Diskuse

Toto diskusní fórum je věnováno Panické poruše.
První panickou ataku jsem zažila v roce 2004. Tehdy pro mě musela přijet záchranka, protože jsem se úplně zhroutila. Točila se mi hrozně hlava, zvracela jsem, bušilo mi srdce a dokonce jsem na několik dní ochrnula na spodní končetiny.  Tehdy jsem byla přesvědčená, že umírám. Až později jsem se dozvěděla, že se jedná o panickou poruchu. Ataky jsem měla 2x až 3x týdně. Vždy, když to na mě přišlo, uklidnilo mě, když jsem si sedla k internetu a pročítala diskusní fóra. Ale časem se to na všech diskuzích zvrtlo na řeči o něčem jiném, než o panické poruše. Proto jsem před 6 lety založila toto fórum, které se věnuje jen této nemoci a ničemu jinému. Věřím, že za ta léta mnohým, kteří tuto diskuzi navštívili, byla k užitku. Prosím i nadále vkládejte všechny své poznatky, rady a tipy, jak se s touto zákeřnou nemocí vyrovnáváte právě vy. Ale zároveň prosím, abyste se neodchylovali od tématu, protože  příspěvky nesouvisející s PP odradí ty, kteří hledají na této diskuzi skutečnou podporu a pomoc. Věřím, že vzájemným předáváním si vlastních pocitů a zkušeností s touto nemocí spojených, se s ní dokážeme lépe vyrovnat.
Děkuji Všem Zuzka

48 133 Responses to Diskuse

 1. Realita says:

  Jestli přemýšlíte o sebevraždě, tak to udělejte nebo vám zaručuji že toho budete celej život litovat, pochopite až skončíte v blázinci !!!!

  • Amarellka3 says:

   Nevím, co svým příspěvkem chceš sdělit, nabádat k sebevraždě je fakt řešení, s PP se dá pracovat. Já se o sebevraždu několikrát pokusila (ne kvůli PP), ležela jsem na JIP a pak samozřejmě léčebna a moc jsem si tedy nepomohla. Jsou jiné cesty jak z problémů ven.

 2. 73Klara says:

  Dnes si musím postěžovat 🙁 blokla se mi krční páteř a dost to bolí 🙁 levá strana lopatka, krk… bohužel už se mi z toho začlo i dělat zle, točení hlavy, brnění ruk. Na rozmasírování jdu až příští týden a ani fyzio neměl volný temín (tam až za 14 dnů). Nevím, co to způsobilo, jestli blbý pohyb, nebo sezení po vánocích v práci – už to trvá týden a spíš se to horší, ach jo…

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Klári,
   to mě mrzí, že se ti blokla krční páteř, musí to být hodně nepříjemné. A ještě, že musíš tak dlouho čekat na fyzio. Můžeš něco udělat pro sebe doma? Dát suché teplo (to mi hodně pomáhá), nějak se protáhnout… Já měla před 2 lety komplet zablokovaný hrudník, celou noc jsem nespala bolestí a dušností, tak jsem pak v sobotu ráno valila na pohotovost, tak kdyby bylo nejhůř, tak také někam jdi. Držím moc palce.

   • Klara says:

    Ahoj Amarellko, díky za účast. Mám to skříplý už týden, přijde mi to čím dál horší. Myslím, že jsem blbě ležela v posteli, prostě ve spánku jsem si s tím hnula. Manžel mi to dnes rozmasirovaval jakýmsi masážním přístrojem, říkal že tam mám silenej uzlík staženej. A když pohybuji ramenem, prebrnkává mi cosi v páteři. Dnes se mi dělalo regulérně zle. Jako že to bolí, tak bolí, já něco vydržím .. ale bylo mi na omdlení, jakoby i horko do noh, točení hlavy. Pokaždé jsem se snažila tyto pocity zaplašit, odešly. Nechci do sebe přát Lexaurin, to až bude nejhůř. Navíc si nejsem jistá, zda by vůbec pomohl . Vzala jsem si Nimesil, moc to nepovolilo. Zítra znovu volám fyzio, jestli se něco neuvolnilo. Potřebovala bych to prokřupat a vrátit obratle a rozmasirovat spazmy.
    A co ty, jak válčíš?

    • Amarellka3 says:

     Klári,

     tak to je mi moc líto, ale pokud je to z blokády, tak Lexaurin asi moc stejně neuleví. A ten Nimesil nepomohl moc na tu bolest? Já ho brala na šílené menstruační bolesti a to pomáhal. Určitě zítra fyzio zavolej, nebo zkus nějakou pohotovost, kdyby se to zhoršilo nějak extrémně.

     Já dnes ráno vůbec nemohla vstát, měla jsem budík na 7:00 a šla jsem spát ve 21:00, takže 10 hodin spánku a stejně jsem ráno byla úplně mimo, silné úzkosti a ani oči mi pořádně nešly otevřít, takže jsem musela ještě 4 hodiny spát a do práce jsem pak šla až na 14:00. Mám ze sebe hrozné výčitky, ale prostě nějak hůře funguji v zimě.

     A co ty v práci?

     Ať je ti lépe, musí to být fakt nepříjemné.

     • 73Klara says:

      Amarellko já si to myslela, že Lexaurin by mi na to nezabral asi … jen že sem měla takové příznaky jak při atace. Mám to jednoznačně od těch zad. Včera večer mi to znovu rozmasírovávali doma, v noci jsem se párkrát vzbudila a takový jako dyskomfort, nicméně jsem se to snažila vytěsnit. Mám to asi z polštáře, mám mmj. takový malý polštářek na polštáři a je to už takový cucek, asi jsem si na to nějak blbě lehla. Otočím hlavou do leva do prava a křupne mi tam – je to prostě bloklé 🙁

      Amarellko vydrž, včera jsem už říkala synovi, když jsme šli z kroužku, že už je skoro světlo, půl páté a ještě bylo lehce světlo – už se to posunuje, za chvilku bude víc a víc světla a snad i sluníčka a zas to bude veselejší. Jak se přehoupne ten hnusně dlouhej leden, únor bude pryč cobydup a bude už prima počasí – to pak i psychika bude jásat!

 3. anonymní says:

  Ahoj všichni, to prostě není možný mně je každej den hrozně na zvracení. Bolí mě břicho, průjem. Uplně cítím, že v tich střevech je zánět.. Já už prostě nemůžu dál asi budu muset jít k doktorovi, aby mě poslal na CT střev. Jsem už uplně vyštavenej hrozně moc. Hrozně moc se bojím, aby to nebyl ten crohn. Prosím ať je to celiakie nebo něco takového ale hlavně ne ten crohn.. To by pro mě byla smrt. To prostě není normální, aby mě bylo pořád takhle špatně. Uplně v tich střevech je něco špatně normální stolici jsem neměl už měsíce. Já prostě nevěřím tomu, že když mám v pořádku CRP, že to ten crohn není. Ten crohn by pro mě byla prostě smrt.

  • 73Klara says:

   Ahoj, ten crohn ještě není konec světa… zkus pár dnů vyřadit lepek a uvidíš, jestli ti bude líp nebo ne. Pohrála bych si trochu se stravou – a poznáš hned, co ti vadí. Týden vyřaď lepek, týden třeba laktozu, atd. atd. Podle mě velice rychle poznáš , co ti dělá dobře a co ne.

  • 73Klara says:

   Ještě doplním, doporučovala bych si vést deníček a psát si, co jsi snědl. Těch alergií sou mraky. A nejsou to jen alergie, ale i nesnášenlivost … skřížené alergie atd atd. Pokud to máš skutečně spojené s jídlem, je to běh na dlouhou trať. Napsané na papíře by ti mělo pomoci se v tom lépe zorientovat, co přesně ti nesedlo – a toho se v budoucnu vyvarovat.

   • anonymní says:

    Ahoj Kláry děkuji za odpověď. Právě, že to s jídlem vůbec spojené nemám. Je mi jedno co s ním vlastně jak mi je pořád špatně tak nemám ani chuť jíst. Byl jsem na krvi na alergii na lepek a laktozu. Přijdou příští pátek výsledky. Hrozně se ale prostě bojím toho, že mám toho Crohna. Mám z něho panickej strach. Už to mám 3 měsíce a nevím zda-li by se ten zánět již objevil v krvi nebo měl horečky. CRP mám v pořádku a teplotu max do 36,6.. Hrozně se prostě bojím toho Crohna uplně neskutečně.

    • 73Klara says:

     Ty se na to strašně upínáš. Než dojdou výsledky vyřaď lepek, tím bych začla. Po pár dnech poznáš, jestli ti to pomáhá nebo ne. Jednak máš rozhozenou psychiku, a z toho i to zažívání. Plus asi i nevhodný léky, prostě všechno dohromady. Začla bych tím lepkem.

     • anonymní says:

      Ahoj, dobře zkusím ten lepek vyřadit. A co myslíš ohledně toho Crohna. Myslíš, že by se ten zánět v krvi již zobrazil? Jsem z toho fakt uplně totaláně vyřízenej.

     • anonymní says:

      Vím že jsem magor prostě ale mám panickej strach z tý crohnovy choroby. Takhle mii přesně začal ten slepák. Bylo mi pořád zle, bolelo mě břicho, průjem atd. A když pak přišel doktor po operaci tak řekl že jsem měl zánět tenkého střeva a do toho i slepák. CRP i moč jsem měl uplně v pořádku jen to zjistili přes sono. A proto se bojím teď že se mi ten zánět do tenkýho střeva vrátil a CRP to neukazuje jako posledně. Proto se hrozně bojím a myslím si že to může být ten Crohn .. Kdyby mi předtím zjistili větší CRP a teď to CRP bylo v pohodě tak bych byl v klidu. Jenže předtím jsem taky neměl Crp vůbec zvýšené přitom jsem měl zánět na slepáku i v tenkým střevě…

     • 73Klara says:

      Já bych nemalovala úplně čerta na zeď. Zkus vyřadit lepek, uvidíš. Máš nabouranou i psychiku, jak říkám, jedno k druhýmu.

