééé že bych to udělala to ani náhodou…ale že mě to probíhá občas v hlavě že mám strach že se seberu a půjdu že mě ta mrcha donutí…teď mám jednu ataku za druhou a už jsem zoufalá…díky za odpověď

  • daniela napsal:

   btw kdyby byl někdo kdo si chce soukromě psát třeba na messengeru nebo whats up,instagram…byla bych ráda

  • Monča napsal:

   Ahojky. Taky to teď mám asi od pátku, kdy mě chytla po dlouhé době velká ataka a mě se pořád honí hlavou strach z toho, aby mi něco nepřeskočilo v hlavě a nedomutilo mě to něco takového udělat. Snažím se zaměstnávat hlavu něčím jiným, co nejvíc to jde, ale pořád se mi to vrací. Tak jsem z toho rozhozená.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Danielo,
   já myšlenky na sebevraždu měla často a i jsem se o ni 5-krát pokusila, ale to už nebylo v rámci PP, ale v rámci poruchy osobnosti, sebenenávisti a impulzivního jednání. Jinak jsem zrovna včera řešila etickou otázku sebevraždy s psycholožkou. Ale myslím, že když to udělat nechceš a máš z toho strach, tak to naopak neuděláš. Já když měla ze začátku samotnou PP, tak jsem také měla nápady, jakože mě to donutí k sebevraždě, ale protože jsem se toho naopak bála, že to fakt udělám, že mi hrábne, tak jsem to tehdy nikdy neudělala. Až když jsem se pak PP zbavila a objevily se deprese a byla mi diagnostikovaná hraniční porucha osobnosti, tak jsem to naopak udělat chtěla.

  • Lucka: napsal:

   Ahoj danielo,
   přesně jak píšeš, stává se mi to. A opravdu mě to děsí. Ne, že bych to chtěla udělat, ale prostě se bojím, že třeba i když nechci, tak mě nějak přinutí PP to udělat. Zajímalo by mě, jestli to ještě někdo tady mívá, jestli to k PP taky patří. Na začátku PP jsem to neměla, až teď, co už mám PP delší dobu.

   • Amarellka3 napsal:

    Lucko:
    já jak píši výše, tak jsem ty myšlenky také měla, myslím, že to k PP může patřit, člověk má strach, že se zblázní a že si něco udělám, přitom ve skutečnosti má o život hrozný strach, protože se při každá atace bojí, že právě umírá. Ale já myslím, že pokud to člověk udělat nechce, tak to neudělá. Já mám třeba i OCD a mám někdy myšlenky, že udupu naši kočku, přitom ji miluji a vím, že bych jí nikdy neublížila. A říká se, že lidé, kteří mají tyhle myšlenky v rámci OCD, že to nikdy neudělají, ale hrozně je to zúzkostňuje, mají výčitky, že jsou takoví špatní, že by něco někomu udělali a to se podle mě týká i toho udělat něco sám sobě. Jinak také jsem to neměla na začátku PP, ty myšlenky, ale až časem.

  • craziness Tv napsal:

   daniela,ja bydlím v patře…a když mi bylo fakt zle,tak se mi honilo furt v hlave-bež k oknu a vyklon se-abych proste zpadla,dva mesíce mi trvalo,než jsem mohla chodit kolem otevřenyho okna-když zabrali ad…jako by mi tyhle myslenky nekdo daval…když na me nekdo ze zdola zazvonil otevřela sem okno a musela se držet rukama parapetu a nohama za topení-byl to fakt hnus…to jsem usoudila,že už fakt potřebuju pomoc a vyhledala jsem krizovku v bohnicích,bez ad bych to nedala z atak se mi to rozjelo na celodenní uzkosti,motaní hlavy,brnení pocity na omdlení bolesti na hrudi a mnoho dalšího,když jsem usínala mela jsem pocit jako bych se propadala do postele…hnus hnus

  • eM. napsal:

   Přesně, je to úzkost a už mě to děsí od neděle. 😉

  • Šárka napsal:

   Ahoj tak to jsem ráda, že nejsem sama, takové myšlenky jako co by se stalo kdybych skočila, ale já se mám ráda a nikdy bych to neudělala od té doby trpím závratěmi dělá mi problém chodit k mamce na balkon ted je na dovče a já tam musim zalévat kytky haha, ale musím to překonat musím překonávat překážky jinak se nedá žít třeba přes most nechodím u zábradlí, taky nevím jak se těhle myšlenek zbavit.Ale mám pro co žít mám tu dvě děti to je blbost něco takovýho udělat Mějte se fajn lidičky

 13. Ivča napsal:

  Ahojky všichni a Amarellko, už přes týden navyšuji léky a ty rána jsou pořád hrozná.Vím, že musím být trpělivá, ale je to hrůza, dnes jsem ještě dostala menstruaci a od rána se klepu jak osika a nejsem schopná vystát s postele a ještě k tomu ta hnusná úzkost. Pořád se snažím být pozitivní, že bude líp, ale ráno jsem sama doma a je to těžké. Přejí všem hodně síly.

  • eM. napsal:

   Ahoj, zdravím, taky bojuju.
   Na menses i nervy doporučuju Mátu. Vždycky mi pomůže a uklidní mě ;).

   Když už nemám úzkosti venku, tak mám úzkosti ze samoty. Jakoby se nemohly rozhodnout 😀

   • Daniela napsal:

    ahojky Ivčo, jaké léky bereš?také si asi budu muset zvednout dávku ptž ta mrcha se mě drží už skoro 2 týdny a nechce pryč…

    • Ivča napsal:

     Ahojky Danielo, ráno beru už se zvýšením 50 citalonu a večer 150 trittico. Rána jsou vždy nejhorší, bušení srdce, jsem rozklepana a ta hnusná úzkost. Večer je to už lepší .Mám marodni, protože v práci bych to nezvládla. Přejí všem krásný den.

   • Ivča napsal:

    Ahojky eM , jâ to mám také tak ,ráno jsem sama , takže ty rána jsou pro mě nejhorší.Tak snad nám bude brzy lépe.

    • eM. napsal:

     Tak už mám oficiálně úzkosti ze samoty. Objednala jsem se už k psychiatričce, je to i psycholožka, tak jsem zvědavá. Chci s tím už zatočit a mít klid. V životě se mi teď v sociálních kontaktech moc nedaří, a mám úzkost z toho, že si něco udělám. Jinak osobně se mi vlastně daří dobře, v práci, ve sportu, v koníčcích….

     Už tím, že o tom mluvím, tak je mi lépe, i když to je hodně zvláštní a trochu to i bolí :-).

  • Karla. napsal:

   Ahoj Ivčo,to ám,také jsem měla celodenní úzkost…Uvidíš,bude lépe,držím palce !!!Karla.Mě to menstruace vždy zhorší…

   • daniela napsal:

    holky já už mám celodenní úzkosti asi přes týden…a začínám se už bát…že to nezvládnu:(((

   • Ivča napsal:

    Ahojky Karli, mě ty úzkosti i začali zánětem močových cest, před tím jsem byla v pohodě. Tak mi moje psychiatrička navýšila léky, tak mi zatím není nic moc. Děkuji moc za podporu.

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Ivčo,
   to mě moc mrzí, že je ti stále blbě, ale MS tomu zrovna moc nepřidá, také mi při ní bývá hůře a celá se klepu. A jak spíš? Máš nějaký sos prášek, když je fakt krize? Já si někdy vypomáhám Xanaxem, samozřejmě není dobré si na benzáče zvykat, ale když je někdy fakt krizovka, tak na chvíli uleví. Jinak promiň, že jsem nereagovala včera, ale byla jsem strašně vyčerpaná a dala jsem si den bez netu. Moc na tebe myslím, ať je konečně lépe.

  • Amarellka3 napsal:

   Ivčo, psala jsem ti tu komentář, ale musí čekat na schválení administrátorem. Jak je dnes? Moc na tebe myslím.

 14. Karla. napsal:

  Ahoj Petře,chci tě jenom pozdravit. Zdraví Karla.

  • Petr25 napsal:

   Ahoj Karli,Amarelko jak se mate holky? Ja teď hodně práce, tak jsem pořádně nemel čas sem ani psat. Vse dobrý u Vas? 🙂

   • Karla. napsal:

    Tak to je dobře,že jsi v pořádku.Mě to bylo divné,že ses odmlčel.Já vím,sama třeba taky pak pár dní nepíši,viď ? Moc v pohodě zrovna nejsem,manžel dneska asi podá výpověď,nevím,jestli dělá správně,to ukáže až čas.Ale je to tam pořád horší a horší.Budou rozjíždět i noční,takže to je opravdu o ničem.Je to sice práce blízko domova,ale jinak už žádné plusy…Peníze přidávají minimálně a když tak o tři procenta a další roky pak už zase nic.Ale o to by ani tolik nešlo.Já mám raději pohodu a klid než peníze.Vím,,že bez nich to nejdeJe pravda,že na dovolenou opravdu ušetřit nejde…A to opravdu nerozhazuju.Jsem zvyklá žít skromně.To jenom tak mimochodem,nechci s tím otravovat…Karla.