     • klabe says:

      Ale i kdybys toho Crohna měl, tak přece život vůbec nekončí, proč hned panikařit. Mám blízkou známou, co Crohna má asi čtyři roky a dobrý. Léky jí krásně zabraly, bez problémů otěhotněla, porodila nádhernýho syna, kojila tři měsíce a teď se zase vrátila k lékům. Žije úplně normální život jako před Crohnem. A to u níc opravdu Crohn je.
      Osobně si ale myslím, že u Tebe to Crohn nebude.

     • anonymní says:

      Ahoj, ano někdo žije normální život ale já vím, že bych to prostě nedal každej den strach kdy se to zhorší a pořád bolesti, člověk nemůže pořádně nic dělat ani..

     • verunka008 says:

      Jestli máš takové pochybnosti a stavy, tak bych učitě šla na kolonoskopii, protože nejhorší, si myslím, je ta nejistota. U crohna máš většinou zvýšené CRP v krvi, je to jeden z ukazatelů. A i kdyby to byl Crohn!!!!!mám minimálně 3 kamarádky, které crohna mají, chodí na kapačky na léčbu a vedou normální život – mají rodinu, děti, chodí do práce. Nejhorší je právě ten strach…u crohna je často ve stolici krev, nestrávené jakoby zbytky potravy – šlupky atd….vím, co prožíváš, já taky už postoupila vše možné, ale mám "jen dráždivý tračník", což mi připadá taky dost naprd, protože u téhle nemoci nemáš ani tu klidouvou fázi, bolesti a průjmy máš holt každý den…

     • anonymní says:

      Ahoj, díky bohu kdybych měl jen dráždivý tračník. Nejde mi ani o ten průjem a bolesti ale spíš o to, že mi je pořád zle. Prostě se mi chce pořád zvracet z toho jak mám zánět ve střevech. Bolesti mám po celým břiše nejvíc kolem pupíku a slepáku a vpravo pod zebrama. Opvadu nechci mít Crohna a celej život žít s tím, že jsem nevyléčitelně nemocný..

     • Amarellka3 says:

      Tak si zajdi na kolonoskopii a uvidíš, až ti Crohna vyloučí, tak můžeš pracovat na psychice. Já jdu na kolono příští týden, takže pokud mi vyloučí IBD a nádor, tak budu mít taky asi dráždivý tračník a prostě podle toho se sebou budu pracovat. Píšeš, že se ti chce zvracet, že máš zánět ve střevech, ale co když žádný nemáš? Já chápu, že jsi zoufalý, že je ti blbě, ale strašně se soustředíš jen na sebe. Já mám šílené svalové slabosti, dušnost, 10 let se nemůžu normálně vyčůrat a taky se tolik nelituju, jako ty. Víš, kolik je vážně nemocných lidí? A bojují s tím, Crohn je oproti některým nemocem ještě ta lepší diagnóza, ale hlavně, ty ji nemáš, jen se strašně pozoruješ a soustředíš se na svoje příznaky a ty se pak samozřejmě zhoršují. Já vím, jak jsou tyhle somatoformní poruchy úporné, já zas žila asi 7 let v přesvědčení, že mám RS, to by taky nebyla žádná výhra, ale nakonec jsem prostě uvěřila, že ji nemám a pracuji na sobě v terapii s příznaky.

    • Mia says:

     Pridam mou zkusenost: po hooodne stresovym obdobi, stehovani, druhym hnusnym cisari atd. Mi zacalo byt obcas blbe od zaludku. Jelikoz jsem jednou mela ze stresu zanet zaludku, dvanacterniku a podrazdenou slinivku, zacala jsem se silene bat. Sono ok, krev ok…furt se to vracelo a stupnovalo a moje panika a soustredeni se na to rostly. Sonda do zaludku prokazala lehkej zanet a teochu reflux, presne jako u tebe. Ale prej to ma opravdu kazdej druhej temer a je to u me hlavne z psychiky. Furt mi bylo ale blbe. Dr. mi nasadila nejdriv Lanzul a pak Nolplazu. No po obojim mi bylo hodne blbe – sileny nadymani, krece, prujem…Dr. rekla, at to vysadim, ze nekomi ty leky nesednou a at se hodim do klidu. Leky ma bricho jsem vysadila a zacala brat hodne slabou davku Asentry. Nakonec jsem se pak asi po osmi mesicich mych obtizi dostala na CT celyho bricha. A CT bylo uple v poradku. Takze proste psychika. A to jsem tomu fakt neverila. Ted jsem mela opet stresovy obdobi a hned mi palela zaha a ted opet citim cely bricho. Ale jelikoz na CT jsem byla dva mesice zpatky, vim, ze je to psychika a snazim se to neresit. Opravdu mi ver, ze to mas psychicky a tim vysilovanim si to zhorsujes. Hod se do klidu, zazivani je opravdu hodne odrazem psychiky!!! Obehej si vsachna vysetreni, at jsi v klidu a nasad ad. A pozor, leky na zaludek opravdu nemusi vsem delat dobre. Hodne stesti v boji!

     • anonymní says:

      Ahoj, děkuji za odpověď. Asentru 100 beru již 3 měsíce. Ale problémy stále přetrvávají. Proto se právě hrozně bojím že to není psychika :(… Reflux atd by mi bylo jedno prostě bych bral prášky a držel dietu.. Ale prostě ten Crohn to by byla moje smrt z toho mám totální panickou hrůzu. To bych prostě nedal.

     • anonymní says:

      Na CT střev jsem byl před 3 rokama když jsem taky bláznil, že mám Crohna. Ale teď je to opravdu jiné. Jinak to vyšetření bylo v pořádku a pak 2,5 roku klid. A teď se to znovu vrátilo ale teď do toho mám problémy se zaludkem velké a s jícnem. Byl jsem na rentgenu kontraslni latkou a zaludek i jicen je pry v poradku. Prej mensí reflux no.. Ale o tom mi nejde, jde mi spíš o to břicho. Nechci mít crohna prostě nevyléčitelnou nemoc.

    • Anonymní says:

     Amarelko jak si můžeš být tak jistá, že to není crohn? Už opravdu blaznim máš pravdu že se hrozně pozoruji. Ale když mě 24 hodin je špatně a bolí břicho. Do toho mě teď začlo pichat i na slepáku a jde mi to pod žebra až podélně tak bolest. No prostě z toho se snad nikdy nevyhrabu. Nikdo se se mnou o tom nechce už bavit protože si myslí, že můj smysl života je hledat nemoce a nevěří mi že mi něco opravdu je.

     • Amarellka3 says:

      Ano, ale kdybys měl opravdu takový strach, tak sedneš, objednáš se k Dr. a domluvíš si kolonoskopii. Chápu, že se o tom s tebou už asi nikdo nechce bavit, protože je to hrozně obtěžující pro okolí (vím z vlastní zkušenosti, kdy jsem v roce 2006 nemluvila o ničem jiném, že o "poruše paměti", až mi mamka poprvé domluvila psychiatra). A nejsi jediný, komu je tady špatně, ale všichni se snaží alespoň podpořit druhé… ty píšeš dokola jen své problémy, které navíc nejsou neřešitelné, stačí kolonoskopie + uvidíš výsledky na ty potravinové intolerance a pak se to může podle výsledků začít řešit. Mě už moc nebaví ti pořád dokola psát to samé.

  • Věra says:

   Ahoj,máme v rodině výborné zkušenosti s kozím kolostrem.Ty samé problémy,co píšeš.Neustálé bolesti,křeče a to letité.K lékaři odmítám,znám postupy vyšetření.Zkusila jsem kolostrum dlouhodobě 4 tbl.ráno.Chvíli to trvalo,zabralo po vybrání druhé krabičky.Značná úleva po letech.Pokračuji stále v užívání.Muj syn stále prujmy-po vybrání necelé jedné dávky se již průjmy neopakovaly.Ještě bych poradila na psychiku homeopatii Argentum Nitricum.-9O,-Kč.Samozřejmě je strach,když bolesti trvají.Tato homeopatika tě zklidní. Je lépe zkusit nejdříve možnosti,které tě dále neničí tělo vedlejšími učinky.Toto jsou moje zkušenosti.

 4. Petr -HK says:

  Ahojky všem,zejména Amarellce…strašně dlouho jsem zde nepsal…bojoval a vlastně stále bojuju se zlomeným srdcem…láska mě z těch sracek vysekala a nakonec mě ta láska do těch sracek kopla zpátky..Bylo to to nejvíc co jsem kdy k někomu cítil…dal jsem ji úplně všechno…už se nebojím o svůj život,je mi teď úplně ukradenej…držím pěsti všem tady…

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Péťo,
   já jsem si říkala, kde jsi, jestli jsi v pořádku. Mrzí mě, že jsi z té lásky takhle zničený, je to pochopitelné, ale čas léčí a uvidíš, že třeba potkáš někdy nějakou, když to budeš nejméně čekat a zamiluješ se znovu. Moc na tebe myslím a kdybys potřeboval nějak podpořit, mail na mě máš.

 5. anonymní says:

  Ahoj všichni tak jsem byl dnes u doktorky.. Konečná diagnoza reflux jícnu a menší zánět. Dostal jsem Nolpazma 40 a prý se snažit nenervovat a jíst zdravěji. Říkám, že hlavní důvod nebyla psychika ale samozřejmě normální člověk by si zašel v klidu k doktorovi vzal prášky a už na to nemyslel. Já z toho dostával totální uzkosti, že mám rakovinu crohna atd. Snad to zabere a během 14 dní budu mít klid. Vzali mi ještě krev na heliobaktera, celiakii a alergii na laktozu. Tak uvidíme.

  • klabe says:

   Mám takový poznat, že reflux jícnu se při stresu vždycky zhorší. Mám to tak, a to normálně o refluxu skoro nevím. Takže to opravdu chce se nenervovat a nepřemýšlet, ale znám i to, jak moc je těžké.

  • Amarellka3 says:

   Tak vidíš, ale psychika to vše zhoršuje a na skladbě jídelníčku také záleží. Alespoň víš, na čem jsi. Uvidíš, jak zabere ten lék, držím palce. A vidíš, že i ty alergie ti nabrali, tak uvidíš, jestli tam něco bude, nebo ne. Držím palce.