    • Petr25 napsal:

     Karli no, malo casu jsem mel, navic, pořídil jsem si druhého kocourka. Tak mame dva a doma veselo. Jsou úžasní miláčci. Dělají mi oba radost. Starší se o něj krásně stará. Úžasné. K té práci, uvidis ze to bude v pohode a udělal jistě dobře. Nejde byt x let na jednom místě.. hold kdyz to jde k horsimu cim dal vice. Je treba změnu, za lepsim. Uvidis, bude to fajn.

     • Karla napsal:

      To je dobře, že máš radost z kocourka a jak mu budeš říkat? Ještě k té práci, ve firmě je 13 let a žádný postup nic. Přitom mel ze všech nejvyšší kvalifikaci,certifikát na svařování podle E N 287 a atd.,každé dva roky obnovoval,letos kvůli oku nemohl a akorát mu sebrali peníze, co k tomu dodat.. Karla. Je to smutné…

     • Petr25 napsal:

      Ahoj Karli, píšu opožděně, jmenuje se Artur, je s papirama. Úžasný miláček. A ten starší Majky se o něj hezky stará 🙂 Tak to je hnus, ohledne práce. To bych sel hned pryč.

     • Karla. napsal:

      Nic se neděje,Petře,to je v pořádku.Včera manžel dal výpověď, tak doufám,že nebude litovat.Pracovní smlouvu mu dopředu podepsat nedali,akorát do mailu napsali hrubou mzdu,tu měli i v iinzerátu a pracovní smlouva v příloze a tam zase je čistá mzda,tak doufám,že vše bude,tak jak má být.Jinak už nevím…Dneska jakoby na mě zase šla úzkost a motání hlavy,ale ještě jsem to ustála.Není divu,když člověk nemá dneska žádnou jistotu…Karla.

 15. Amarellka3 napsal:

  Milá Pandi,
  jak se daří? Chtěla bych ti moc moc moc poděkovat za tip na ORL doktorku, dnes jsem tam byla, čekala jsem asi půl hodiny, ale to mi nevadilo. Chválila mě, že jsem přestala kouřit, vyšetřila hrtan a vše ok. Ptala se mě, co mě vedlo k tomu, že nekouřím a že je to super. Byla moc milá. Jen se mě ptala sestřička na léky, z čehož jsem byla trochu nervní, protože nerada přiznávám, kolik toho beru a nechci, aby si mě zaškatulkovali jako "blázna". Sice o své nemoci v rámci osvěty s téměř každým mluvím, ale tady jsem to nějak říkat nechtěla. Jinak jsem se jí ptala na ty problémy s hlasem, co mám od 14ti let a ona říkala, že moc rychle mluvím, nestíhám dýchat a pak tlačím hlas. Jenomže to tak mám celý život, tak nevím, proč se to pak najednou zhoršilo. A jak se ti daří s přestáváním kouřit? Já už si zvykám, že to jde i bez cigaret, i když někdy chuť je. Tak ještě jednou veliké díky <3

  • Panda napsal:

   Ami, tak to jsem moc rada, ze ti doktorka sedla a vysetreni dopadlo dobre! Mne prave pripadala moc mila. S hlasenymi leky uplne chapu. Hlavne, ze je hrtan v poradku. S tou rychlou mluvou to mam stejne, ale ja se nikdy zpivat nepokousela, pokud nepocitam soukrome zpevy v koupelne. No jinak s kourenim jsem na tom tak, ze si jednou za den, nebo za dva potaham z te elektronicke cigarety, ale zustavam u beznikotinove naplne. Je to vlastne jen vonava para, ted mam boruvkovou prichut a myslim, ze uz mi po te dobe (neco malo pres tyden) nikotin ani nezacne schazet, kdyz jsem zvladla ty prvni dny bez nej, Iqos uz si nepujcuju. S nemocemi to mam ted, tuk tuk, docela dobre, minuly tyden jsem se poradne vyradila na cviceni:) A co ty, co noveho u tebe?