  • Anonymní says:

   Ahoj, akorát nevím proč mám do toho i ten průjem. Včera jsem si koupil aloe Vera. Prý je to dobrý na reflux v noci mě vzbudili křeče a byl jsem 6x na velký. To je snad prijimadlo ne? Jinak k tomu refluxu mám pořád i knedlík v krku a všechno já nevím už… Kdybych měl třeba jen ten žaludek v prdeli ale nejhorší je že mám i střeva. Může mi ten průjem způsobovat ten omeprazol? Díky. Zítradod rána budu brát už tu Nolpazmu 40 ta je prý lepší. Na hrudníku mě pořád bolí i dneska jsem musel do práce do Prahy mám strach aby to fakt nebylo něco vážnýho. Třeba ten crohn

   • Amarellka3 says:

    Ahoj anonymní,
    tak omeprazol může dělat průjem viz tady: Nejčastějšími nežádoucími účinky (1-10 % pacientů) jsou bolest hlavy, bolest břicha, zácpa, průjem,plynatost a nevolnost/zvracení.
    Ale je to lék na reflux apod. Nolpaza (pantoprazol) by snad těch NÚ měla mít méně, píše se v SPC toto: Přibližně u 5 % pacientů lze očekávat výskyt nežádoucích účinků. Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky jsou průjem a bolest hlavy, oba tyto účinky se projevují u přibližně 1 % pacientů.Jinak je to lék na refluxní ezofagitidu. Dr. ti tedy vyměnila jeden inhibitor protonové pumpy za jiný.

    • Anonymní says:

     Ahoj Amarelko. Děkuji za odpověď. Já už opravdu nemůžu prostě nevím co mi je. Není možný aby mě pořád takhle bolelo břicho a pořád nevolno a průjem. Pode.me mám toho Crohna. Já to prostě úplně v tich střevech cítím, že je tam zánět a z toho je mi pořád špatně. Už to trvá 3 měsíce prostě a nejlepší se to. Podle mě je to určitě ten Crohn. Já už jsem fakt bezradnej opravdu.

     • Amarellka3 says:

      Anonymní,
      byl jsi na kolonoskopii a Crohn to nebyl, tak tomu věř, nebo na ni běž znovu, pokud máš takový strach. Jinak to, co ti je, může být dáno z menší části tím refluxem, větší z psychické nadstavby. Hele já 10 let nemůžu čůrat a je to taky psychika. 3 měsíce jsou oproti tomu nic. Fakt se zkus tolik nepozorovat a pokud se opravdu tak bojíš Crohna, tak si zajdi na kolono. Já vím, že ten strach je úmorný, ale je to v hlavě. Asentra ti evidentně nezabrala, tak uvidíš, co ti poradí psychiatrička, ale fakt zkus tu terapii, já ti to tu píšu 100krát a ty na to vůbec nereaguješ, to ti může fakt ulevit, když potkáš dobrého terapeuta, nebo jsou i psychosomatické stacíky, v Praze ti můžu poslat kontakt, ale nevím, odkud jsi.

     • Anonymní says:

      Amarelko já na to přeci reaguji. Jsem objednan k psychiatrovi na 28 ledna. Uvidím co mi řekne. Když to není prostě možný.. Já cítím úplně teplo a bolest v tom střevě. Předtím.jsem byl na CT střev ne na kolonoskopii. Ta kolonoskopie je spíš na tu kolitidu. Podle mě toho Crohna mám v tenkým střevě. Proto mi to jde i nahoru do žaludku a je.mi pořád špatně. Hrozně moc se bojím. Myslíš že po 3 měsících neléčení crohna by se mi už objevil zánět v krvi? Crp jsem si dělal před 5 dny a negativní. Já proste úplně cítím ale, že v tich střevech není něco v pořádku. Co když tam ten zánět opravdu mám já už nechci postupovat žádné vyšetření

     • Amarellka3 says:

      No psychiatra jsi psal, ale ten je většinou spíše na léky a kratší pohovor (kromě toho prvního, ten bývá i hodinový), ale terapeut je na povídání a psychoterapii a o tom bys také měl uvažovat, nebo o nějakém psychosomatikovi, to ti pořád píšu, jinak k psychiatrovi je dobře, že jdeš. To ti může pomoci (psychoterapie) společně s léky, které zmírní úzkosti. Na Crohna je i kolonoskopie, většinou kolonoskop dosáhne i do terminálního ilea (konec tenkého střeva), kde je Crohn nejčastěji lokalizován. Já vím, že jsi tam byl před 3 lety, ale předpokládám, že příznaky jsi měl podobné a také to nic nebylo. A na to CT střev jsi byl nedávno, takže je to vše ok, prostě je to skoro určitě psychika. Já taky cítím, že nemám v pořádku svaly, že v nich cítím glykogen, který se tam ukládá, protože mi chybí enzym, který ho štěpí, ale to je právě příznak většinou, že je to psychika, nebo psychická nadstavba.

     • Anonymní says:

      Ano. Po tom rozhovoru s psychiatrem uvidím co dál. Amarelko na kolonoskopii jsem nikdy nebyl byl jsem pouze na CT střev. Před tím jsem to měl trošku jiný takový příznaky jsme neměl. Ale nevím zda-li to nezpůsobuje ten omeprazol. Od zítra ho vysadím. Včera jsem si dal Aloe-Vera do pití prej je to dobrý. No a pak jsem měl totalní průjem dneska to funguje jak projímadlo snad ne. Hrozně mě bolí jakoby na slepáku a celkově celej podbřišek. Pořád se mi neskutečně potí tělo. To fakt nevím už čím to je,.

     • Anonymní says:

      A na tom vyšetření jsem byl před 3 roky. To se přeci mohlo objevit až teď.

 6. Bára says:

  Ahoj Amarellko, tak mám po monitorovani srdíčka a kromě ojedinělých izolovaných SE a KE se nic neprokázalo. Měla jsem ho jedenáct dnů. Ze začátku to pro mě byl docela stres, ale pak jsem si na něj zvykla. Akorát mi zůstala po elektrodách pěkná vyrážka. Držím ti palečky ať jsou tvá vyšetření negativní. Dnešní den se mi opět blbě dýchalo a cítím blok pod levou lopatkou a žebry. Blbé sedavé zaměstnání. Nevíme co je s Karlou? Myslím na ni. Tak dobrou klidnou noc všem.

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Baru,
   tak vidíš, srdíčko máš ok a extrasystolu má občas každý. Tak teď už máš srdce tolik vyšetřené, že můžeš být v klidu. Mně se poslední dobou taky blbě dýchá, spím i v polosedě a moc netoleruji námahu. O Karle nic nevím, psala tu někdy před Vánoci cosi o nemocnici a pak tu psala přání k novému roku, ale že nemá čas psát, tak snad se neděje nic vážného. Tak ať je ti lépe, jsem ráda, že ti vyšetření dobře dopadlo.

  • Koc says:

   Ahoj Baro,
   predne gratuluju k dobrym vysledkum. Snad uklidni. Patrim taky mezi panikare „srdcare“:) nejake extrasystoly uz me tolik netrapi. Zvykla jsem si, i kdyz jsou neprijemne. Presto se nemuzu zbavit dojmu (strachu), ze je tam i jina arytmie, a to zivi muj strach. Unava, neschopnost trenovat, zhorseni vykonosti a prave ten spatny divny pocit v oblasti srdce. Mela jsem 2 holtery a krome extrasystol nic. Nicmene, jak uz nekdo psal, me srdce se holtera stydi a chova se slusne:) tedy, zrovna pri holteru me obtize netrapily a citila jsem se silna jak kun…to samozrejme zivi ten strach, ze to cim trpim nebylo zaznamenano. Proto se chci zeptat, kde je mozny 11denni monitoring, jak o nej pozadat, platilas neco? Proste takovety veci ohledne managementu delsi nez jednodenni monitorace

   • Bára says:

    Ahoj Koc, děkuji. Ani nevím jestli mě to uklidnilo, už jen to, že tam vůbec nějaké extrasystoly jsou. Můžu ti říct, že ani u mě za těch 11dnů neproběhlo zrovna žádné větší probouchnutí. Jinak se jedná o epizodní záznamník, bližší info najdeš zde http://www.mdt.cz ( jsou tam strašně fajn ) komunikace přes telefon a mail ( jsou z Brna já z Prahy ). Na žádanku mi ho napsal kardiolog ( známý ), ale třeba by to šlo i přes obvodního. Délku monitorování určuje lékař co ti to předepisuje a nic jsem neplatila s mojí pojišťovnou MDT spolupracují. Jinak se myslím platí 1200Kč na týden, když nemáš smluvní pojišťovnu. Přístup úžasný a profesionální, do týdne po vrácení záznamníku, ti přijde do mailu nebo poštou, zpráva, kterou tam rovnou vyhodnocuje specialista. Jinak se také bojím sportovat, že mi selže srdíčko a vadí mi, když se mi rozbuší při aktivitě rychle. Připomíná to úzkost, je to prostě každodenní boj. Ale co tě nezabije to tě prý posílí :o)))))) tak zatím ahooooj a dej vědět…

   • Bára says:

    Koc před minutkou jsem ti psala odpověď na tvůj dotaz, ale musí to být schváleno administrátorem, tak počkám jestli se zobrazí a když tak ti písnu znovu.

   • Bára says:

    Tak evidentně nezobrazilo pravděpodobně kvůli odkazu. Tak jinak, koukni se na společnost MDT ( MDT-Medical Data Transfer) Brno. Jsou poskytovateli těchto služeb a mají smluvní pojišťovny. Tak bys nemusela platit nic, jinak je to myslím 1200Kč na týden. Přístroj je epizodní záznamník, předepsal mi ho kardiolog (známý), ale třeba to napíše i obvoďák. Jak dlouho ho máš mít určí také lékař na žádosti. Se službami jsem byla více než spokojená jsou to 100% profíci. Tak dej pak vědět.

    • Koc says:

     Diky, o teto moznosti uz jsem cetla. Jen jsem prave ze stranek nepochopila, jestli je treba zadanka nebo nikoli. Jestli muzu objednat zaznamnik rovnou vyplnenim on-line formulare nebo jestli nejaky lekar musi napsat zadanku. To je asi to hlavni, co resim. Obecne se nerada doprosuju, proto by pro me bylo jednodussi si to objednat samostatne. Ale prave nevim, jestli se to pak uctuje standardne pojistovne, pripadne kdo muze zadanku bez problemu vypsat

 7. Ardy says:

  Ahoj mám otazku měl bych se obávat infarktu když mám skoro každý den úzkosti a bušení srdce nebo z úzkosti nemohu dostat infarkt je to moje nejvetsi obava která mi tohle vyvolává, ale zas je mi jen 16 let tak nevim…

  • Bára says:

   Ardy, já už od svých 19-ti měla tolik bušení, úzkostí a trvá to už cca 20 let a stále tu jsem. Tak se neboj. Jen bych ti doporučila nějake relaxacni dýchání aby ses naučil zpomalit srdeční rytmus, když se ti rozbuší srdíčko.

 8. Lenka859 says:

  Dnešní zkušenost s terapeutkou – nemohla jsem se dostavit na sezení, syn je opět nemocný, v noci jsme byli na pohotovosti a zbytek noci nespali. Terapeutce jsem psala SMS, že se bohužel nemohu dostavit. Je pravda, že asi jen 15 min před, ale dřív jsem si na to prostě nevzpomněla. ZA chvíli mi volala, že jsem jí to měla nahlásit už min týden (to jsem samozřejmě ještě neměla tušení), že na mě čeká a hodinu mi naúčtuje. Byla pěkně nepříjemná. Jestli mám jako zájem o její služby a že pokud sezení neproběhne v lednu bude mě muset vyřadit ze seznamu. To už jsem jako bouchla. Všechny její argumenty chápu, ale styl jakým se mnou jednala bych od psychologa nečekala. Po telefonátu jsem se samozřejmě rozbrečela. Vážbě uvažuji, že už k ní docházet nebudu. Připadá mi, že jí vůbec nejde o mou léčbu. Trochu jsem o ní začala pochybovat už ve chvíli, kdy jsem přišla na sezení a ona vůbec nebyla připravená, 10 min hledala papíry co jsem vyplňovala a vůbec jsme nedělali to na čem jsme se dohodni. Ani správu pro psychiatra mi nenapsala, tak jak mi slíbila. Co myslíte má to cenu?

  • Klára says:

   Leni, šla bych jinam. Dokážu to pochopit, že si byla ko, nemoci děti mě vždy vykolejí. A Dr by to mohla taky chápat, nebo alespoň projevit větší účast. Z toho co píšeš mi připadá, že jí jde jen o prachy… Najdi si někoho jiného, kdo se ti bude skutečně věnovat..

   • Lenka859 says:

    Přesně, jen peníze, nic vím pro ni nejsem. Zase se mi potvrdilo, že jakmile se někomu otevřu a najdu k němu důvěru, tak mi dokáže jaká je to chyba.

  • Amarellka3 says:

   Leni,
   tak to je síla, tedy ano, sezení bys měla uhradit, alespoň já to tak mám, že když se neomluvím 24 hodin předem, musím platit, i když onemocním v den terapie (už se mi to jednou stalo), ale styl, jakým ti to podala, je naprosto příšerný, u takové psycholožky by mě už nikdo neuviděl. Je u vás možnost docházet jinam?

   • Lenka859 says:

    Možnosti jsou i jinde, ale nic moc a počítám s dlouhou čekačkou. Každopádně jsem z toho byla dost zdrchlá, od člověka, kterému důvěřuji a svěřuji se bych nečekala, že se zachová takto 🙁

    • Amarellka3 says:

     Opravdu to, jak se zachovala, je velmi neprofesionální a od psychologa bych to tedy fakt nečekala. Místo toho, aby pomáhal léčit bolístky duše, tak je ještě prohlubuje. Smutné. Je vidět, že klient není v popředí jejího zájmu. Ale když si terapii platíš, tak ta se shání lépe, než na pojišťovnu. Moc držím palce, ať se někdo najdeš.

  • Carmen says:

   Ahoj od takové bych řádila rychle pryč já obecně moc psychologům nevěřím stačí mi zkušeností jak jsem chodila s dcerou….jenže teď mám tuto potvoru a nevím jestli mě psychodr.nekam nepošle….

 9. petra says:

  Ahojte,
  všimla som si, že veľa z vás navštevuje doktora. Môžem sa opýtať, ako ste dokázali spraviť ten prvý krok a otvorene hovoriť o vašom probléme s panickou poruchou? Ja ňou trpím hádam odjakživa (dakedy mám fakt ten pocit), pátraním tým, čo mi vlastne je, som začala na strednej škole. Dnes mám 27 a na svete sú dve osoby ktoré o tom vedia. Nikto z rodiny nič netuší, nikto v práci. Viem, že najhoršie je práve toto na tom, že neustále potláčam svoje pocity a verte, moja úzkosť a panické stavy sú čím ďalej menej zvládnuteľné. Rok čo rok si vravím že teraz s tým už niečo konečne spravím, pôjdem k psychoterapeutovi, kamkoľvek. Ale sú to len prázdne reči… Nedokážem sa preniesť cez to, že som zlyhala, hanbím sa pred svojou rodinou, bojím sa, že by ma vnímali ako psychicky labilnú a chorú osobu… že to nepochopia.. Ale mám pocit, že po toľkých rokoch to už ďalej sama nezvládnem.

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Péťo,
   na návštěvě odborníka není nic špatného, nemáš se za co stydět, kdybys měla cukrovku, také chodíš k doktorovi a je to normální. Není to žádné selhání, ale naopak odvaha si připustit, že máš problém a že s ním chceš něco dělat. Návštěva psychologa/psychiatra by určitě byla na místě. Můžeš s sebou pak k lékaři vzít i někoho z rodiny, aby jim vysvětlit, o co se jedná. Nebo jim dát přečíst příručku o PP, na netu se dá najít od Praška od Lundbeck, myslím. Přetvařování se je namáhavé a vyčerpávající a mohlo by se ti naopak ulevit, když se jim svěříš. Určitě na tebe nebudou koukat jako na blázna, PP má dnes tolik lidí, je to sice nepříjemná porucha, ale člověk není "blázen". Já se léčím s několika diagnózami a bez pomoci lékařů a psychologů bych tady asi už nebyla. Takže tě chci moc podpořit v tom, aby ses někam objednala a uvidíš, že se ti uleví. Držím palce.

   • petra says:

    Ďakujem za podporu. Vždy som dúfala, že sa z toho nejakým spôsobom vyhrabem sama. Ale očividne to nie je také ľahké. Zdôveriť sa blízkym bude preto asi najťažšia vec v mojom živote. Vo štvrtok cestujem k ocovi. Vyhýbam sa tomu už mesiac. Posledný rok práve tam pociťujem najväčšiu úzkosť. A to som sa tam predtým vždy tešila. Ale PP všetko posrala. Resp. som jej dovolila, aby to posrala.
    Držím palce aj ja, kiežby sme mohli byť mihnutím oka všetci bez svojich najväčších nočných môr.

   • Carmen says:

    Ahoj tak jak Je? Já jezdím teda do práce cca 20km tam a 20 zpět. Někdy teda ráno mě případně úzkost ale v poho jezdím s kolegynemi takže mě baví dalnici se zatím ještě bojím ale na jednu stranu mě to láká to zkusit ba druhou strach co když mě prepadne panika….helicobactera jsem v zaludku měla zjistili mi to z krve….léčení dvojkombinace.. atb.kontrolni se dá dělat nějakým dechovém testem čili nemusí být gastroskopie……

  • Chose says:

   zdravím, záleží jaký je problém ? já se začal v 17 "posrávat" při cestě do školy, to nutkání jít na velkou a podle internetu to byl dráždivý tračník, začalo to čím dál častěji až to skončilo agorafobii v 18 letech. nebyl jsem schopen ani vyjít na zahradu. Až se mé mamce podařilo sjednat psychiatrické vyšetření v blízkosti domova. Zanedlouho jsem byl schopen zase normálně fungovat medikace zabrala

   ale bohužel ty léky co mi seděly mi tak též začaly vytvářet nádor na mozku, přečíst možné účinky a řešit problémy.a pak nastaly další problémy při hledání optimální medikace (kolabs, dušnost nedodechovani pocit dušení = nechci nikomu přát)
   Mozek je hodně složitý i na dnešní medicínu a mnoho léků na psychické poruchy byly původně léky na něco jiného (dle účinků na pacienta )

   z pohledu hormonů člověku s panickou poruchou špatně funguje produkce serotoninu a to je bohužel dáno takže i síla vůle je omezená odborník si myslím spíš pomůže.

   A na závěr … já neměl nikdy problém se někomu svěřit ale bohužel mi nikdo nevěřil že mi je špatně nikdo z rodiny nikdo z přátel a to bylo to nejhorší být na vše sám !!

   • Petra says:

    Ahoj, no ja som lieky na PP nikdy nebrala. Len nejake volnopredajne somariny na upokojenie, ktore nikdy nezabrali. Hoci som velakrat rozmyslala ze pojdem k psychiatrovi a je mi uz jedno co mi predpise, ak moje problemy skoncia, nemam na tieto lieky odvahu a ani chut popri vsetkych vedlajsich ucinkoch. PP mi spustaju uplne somariny – od obedu s ludni, cez pripitky a mnoho inych malickosti pri ktorych sa roztrasiem ako pri najtazsej forme parkinsona, srdce si citim niekde v krku a mam chut ujst. Pred rodinou sa nedokazem zdoverit, sama pred sebou si pripadam ako idiot.
    Vidim ale ze moje problemy este aj tu vyzeraju hlupo, ked aj ty sam a mnoho dalsich ma xy dalsich zdravotnych komplikacii, ktore ja nemam. Nasli ti aspon liecbu, ktora ti momentalne vyhovuje? Ako riesili ten nador? Je mi luto ake peklo musi jeden clovek zvladat. Drzim palce.