   • Amarellka3 napsal:

    Pandi,
    ještě jednou moc díky. Také mi Dr. přišla moc milá a také mi ukazovala hlasivky na kameře. Já jí řekla, že mám zkoušku z ORL, tak mi to vše říkala latinsky (já už si ale ty názvy moc nepamatuji). A ty také mluvíš rychle? Já hrozně a celkově lidem někdy připadám manická, i když naštěstí mánii jsem nikdy neměla. Jinak jsi super, že se držíš na beznikotinové náplni a že si dáš jen jednou za den, nebo dva, to už je fakt na dobré cestě a za chvilku už odhodíš i u E-cigaretu. A kde jsi byla cvičit minulý týden? Já mám právě se cvičením zas problémy, strašné svalové slabosti a v pondělí jsem ze strachu už ani nešla. Slyšela jsem, že ty slabosti mohou dělat i depotní antipsychotika, která mám, tak to chci probrat s Dr. A chci prostě na tu EMG, asi se objednám jinam na neurologii. Jinak mám stále problémy s močákem, v sobotu si mě vzal můj Dr. do služby a asi ještě půjdu na cystoskopii, až se vrátí z dovolené. Jsem moc ráda, že ty se snad s nemocemi držíš a moc ti přeji, aby ti to vydrželo co nejdéle. Hezký den a opatruj se.

 16. alenuk napsal:

  Ahojte,

  tak konecne po mesiaci od hlbokych masazi, (ktore mi vraj rozhadzali nervovy system a AD nejako menej zaberali )som sa zacala citit dobre.Medzitym viac stresu a musela som navysit AD, navysenie vyzeralo akokoby som AD zacala brat odznova, ale vsetko sa urovnalo , vedlajsie ucinky zmizli. zmizli panicke ataky aj uzkosti.Tak som vcera naskocila na beziaci pas a sup( kedze som extremistka) hned rychla chodza 1 hodinu. A do vecera uzkosti ako predtym po masazach. Je to normalne? Naozaj moze toto takto vplyvat na psychicky stav? Som si ista, ze to rozbehla tato fyzicka aktivita…

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Alenuk,
   to mě mrzí, že když už ti bylo dobře, tak se to tahle zhouplo. Ale je možné, že jsi to trochu přehnala s tím cvičením, nevím, jak dlouho jsi na pásu nebyla, ale rovnou hodina je dost. Sice obecně se uvádí, že pohyb na úzkosti pomáhá, četla jsem i studie, kde byly 2 skupiny lidí, jedna byla léčená jen AD a druhá AD a aerobní pohyb (běhání) a daleko více se zlepšila ta skupina s pohybem, ale vše může být individuální a navíc je potřeba si pohyb dávkovat postupně.

   • alenuk napsal:

    Ahoj Amarellka,

    asi mas pravdu s tym postupnym davkovanim. Ja na beziacom pase sice nebeham ale prevadzam rychlu chodzu a dala som si naozaj po dlhsom case hned hodinu a hned velmi rychlu chodzu. Precitala som si na zahranicnych strankach, ze telo si moze taketo extremne cvicenie vyhodnotit ako stres a adekvatne reagovat uzkostou. Asi este nie som po tych masazach dost stabilizovana, hoci fyzicky aj psychicky som sa uz mala celkom ok, ale nie 100 percentne. Nikdy pred masazami som nemala s tym problem aj ked som chodila dlho a intenzivne. Je pravda, ze som bola na masazach prvykrat v zivote , a aj posledny krat 🙂 a kedze boli hlboke , teda dost intenzivne, telo takto reagovalo. Je to nezvycajne, ale par percent ludi to takto tiez zazilo.
    Ako sa mas ty, Amarellka?

    • Amarellka3 napsal:

     Ahojki Alenuk,
     já právě jak jsem tu myslím psala, tak mi masáže PP rozjely, pak jsem na nich 10 let nebyla a odvážila jsem se až letos a bylo to docela i příjemné, tak třeba si také ještě někdy zajdeš, já už také myslela, že nikdy nepůjdu. A u tebe se nedivím, že ti to rozjelo tím spíš, že byly hluboké. A s tím cvičením, opravdu sis toho dala na sebe rovnou moc, já když po letech nicnedělání začínala cvičit, tak jsem si to dávkovala postupně, až jsem se dostala na nynějších 5 hodin týdně, ale kdybych se do toho vrhla hned, tak by mi z toho asi také nebylo dobře. Hodina rychlé chůze na pásu je fakt dost, mně stačí, když se ve fitku rozehřívám na pásu 10 minut rychlé chůze, nebo běhu. A pila jsi při tom dost vody? Z toho ti také mohlo být blbě.