 10. Amarellka3 says:

  Ahojte,
  tak jsem dnes byla na odběrech krve na tu Pompeho nemoc, Dr. byla moc milá, nakonec jsem to ani nemusela platit jako samoplátce. Jen výsledky budou za měsíc až dva, to se do té doby zblázním. A jak se máte dnes vy? Hezký den <3

  • Anonymní says:

   Ahoj, pořád mi není nejlíp. Je mi pořád na zvracení v kuse občas průjem. Připadá mi jak kdybych měl v zakudku oheň. Opravdu už nevím co mi je nic mě neboli, jen se mi chce prostě pořad zvracet. Cítím jak kdybych měl teplotou přitom mám 36,2 a cítím úplně teplo že žaludku. Už nevím co mi je jsem z toho unavenej. Výsledky ti určitě dopadnou v pořádku.

   • Amarellka3 says:

    Já mám taky průjmy, jdu příští týden na tu kolonoskopii, tak už z toho mám nervy, hlavně ta příprava předtím. Ten pocit tepla v žaludku můžeš mít z toho, jak se na to pořád soustředíš, já když si na něco myslím moc, tak to cítím také. A pocity na zvracení ti začaly už před užíváním Asentry? Asentra je totiž může také dělat. Tak až půjdeš k psychiatričce, tak to s ní prober. Ale fakt mi přijde, že to máš z psychiky.
    No já doufám, že se ten Pompe nepotvrdí, to by byla konečná, ale nevím, no, svalové slabosti mám hrozné a námahovou a noční dušnost také. Ale stejně i kdyby se nepotvrdil, tak mi Dr.říkala, že jsou další cca 2000 nemocí, které se projevují svalovou slabostí, takže se asi nikdy neuklidním a na 2000 vyšetření mě asi nikdo nepošle 🙁

    • anonymní says:

     Amerelko kolonoskopii určitě zvládneš. Pocit dušnosti a svalové slabosti jsou typické pro porouchanou psyciku. Jsi zdravá mladá holčina. :)… No já ten žaludek prostě nechápu. Kdyby mě třeba bolel a tak ale mně prostě připadá jak kdybych tam měl mega zánět. (včera jsem si dělal CRP test z lékárny opět negativní).. Snažím se na to opravdu nemyslet ale když ti fyzický příznaky jsou tak hrozně moc silné. Přemýšlel jsem jestli náhodou nemám tu bakterii Helicobacter pylori.. Jinak už opravdu nevím, a přiznám si, že je to psychika. Jinak alkohol vůbec nepiju max jednou za 3 měsíce a dám si teda hodně tvrdýho. Nekouřím, jak cítím cigaretový kouř mám pocit, že me to dusí. Přítelkyně už je docela dost naštvaná protože všechno mám negativní a někdy mám takový stavy, že si myslím že za 5 minut umřu. Nevím jestli mám přímo Ataku alle prostě hrozně se mi chce zvracet a mám teplo v hlavě. (Extrémně).. Opravdu už nevím možná ta bakterie? To prý má hodně lidí k doktorovi se mi už nechce. S tim nálezem se musím tedy uspokojit, zase si říkám kdybych měl vředy nebo rakovinu projevilo by se to krví ve stolici nebo bolestma žaludku. To já nemám mám prostě žaludek na vode a pořád se mi chce zvracet. Jo a taky mám jak kdyby mě někdo tlačil uplně ohryzek dovnitř. No blázinec prostě… V únoru jedeme na týden lyžovat musím se do tý doby dát dokupy.

     • Amarellka3 says:

      Tak to je super, že jedete na lyže, pohyb ti udělá dobře a snad přijdeš na jiné myšlenky. Tak na Helicobactera ti mohli odebrat vzorek při gastroskopii, ale zas tak pravděpodobné, že ho budeš mít, si myslím, že to není. Navíc často nedělá ani žádné problémy, pokud tam je. Kdyby ti krvácely vředy, tak bys měl melénu (stolice barvy kávové sedliny), ale ty ji máš žlutou. A na co jsi bral ten Omeprazol? Vysadil jsi ho? No vidíš, tobě se snadno radí, že já to mám z psychiky, ale ty sám u sebe si to nechceš připustit, já si zas nemyslím, že bych to měla jen z psychiky, do května 2018 jsem 6-krát týdně chodila do fitka, teď sotva vyjdu schody, nebo se nezvednu ze dřepu, takže je po fitku. Taky mě to strašně trápí a hledám vysvětlení, stejně jako ty. Pokud se ta Pompeho nemoc nepotvrdí, tak půjdu znovu na neurologii a budu pátrat dál, protože tohle není možné.

     • Anonymní says:

      No to jsi říkám i já, že to není možné že je mi pořád zle od žaludku. Ale třeba teď mě bolí u pupíku. Pořád to cestuje nvm

  • Panda says:

   Amarell, držím moc palce, ať to dopadne dobře a můžeš si oddechnout, i na tu kolonoskopii. Täm aspoň budeš vědět hned, určitě to bude dobré. Jinak nic moc, zas mám trochu bloklý krk a od nového roku nekouřím a mám z toho hrozné psycho stavy, nutkání a naštvanost na celý svět. Ale musím vydržet, strach z rakoviny je teď u mně horší než ta naštvanost a špatné spaní…

   • Amarellka3 says:

    Ahoj Pandi,
    tak to ti moc gratuluji, že nekouříš, jsi dobrá, i když věřím, že to psychiku pěkně rozhází, ty absťáky. Já mám také strach z rakoviny hrtanu a plic, ale kouřím zas už asi měsíc 🙁 I dnes. Prostě jak je mi psychicky hůř, tak nekouřit nevydržím. Ale tobě moc přeji, ať to zvládneš, nejhorší jsou začátky, pak bude lépe. A to jsi zas měla tak veliký strach z rakoviny hrtanu? Jinak díky moc, no 2 měsíce budu ještě v nejistotě. Ta kolono alespoň bude hned, ale zas se netěším na ty 4 dny diety + poslední den úplně bez jídla a s projímadlem a pak samotné vyšetření taky bude pěkně nepříjemné, ale co se dá dělat. Tak ať je ti lépe <3

    • Panda says:

     Já vím, mamka na tom byla. Je taky velká citlivka, ale dala to, i výsledky měla ok. Uvidíš, že to bude snazší, než si člověk myslí. Jinak ano, měla jsem strach z té rakoviny hrtanu, zase mě kolem Vánoc bolelo v krku a odeznělo to snad po 2 týdnech a teď mám zase náběh. A cigarety to rozhodně zhoršovaly, i když to byl "jen" Iqos. Že kouříš ve stresu úplně chápu, však už jsi dokázala, že umíš i přestat a až nebudou takové turbulence, tak to můžeš zase zkusit odvykat nanovo. Já si teď na ty nejhorší chvíle pořídila VitaVape: https://www.ivitavape.com/ tak ti kdyžtak napíšu, jak se s tím daří. Neumím s tím seknout úplně, něco do té pusy prostě potřebuju…myslím na tebe a držím palce!

  • 73Klara says:

   Amarellko držím palce, ať se to neprokáže a zároveň ať se ti už konečně uleví!

   • Amarellka3 says:

    Klári,
    moc díky, no ty 2 měsíce budu jako na trní, ale tak moc doufám, že to Pompe nebude, to by bylo fakt blbé. A jak se máš ty?

    • 73Klara says:

     Neboj nebude, ale chápu, že to čekání bude úmorné. Nejhorší je čekat 🙁
     Já celkem ok, včera trošku jakoby chvilku lehounce neklid, ale žádné brnění, tak nevím… možná se měnil tlak nebo tak něco. Trošku srdce probouchlo občas. Bolí mě kolem levé lopatky, mám tam něco bloklýho – klasika, ze sezení u počítače. Na rozmasírování jdu až příští týden, tak musím vydržet a protahuju si to doma. Každopádně po těch alkoholových excesech je mi už fajn – prostě AD s alkoholem nesnesu. Teď to vím, a budu se tomu vyhýbat.

     • Amarellka3 says:

      S tou lopatkou ti rozumím, já mám spazmy kolem obou lopatek, měla bych asi chodit na rehabky, dost mě to bolí, ale jak už mám hodně jiných doktorů, tak na rehabky nemám čas, alespoň ne teď v lednu a únoru, protože mám snad každý týden nějakého doktora. Ale tak je fajn, že jdeš příští týden na rozmasírování, to už uteče. Jsem jinak ráda, že už je ti lépe stran toho pití alkoholu, někdo ho opravdu na léky nesnese, tak je lepší nepít a nemít pak ty děsné stavy.
      A jsi v práci? Já tam dnes nebyla, protože jsem uprostřed pracovní doby měla být na tom vyšetření.
      Tak se moc opatruj a ať je ti lépe. Hezký den.

     • 73Klara says:

      Ano jsem v práci, už jsem si dneska jednou lehala na zem a rozcvičovala. Mě se to blokuje pravidelně na levé straně, jak blbě sedím v práci. Už jsem si šoupla monitory, abych pokud možno neotáčela hlavu… Včera jsem byla trochu jak ten chlapík z Vesničko má středisková – otáčet se celým tělem 🙂 ale tak není to nic hroznýho. Minulý týden mi šíleně bolely kyčle, při každým kroku. Začla jsem šlapat doma hodně na rotopedu, tak než se to "osedělo". To jsou takový problémy, který se dají zvládnout nebo vyřešit… hlavně když mi nic nebrní nebo nemotá hlava.
      Nepomohlo by ti nějaký cvičení na ty záda – myslím ne namáhavé, v rámci tvého současného stavu protahovací, jen aby se svaly a ty spazmy trošku uvolnily?
      Alkohol u mě bude asi vážně problém, prostě to nesedne. Otec slaví za pár týdnů 70, tak bude oslava – tak budu muset velice s citem a střídmě. Nerada bych se zas pár dnů vzpamatovávala …:(
      Návštěvy doktorů jsou vždycky za trest, my teď nově musíme nosit propustky… takže ke své psychiatričce jdu příští týden v pondělí na 6:45 před prací – byla tak hodná, že mě vzala před začátkem své pracovní doby. Nerada bych, aby propustky s razítkem tohoto doktora kolovaly po firmě, jakkoliv je mi fuk, co si kdo myslí…

     • Amarellka3 says:

      Klári,
      já mám zas větší blok vpravo, popsal mi ho tam i neurolog. Nějaké cviky lehké protahovací bych asi dělat měla, no, ale nevím jaké.
      S tím alkoholem fakt opatrně, přeci pít nemusíš, můj otec zas za pár týdnů slaví 60 let, ale já pít nebudu, nebo mas decku vína.
      Ty jo, s těmi propustkami to máte blbé, já se pořád vedoucí ptám, jestli je mám nosit, ale ona, že mi věří. Moje psychiatrička má razítko, kde není uvedená psychiatrie, ale je tam napsáno jen její jméno a specializovaná ambulance odborníka, ale tak u mě v práci to stejně vědí, že se léčím, takže by mi to ani nevadilo, ale u tebe to chápu, že moc nechceš, aby se to někde šířilo. Ty jo 6:45, to je síla, ale tak psychiatrička je hodná, že tě takhle vezme. Moje dělá od sedmi také a když někdy nechci vůbec zameškat práci, tak tam jdu na injekci na 7:30 a pak letím do práce (dělám od 9 hodin).
      Tak ať ti práce rychle uteče.

     • 73Klara says:

      Amarellko ty cviky by ti pravě měla ukázat na rehabilitaci. Ta moje známá co k ní chodím mi vždycky něco naordinuje, co bych měla doma dělat. Podle aktuálního stavu, kde co mám bloklý, mi dá cviky.
      Na ty narozky si nejspíš dám nealko pivo. Jak píšeš, není nutný alkohol pít, navíc doma všichni ví co a jak… takže nemusím nic předstírat.
      No ona mi psychiatrička právěže nabízela termíny uprostřed dne, což je pro mě úplně pitomý 🙁 Sice šéfové jsem to řekla, že jí AD, pro případ kdyby mi někdy bylo zle, abych ji to jen řekla a nemusela se pouštět do nějakýho obšírnýho vysvětlování problému. Ale ostatním lidem je po tom prd, takže propustky nechci prostě nikde nechat kolovat. Naštěstí mi vyšla takto doktorka vstříc. Na jaký injekce chodíš (jestli to není moc osobní)?

     • Amarellka3 says:

      Klárko,
      no já na rehabilitaci naposledy chodila v roce 2016, ale fyzioterapeutka byla mladá holčina po škole a dost neschopná, cviky mi skoro neukázala. Asi se budu muset objednat jinam.
      No já na ty narozky max třeba Frisco, nebo taky nealko pivo, to stačí, doma taky ví, že nepiju.
      Aha, jasně, chápu, že nechceš, aby se to v práci nějak rozkřiklo.
      Na injekce chodím na depotní antipsychotika, jednou za 14 dní. Měla jsem v minulosti psychózu a ještě občas mívám nějaká paranoidní přesvědčení. Tehdy to bylo fakt hrozné, hnusné stavy, když to propuklo a až injekce částečně pomohly.

     • 73Klara says:

      Amarellko určitě se objednej jinam. Jak budeš mít výsledky testů – jakože ti Pompeho nemoc určitě neprokážou – bylo by možná fajn, kdyby tě viděla nějaka fyzioterapeutka. Myslím, že by ti poradila co na ty svalové slabosti, lehce s tebou něco procvičila, dala ti cviky na doma…aby ses vzbráborala.
      To Frisco je dobrej nápad, to bych mohla. Na druhou stranu ale je život bez alkoholu svým způsobem ohromně osvobozující. Kdykoliv můžu sednout do auta, nic tě nesvazuje… já bych měla i náběh na závislost, kdybych se včas nezarazila. Bohužel, já dělám vše na sto procent…
      Hlavně když ti injekce pomáhají. Moc bych ti přála, aby se to začlo u tebe obracet k lepšímu, to co sis prožila co tady popisuješ, to je na deset životů…

     • Amarellka3 says:

      Klári,
      děkuji, no já už jsem objednaná na konec ledna na psychosomatické vyšetření k Dr., která je neuroložka a rehabilitační lékařka, takže tam se dohodneme, co a jak. Já jim vyplnila do formuláře svoje obtíže a na základně toho mě k ní objednali, takže třeba rehabky doporučí, i když já tam psala, že bych potřebovala hlavně na pánevní dno, jak mám problémy s tím močákem.
      Jj, bez alkoholu se žít dá, hlavně, aby nám zabírala AD a bylo lépe, ty stavy po tom alkoholu v kombinaci s léky fakt nestojí za to. Frisco si myslím, že je ještě ok, ale třeba ti to taky už může udělat hůř, těžko říct, já ho už mám ozkoušené a nic mi nedělá.
      A ty jsi fakt předtím nějak víc pila? No já taky vše dělám na 100%, proto jsem musela být nejlepší ve škole a když už jsem dělala jiné špatné věci pak po onemocnění, tak jsem taky všechno musela dotáhnout do konce i v těch špatných věcech (př. když jsem se řezala, tak pořádně, až jsem jednou měla 50 stehů…), prostě na hlavu, no. Ale snažím se na sobě makat i v terapii a uvidíme, co dál.

     • 73Klara says:

      Amarellko to je moc dobře, že jdeš k takové řekla bych všeobecné dr, ta ti určitě pomůže a poradí.
      To Frisco zkusím, jestli se mi do toho bude chtít – momentálně jsem šťastná za stav, že mi nic není. Takže se mi nějak nechce to pokoušet. Ne že bych nějak nasávala, ale víno mám ráda, a během mateřské holt po večerech to otupělo únavu. Ne nadarmo se říká, že nejvíc alkoholiků je matek na mateřské. Prakticky do té doby mi víno nic neříkalo. Nelítala jsem nikde opilá nebo tak, ale dala jsem si dvě tři skleničky denně – a to už náběh na závislost je.

  • Petr25 says:

   Amarelko, tak to je super, že byli příjemní. Nemám rád protivné doktory… To je děs. Určitě to vydržíš ale hlavně, jistě výsledky dopadnou naprosto dobře pro tebe. 🙂 Držím palce. Měj se hezky. Já jsem teď celkem zatím v pohodě. Uvidíme jak dál. 🙂

   • Amarellka3 says:

    Péťo,
    tak to jsem ráda, že jsi celkem v pohodě. Držím palce, ať to přetrvává. Já také nemám ráda protivné doktory a že jsem jich už zažila, naštěstí většinu specialistů, ke kterým chodím, mám super, ale taky to nebylo natrefení napoprvé, musela jsem hledat.

  • Jarda says:

   Výsledky za měsíc až dva. To je neuvěřitelný, jak to dlouho trvá. Ale uvidíš, že ti nic nenajdou, tak buď v klidu. Já jdu 3.2. na magnetickou rezonanci mozku. Mám tam pár let nějaká ložiska, ale jsem v klidu i když mám pár týdnů tlaky v hlavě a migrény. Na ty mně pomáhají prášky na rozdíl od těch tlaků. Myslím si, že to bude od krční páteře, na kterou jsem dostal rehabilitace. Jinak motanice stále trvají. Jsem v nové práci a nejhorší je, když se s někým bavím a ujíždí mně při konverzaci svět. Já si myslím, že ty tlaky v hlavě můžou být i od těch prášků, které do sebe rvu. Nohy se mně stále ozývají, tak si musím pomáhat Medrolem. Prostě, … život! Držím ti palce ať to zvládneš stejně jako ostatní tady na fóru.

   • Amarellka3 says:

    Ahoj Jardo,
    no je to dlouhá doba, ale ono je v ČR snad jediné pracoviště, kde to dělají, byla jsem na vyšetření aktivity enzymu. Ale ty svalové slabosti jsou fakt děs, takže se bojím. A jaká máš ložiska na tom mozku? Třeba to s těmi migrénami vůbec nesouvisí. Je dobře, že máš rehabky, kdy začneš chodit? Mně naopak na tlaky v hlavě pomohla antidepresiva, ale jiné léky, než psychiatrické, moc neberu (kromě na alergii a urologické, ale ty bereš asi koktejl na ty nohy, tak kdoví, co je od čeho). Držím moc palce, ať ti MRI dobře dopadne. A jak se ti jinak líbí v nové práci?

 11. anonymní says:

  Ahoj všichni,
  Amarelko prosím mohl bych se zeptat když jsem byl na gastru a nevydržel jsem tu hadičku doktor mě odeslal na RTG jícnu s kontrasní látkou. Můžu se zeptat zkontrolovali i žaludek? Zjistili by takhle nádor a vřed? Děkuji Přidávám zprávu..

  Vyšetření bylo provedeno vleže na zádech v AP projekci, a to i v Trendelenburgově poloze. Následně pak vestoje v AP a LB projekci. Nativně se vyšetřovaná oblast zobrazuje normálně. Je patrný volný průchod k.l jícnem do žaludku bez patrné regurgitace. Jícen má hladké kontury a jemný reliéf. Zachycená peristaltika žaludku s volných průchodem k.l do duodena. Žaludek má jemný reliéf.

  Prosím znamená to že nemám vřed ani rakovinu žaludku? Zjistí to přes tohle i když mě doktor poslal jen na RTG jícnu? Děkuji

  • Amarellka3 says:

   Ahoj anonymní,
   nevím to jistě, nějaké větší patologie by asi byly vidět, ale jestli nějaký menší vřed, nebo nádor, tak to nevím, gastroskopie je průkaznější, ale ty určitě nádor žaludku nemáš, jsi mladý a pokud nekouříš, nepiješ moc tvrdý, nejíš přehnaně uzeniny… tak je ta pravděpodobnost malá. Rakovina žaludku je nejčastější v Japonsku. Opravdu si myslím, že je to u tebe psychika.

 12. Ardy says:

  Ahoj chci se zeptat už 3 den mě boli levá ruka ale nahoře spis u ramene někdy je to triceps a někdy biceps jakoby u tepu tak se bojím jestli je to od srdce nebo spis psychika..

 13. Martin says:

  Ahoj pratele,

  dnes jsem si vzal 8. prasek Venlafaxinu a chci se zeptat, kdy zhruba pocitim zlepseni stavu…? Nedavno jsem byl u psychiatra a snizili jsme Rivotril na 1/2 – 1/2 – 0 a od te doby je mi malinko hur, dnes mam obcas takove „nabehy“. Vim, ze to prekonam, ale uz bych rad abych citil nejaky ten ucinek AD. Nastesti motani hlavy a pocity na zvraceni uz ustaly…

  Predem dekuju za odpoved a mejte krasnou nedeli 🙂

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Martine,
   tak 8.den AD je ještě málo, ještě vydrž, většinou se udává, že AD zabírají tak od 3.-6. týdne naplno. Před tím třetím týdnem bych nějaké extra zlepšení ještě asi neočekávala, i když lépe být může někdy už i za 2 týdny, ale spíš se udává, že zabírají od 3. týdne. Vše je ale velmi individuální, tak opravdu vydrž ještě, nikdo nemůže přesně říci, kdy ti zaberou. Držím palce.

 14. Anonymní says:

  Ahoj tak dneska ráno opět od 4 vzhůru. Vzbudilo mě, že mě bolí za krkem a je mi neskutečně na zvracení. Potí se mi ruce. Už jsem opravdu zoufalý. Jsem objednanej k psychiatričce. Opravdu už nevím co se mi to děje.
  Když jsi to vezmu logicky ..

  Žaludeční vředy nemám – nemám problém, že bych se najedl a bylo mně zle.
  Crohna – Po 2 měsících by měl horečku a zvýšený crp a velké bolesti což nemám.

  Už mám hroznej strach beru Asentru 100 už přes 2 měsíce a nic se nelepší.
  Už mě napadlo jeslti nemám nádor v mozku že je mi pořád takhle na zvracení a bolí mě krční pátéř a jakoby takovej tlak.

  Je možné, že mi prostě nesedí ta Asentra? Že mi to způsbuje nonstop tyhle nevolnosti 🙁

  • Carmen says:

   Ahoj anonyme když je blokla krční páteř bolí hlava jsou v hlavě tlaky může to způsobit migrenu toceni hlavy a dokonce i zle od žaludku. Samozřejmě že ti AD nemusí sedět tak oslovit psychiatra. Co dělat objednat se na neurologii ať tě publikují nebo zajít k fyzioterapeutovi ten by tě měl taky zvládnout publikovat povětšinou je nutno absolvovat vícekrát a hodně pít vody hlavně po odblokování vypít víc než piješ obvykle…mě při blokaci je taky zle….A navíc úzkost jde ruku v ruce většinou při zablokování krční páteře protože člověk je stazenej tou úzkosti….Ty se fakt moc pozoruješ….Zkus podstoupit zmíněné výše a uvidíš že bude líp..

  • Carmen says:

   Opravují slovo publikují prekleplo se mi to je to odblokuji

  • Žofie Nová says:

   Je možné,že ti Asentra nesedí. Nesnášela jsem ji také. Hrozné stavy při užívání. Přechod na Citalec a vše ok.

  • Martin says:

   Ahoj 🙂
   krcni pater je potvora. Pritelkyne na ni trpi a chodi na rehabilitace – neustale se ji motala hlava, kazdy den ji bolela a bylo ji proste „divne“. Samozrejme clovek se pak zacne vic pozorovat a muze se v tom psychicky zacyklit. Jeste dostala Magnosolv.
   Preji hezky den 🙂

   • Klára says:

    Ahoj Martine, souhlasím, krční páteř je problém. Myslela jsem si, že se svým sportovním zápřahem s ní mít problémy nebudu …ale známá, co k ní chodím na masáže mi vysvětlila, že je nutný soustavný pohyb. Co půl hodiny vstát od počítače a projít se, udělat kafe, jít k tiskárně, zavřít okno, atd…
    Já dostala magnosolv na neurologii a je to fakt silný, měla jsem z něho pořád průjem.
    Jinam mi trvalo skoro čtyři týdny, než plně začala fungovat AD, tak vydrž!!

    • Martin says:

     Ahoj Klaro,
     co jsem kdysi zjistoval, tak pokud mas z magnezia prujem, znamena to, ze ho mas v tele prebytek a je to normalni reakce.
     Jinak dekuju za podporu, ted uz je ten nejvetsi stres – Vanoce – pryc a zadne velke shromazdeni se nekona, nasti i pritelkyne to chape a kdyz proste reknu, ze mi neni dobre, tak vi, ze se nikam proste nejede 😀 Navic ted uz jsem zase v pracovnim kolotoci, tak ani neni cas a prostor davat hlave moznost na premysleni nad PP 🙂

 15. Anonymní says:

  Ahoj, tak jsem si přečetl nežádoucí účinky Omeprazolu. Pravděpodobně tyhle průjmy a nadýmání a bolesti břicha mi způsobuje tento lék. Zkusím vysadit a uvidím

 16. Eliska says:

  Ahoj, píšu sem po velmi dlouhé době. Předminulý rok jsem se léčila z úzkosti a panický poruchy. Brala jsem skoro rok A.D co mi můj stav spíše zhoršily. Minuly rok v únoru jsem je vysadila a od te doby vše bylo OK. Pak jsem zjistila ze veškeré moje psychické problémy byly od partnera, který mě v dubnu opustil. Úzkosti a vše zmizelo, maximálně se něco málo objevilo na den dva, ale vše dobre. Trauma z přítele stále přetrvává. Jen teď na Vánoce to začlo být nějaký horší. Už jsem ty stavy zapomněla. A 27 ráno se mi udělalo zle a od té doby se to drží a zhoršuje. Poslední tři dny nonstop motani hlavy, občas deperzonáizace. Dnes lezim už cely den v posteli. Nechci to zhanet neurolama a stále čekám, ze to samo odejde. Nebo má zajít někam na krizové? Vůbec teď nevím, jen mi začalo zkouskove období a povinnosti leží ladem. Občas mám pocit ze mi hrábne. A těch osm dni nebo kolik to je, je dlouho na tento stav …

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Eliško,
   a kdo ti psal ta AD předminulý rok? Nemůžeš tomu Dr. zavolat, že je ti blbě, aby ti poradil? Nebo ano, pokud tě nemůže vzít hned, tak se můžeš stavit na krizovém centru, jsou v Praze, Brně a Ostravě, nonstop. A proč ležíš v posteli? Kvůli tomu motání hlavy, nebo máš depresi? A nestalo se něco na Vánoce? Nebo umíš si vysvětlit, proč to přišlo zrovna 27.? Nebo samo od sebe?
   Držím palce, ať je ti lépe a neboj se obrátit se na odborníka.

   • Eliska says:

    Byla jsem na psych ambulanci v Praze, byla to olwexyie brala jsem nižší dávku a byla po tom furt unavená. A doktorka mi místo toho tu dávku ještě zvýšila a po pul roce mi bylo furt zle a pak už jsem i zvracela, tak je vysadila a bylo to OK. Mám i depresi, únava,motani hlavy a dost strach, tak proste lezim a nic nedělám. Myslím ze to souvisí se smutkem a tím bývalým přítelem. Jinak samo od sebe, taky možná PMS.

    • Amarellka3 says:

     Takže k té doktorce z psychiatrické ambulance nemáš důvěru? Tak můžeš zkusit Riaps, nebo CKI Bohnice pro začátek a pak si vyhledat jiného psychiatra, nebo i oni ti tam mohou dát kontakty. Po Olwexyi sice únava není typická, spíš nakopává, ale být může všechno, já zas pořád spala po Cipralexu a to také úplně často nebývá. Ale pokud to jen trošku jde, tak bych ti doporučovala alespoň malou procházku, něco vytvořit doma… protože jen ležení v posteli celý den, pokud se už nejedná tedy o hodně těžkou depresi, tak je kontraproduktivní a člověku je pak ještě hůře. Držím palce.

     • Eliska says:

      Dekuju moc. Myslela jsem si ze nejhorší mám za sebou, ze už se to nemůže vrátit. Třičtvrtě roku bylo v pořádku. Tak jsem dost zmatená a vykolejena. Dala jsem na radu a šla se projít, bylo to příjemný, jen ke konci mi začalo tělo tezknout jak z olova, žaludek na vodě. Uvidím, jaká bude noc a kdyžtak zítra půjdu do Riapsu.

     • Amarellka3 says:

      Ahoj Eliško,
      tak jak je dnes? Je to lepší, nebo jsi jela do toho Riapsu?

     • Eliska says:

      Ahoj, jela jsem odpoledne do riapsu. Dost se mi motala hlava ale úzkosti už nebyly tak silný. Dost mi to pomohlo, sestřička mi ukázala nějaký dechový cvičení a doktorka se mnou mluvila. Odkázala mě na neurol ať se ho nebojim brát ze to za par dni odezní. Ze je to pouze reakce na nějakou moji náročnou situaci aktuálně. Ze bych si měla dat víc klidu, dělat malé činnosti co mě zaměstnaji. A chodit pravidelného k mému terapeutovi. Vlastně mě jen uklidnila, ze je to v pořádku. Dost mi to pomohlo ale medikaci brát proste nechci. Uvidíme jak to půjde následující dny a zda to odezní. Měla bych se naučit bejt na sebe hodnejsi.

     • Amarellka3 says:

      Ahoj Eliško,
      tak to je fajn, že tě doktorka uklidnila a sestřička ti ukázala dechová cvičení. A s těmi malými činnostmi souhlasím, to jsem ti ostatně už psala výše, že není dobré jen celé dny ležet, ale alespoň něčím malým se občas zaměstnat. A když máš terapeuta tak tím lépe, určitě se k němu objednej. Neurol pár dní užívat nevadí, v tom s Dr. souhlasím. Tak ať je ti pokud možno brzy lépe.

     • Eliska says:

      Ale ulevilo se mi. Moc dekuju za impuls. Jinak bych asi ještě ležela doma a mrdlo by mi:)))

    • Martin says:

     Ahoj Elisko,
     me se PP vratilo po roce a pul klidu ted na Vanoce, takze si dovedu predstavit jak hrozne to muselo byt. Preji ti pevne nervy, to zvladnem! Jak se rika – Je to jen v hlave 🙂

     • Eliska says:

      To se snažím si říkat,ale v tom nejhorším stavu to moc nejde. Aspoň vím, ze je to všechno se vším, no… dnes to šlo, tvořila jsem a udělala si krátkou procházku. Taky teď na Vánoce? Nějaký divny období …

     • Martin says:

      Bohuzel, na Vanoce. Lital jsem po byte a myslel, ze se zblaznim. Porad jsem se nadavoval a nakonec jsem skoncil ve sprchovem koute kde jsem si proste sedl, nechal na sebe tect vodu a brecel… probrecel jsem takhle dva dny… Takze Vanoce totalne zkazene, ani rodinu jsem nemohl objet.

      Prochazka je moc fajn, taky mi pomaha jit do lesa… Horsi je jak se clovek vrati zase domu a tam ma jen ty ctyri zdi okolo sebe. Ja se odreagovavam hranim. Co treba puzzle poskladat?

      Jinak k tem praskum – ja mel jako zachrany bod Lexaurin a vzal jsem si ho opravdu jen pokud mi bylo nejhur. Vubec bych se nebal na tvem miste Neurolu. Pokud to clovek nezobe jako lentilky a neuziva dyl jak tri tydny, tak se nic nestane. Me bohuzel ani ten Lexaurin nezabral a to mi driv stacila pulka.
      Takze ted jsem vyfasoval AD a jak opadne snih, tak zacinam behat 🙂

     • Eliška says:

      Dneska už jsem se budila s dobrým pocitem, bylo mi fajn, učila jsem se na zkoušku. A odpoledne jsme měli mít meeting s kapelou v čajovně, vyšla jsem v pohodě. Sešla se s holkama a najednou to na mě přišlo, strašná uzkost, panika, špatné dýchání závrať do hrůza děs. Tak jsem si šla vzít půlku neurolu na záchod, snažila se to prodýchávat, byla jsem opřená o zed a asi pul hodiny trvalo, než jsem mohla s ostatníma komunikovat. Tak mě to zase stáhlo zpátky, jakože jak dlouho to ještě bude trvat? Je to hrozný a potřebuju normálně fungovat, achjo …

     • klabe says:

      Eliško, ty propady člověk prostě má, i když je zaléčený. Hlavně, že jsi to ustála a ustála jsi to moc dobře. Mně tyhle horší chvíle trvaly vždycky tak 14 dni a pak to zase přešlo (před dvěma lety, letos v létě). Letos na podzim už to teda bylo horší (ale zjistili mi málo vitamínu D, což mohlo mít vliv), takže jsem znovu nasazovala AD (po 4 letech), ale u Tebe to může být právě jen ten propad, hlavně to ber jako epizodu, doplňuj vápník, železo, hořčík, B6 a vit. D a klidně si vypomož neurolem. Určitě bude zase brzy dobře.

     • 73Klara says:

      Ahoj Martine, ten běh ti schvaluju 🙂 To ti určitě pomůže! A sněhu se neboj (já dnes běžela šest kiláků do práce v hustém sněžení)… led je horší! Když budeš dělat malé krůčky a opatrně, tak to bude ok.
      Jinak to máme stejně, na mě když "to" přišlo, musela jsem taky ven, do prostoru. Nemohla jsem být doma… hodně lidí to má opačně, stáhnou se právě že být doma.

     • Martin says:

      Elisko tohle znam moc dobre. Trapi nas stejne situace – ty, ze kterych proste jen tak nemuzes utect. Me se to stavalo i v restauraci, ted nedavno i v kine (prvni pul hodinu si nepamatuju, to jsem se soustredil jen na dychani), kdyz jsem mel jet nekde na navstevu… A samozrejme nemuzes se proste zvednout a odejit pryc, protoze je ti to blbe – kor v restauraci kdy si neco objednas. Udajne to tkvi v nizkem sebevedomi, ze moc lpime na tom (i kdyz podvedome), co si o nas lide mysli. U me je to zase castecne perfekcionismus – vse musi byt dokonale, vsichni musi byt spokojeni. Jenze timhle si clovek ublizuje. Jak se rika „Cim casteji rikame ano, tim sami sobe rikame ne“. Dlouho jsem se tomu branil, prakticky PP mi bylo diagnostikovano pred dvema lety, problemy mam roky tri – ale ted to bylo neunosne a mam nasazene AD – nepremyslela jsi nad tim? Clovek to nesmi brat jako prohru, nebo ze je blazen, spis to brat tak, ze kazdy mame neco – nekdo cukrovku, nekdo alergii na lepek, mno a my jsme proste citlivky 🙂

     • Martin says:

      Jeste jednu vec ti poradim – nedus to v sobe. Rekni to svym nejblizsim pratelum a rodine. Ja dlouho bojoval sam a citil sem se trapne kdyz jsem se musel z urcitych situaci na rychlo vymluvit, nebo odejit pryc a nicilo me to. Ted proste reknu, ze se necitim dobre a vsichni to chapou 🙂 Drzim palce

     • Eliška says:

      Já už práve AD brala, jsem tu psala, a nebyla to dobrá zkušenost, protože mi po nich bylo zle. A chci to zvldánou bez nich. Nevím, jak dlouho to ted bude trvat, možná nebude jiné východisko, netuším. Ale hlavně vím, že mi to způsobil muj bývalý přítel, že jsem začala mít tyhle stavy až později v naše vztahu. To jsem taky psala, dlouho mi trvalo, než jsem na to přišla. Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového může vyvolat nějaký jiný člověk. A asi to i souvisí se sebedůvěrou, se strachem. Se vším možným. Já se v těch stavech asi nejvíc bojim povinnosti, že nastane něco, kde musím nutně bejt a nezvládnu to. Cože je nesmysl. Ale když už někam jdu, tak musím mít nějakej únik domů do bezpečí, nebo v práci, že je možnost, že to za mě někdo vezme a tak. Je to zvláštní, neúnosný. A ted teprve fakt asi dva týdny tohle trvá.

      Nebojim se o tom říct jiným lidem, ale nikdo to nechápe. Tolerují to, ale těmhle stavům nerozumí. Tudíž mi dost pomáhá tahle stránka, když vim, že je na tom někdo podobně. Ale pocit toho, že jsem magor mám pořád. I když vim, že je to v pořádku, tak ho prostě mám.

 17. carmen says:

  Ahoj amarel tak dnes a zítra už jdu do práce teda dneska jsem byla cestu jsem zvladla rano trochu strach a divný pocit ale ujela jsem cca 15km tam a 15 zpět odpoledne to již bylo v pohodě a ještě jsem si stihla koupit boty to jako za odměnu….už jsem doma jsem k.o blbě jsem spala z nervozity dneska asi padnu za vlast…

  • Klára says:

   Ahoj Carmen, no vidíš, že to jde! Ono to zase půjde, postupně přidávat na vzdálenosti a za chvilku ti to ani nepřijde. Taky jsem dnes ko a těším se, až zalehnu.

   • Carmen says:

    Klári děkuji doufám včera mi sefka a kamarádka v jednom řekla hele ty ten strach musíš zahodit řekni si že jestli nebudeš řídit co práce? To by byl teprve průser nejdřív sem se na ni naštvala ale vlastně má pravdu musím ti zkoušet a podezdrivam ji že mi to tak plánuje naschvál abych prostě musela řídit ….faktem je že bych se nejraději probudila a vše by bylo v cajku ale holt prostě nejde musím jít dál bez auta bych byla vyřízena totálně…

    • 73Klara says:

     Carmen já si myslím, že šéfová to udělala schválně. Aby ti pomohla. Mně třeba dost pomohlo, když jsme byly ve Vídni a mě se celej den dělalo zle, na omdlení, záchvaty hrozný. Mamka na mě pak hukla, že jsem nemožná, ať se seberu a už na to nemyslím. V ten okamžik jsem se naštvala, že je to vůči mně necitlivý, že to nedělám schválně přeci. Pak mi ale zas došlo, že jsem kazila den všem ostatním, nějak jsem šla do sebe a bylo to dobrý…udělalo se mi líp. Takhle to vykládala i kolegyně – hukla na manžela, kterej se nejdřív asi naštval ale pak se otřepal a říkal jí, že mu to zpětně moc pomohlo. Takže ve finále je to vlastně pro naše dobro, když jsou na nás lidi "ošklivý" 🙂

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Carmen,
   takže dohromady 30 km? Jsi skvělá bojovnice a věřím, že když budeš postupně jezdit dál a dál, že si to zas zautomatizuješ a nebudeš mít v autě už ty stavy, moc bych ti to přála.
   Já jak chodím do práce, tak musím mezi 16-18 h chodit spát, protože už jsem úplně vyřízená, pak se na chvíli proberu, vysprchuji, najím a jdu zas spát. Obdivuji, že ty kromě práce ještě zvládáš rodinu. Tak si dnes jdi brzy lehnout, ať si odpočineš a načerpáš energii. Hezký večer.

 18. Veronika says:

  Ahoj panikari..chcem sa opytat..berem ad 3 tyzden..uz som ich raz brala..sertralin actavis 100 mg..ale mam strasne tocaky..akoby som stracala rovnovahu..moze to byt psychika?

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Verčo,
   no pokud ti to začalo s nasazením AD, tak to asi bude od nich, většinou se udává, že počáteční zhoršení stavu trvá týden až dva a pak by to mělo přejít, ale nevím. Asi kontaktuj nejraději Dr. Jako psychika taky udělá motanice (nebo krční páteř), ale pokud to má souvislost s nasazením AD, tak bych si tipovala, že je to i z nich, nebo kombinace všeho.

 19. Anonymní says:

  Ahoj, všichni jak se dneska mate. U nás vichr a sněží hrozně. Dneska celej den pořád stejný. Podle mě mám zánět tenkýho střeva hned pod žaludkem. Proto mě bolí nad pupikem a je mi na zvracení. A do toho častá stolice. Hrozně se bojím, aby to nebyl ten Crohn. Já už jsem z toho tak unavenej. Přece nemůžu vstát a hned mít tyhle problémy z psychiky když beru AD přes 2 měsíce.

  • 73Klara says:

   Ahoj, já si myslím, že se hrozně pozoruješ a užíráš se tím. Zaměř se na něco jiného, nějaký koníček… co ti odvede pozornost. Hrozně se