     • alenuk napsal:

      …Ahoj Amarellka , nikdy sa mi to predtym nestavalo a to som xkrat robila rychlu chodzu po dlhsom case a vzdy hodinu .Vela o tom citam a dozvedela som sa, ze to moze mat nieco spolocne s kyselinou mliecnou….ta sa vytvara v svaloch pri fyzickej aktivite a cim je aktivita intenzivnejsia tym sa jej vytvara viac, tak isto sa vytvarala v mojich svaloch pri intenzivnych masazach , ktore som v priebehu 2 tyzdnoch absolvovala 4. Kedze ma kyselina mliecna vela spolocneho aj s uzkostami , panikou a depresiami, zrejme moze u citlivych jedincov vyvolat nieco ako citlivost mozgu na vyssiu hladinu tejto kyseliny a zrejme to u mna po masazach nastalo a tym padom je mozog citlivejsi pri extremnejsej fyzickej aktivite. I

     • Amarellka3 napsal:

      Alenuk,
      já vím, že při spalování cukrů za nedostatečného přísunu kyslíku (anaerobní režim), se tvoří laktát (sůl kyseliny mléčné), ale už jsem nikdy nestudovala, že je to spojené i s úzkostmi. Mně je po sportu většinou lépe a to si myslím, že na laktát občas jedu také, protože mě pak často hodně bolí svaly, nebo už prostě nemůžu, ale tak asi je to vše individuální a věřím, že někdo na to může být citlivý.

 17. Petr-HK napsal:

  Ami jak jsi dopadla??

  • Amarellka3 napsal:

   Péťo,
   díky za optání, nakonec ok, samozřejmě to, co mi celou dobu nešlo a bolelo, u Dr. šlo, tak snad si nemyslel, že si vymýšlím. Dostala jsem znecitlivující gel a mám se ozvat za 3 týdny a asi ještě půjdu na cystoskopii, ale na nádor to snad nevypadá, tak se mi ulevilo. A co ty? Jaký byl včera koncert? Jak ti je dnes? Hezký večer.

   • Petr-HK napsal:

    Tak to mi spadl kámen ze srdce…včera jsme zahráli super,bylo to moc fajn…dneska nic extra,je zima,tak není moc co dělat..

    • Amarellka3 napsal:

     Ahoj Péťo,
     díky. Jinak jsem moc ráda, že jste zahráli super, bylo hodně lidí? Hezký den.

 18. Honza napsal:

  Dobrý den všem , měl bych na vás otázku a zároveň jsem se tak trochu přišel svěřit protože už fakt nevím kudy kam . Panickou ataku mám pěkných pár let nikdy jsem to neřešil nebylo to nikdy tak hrozné , čehož začínám teď dost litovat . Už nejsem šťastný neumím mít radost neumím žít normální život jako ostatní když zrovna nemusím do práce jsem schovaný doma začal jsem mít strach z lidí jakmile mám jít ven začne mi bušit srdce atd . Upřesním to v práci máme sem tam meeting kde se postaví hromada lidí a mě začně být hrozně zle začne mi bušit srdce motat se mi hlava a zdá se mi jako by na mě každý koukal co to tam sakra předvádím zatímco já se snažím skrýt mojí ataku jakmile meeting skončí všechno je v pořádku . Mám dost stresu mám nemocného otce s přítelkyní je to taky nic moc a celkově je toho na mě dost . Chci se zeptat rozhodl jsem se navštívit psychiatra ať tohle peklo jednou pro vždy skončí ať je mi prostě lépe je mi 24 chci normálně žít a ne se schovávat doma a bát se lidí . Kdokoliv cizí na mě promluví začne mi bušit srdce nějaký větší hluk nebo že by měla být někde rvačka? buší mi srdce . A tak vás tady chci poprosit jsem z prahy může mi někdo doporučit nějakého psychiatra? Hrozně se stydím tam jít díky za předčtení mé slataniny a přeji vám uspěšný boj proti tomuhle svinstvu děkuju .

  • Martin napsal:

   Honzo tohle zažívám taky.. Příští týden začínám s KBT terapii tak snad mi to pomůže můžeš jí taky zkusit

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Honzo,
   na jaké Praze bys psychiatra chtěl? Já mám skvělou, ale nebere už nové pacienty, ptala jsem se jí několikrát, protože jsem tam chtěla poslat kamarádky, které měly jinde špatnou zkušenost. Já znám v Praze dost psychiatrů, spíš bych ti mohla napsat, kdo určitě ne. Vystřídala jsem jich 8. Jinak fakt se nemáš za co stydět, psychických problémů má dnes dost skoro každý a psychiatr je od toho, aby ti pomohl, uvidíš, že se ti uleví, když tě někdo vyslechne a pochopí a poradí nějakou léčbu. Psychoterapie, jak píše Martin, je super, KBT se na PP nejvíce doporučuje, můžu ti sem hodit seznam KBT terapeutů z celé ČR vč. Prahy, kteří mají ukončený výcvik v KBT. Držím moc palce.

   • Honza napsal:

    Ahoj nejradějí bych byl v okolí hradčanské/ dejvic ale nemám problém někde dojíždět když bude opravdu dobrý a budu moc rád když mi něco doporučíš protože já se v tomhle absolutně nevyznám . Děkuju .

    • Amarellka3 napsal:

     Ahoj Honzo,
     v okolí Dejvické je Dejvické psychoterapeutické centrum http://www.dpc.cz kde jsou i ambulantní psychiatři, osobně z nich znám jen MUDr. Zuzanu Foitovou, která je skvělá, ale nevím, jestli bere nové pacienty. Jinak tady je seznam těch KBT terapeutů z celé ČR, včetně Prahy, jen nevím, jaké mám kdo objednací lhůty a z těch pražských znám jen některé: http://www.cskbt.cz/adresar-terapeutu.php Také se můžeš mrknout na <a href="http://www.znamylekar.cz” target=”_blank”>www.znamylekar.cz ale hodnocení pacientů jsou čistě orientační, tedy alespoň pro mě.

     • Amarellka3 napsal:

      Ten odkaz http://www.znamylekar.cz mi nejde rozkliknout, ale když si to napíšeš do googlu, nebo rovnou jako název stránky, tak ti to vyskočí. Ostatní 2 odkazy mi funhují.

 19. daniela napsal:

  Ahojky…tak mám zase týden stavy … nechala jsem se očkovat proti splaničkám pzž dělám v nemocnici a přijde mi že mě to snad vyvolalo paniku plus do toho menzes a já mám návaly,nauzeu, vreací se mi šťávy do krku a říhám, nemluvě o zažívání:( a děsné změny chvíli to jsem já a pak zase nejsem….je to hnusné…mám zase strach že mě něco je protože se necítím dobře…ach jo…co vy?stalo se cám něco podobného?

  • Daniela napsal:

   mimo jiné šílený knedlík v krku a strach z rakoviny je tu zase:(((

   • Amarellka3 napsal:

    Danielko,
    také šílím z nemocí, v krku mám pořád divné pocity, občas chraptím… chystám se na ORL.

  • Petr-HK napsal:

   Ahoj Danielko,mám úplně to samé…pořád dokola a neustále strach z nemoci…už to trvá strašně dlouho a nemůžu se toho zbavit

   • daniela napsal:

    já mám pořád divný pocit v krku že tam něco mám navíc…a pocit že to vyzvracím…že mě to natahuje:(

 20. Hanka napsal:

  Dlouho jsem zde nepsala. Vyrovnávala jsem se s Brinttelixem. Nevyrovnala. Asi si zase ponesou důsledky. Ale už toho mám plné zuby. 13 léku během let a nic.

  • Hanka napsal:

   Brintellix

  • Amarellka3 napsal:

   Ahoj Hani,
   takže ti Brintellix nesedl? To mě mrzí, jaké důsledky? A dostala jsi něco nového? Já brala 46 druhů léků za těch 10 let a úplný efekt také nikdy. Jinak do nemocnice nemusím naštěstí na psychiatrii, ale na urologii, na různá vyšetření, můj Dr. slouží, tak si mě tam pozval. Jinak úplně chápu, že toho máš plné zuby. A chodíš i na terapie? Držím moc palce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *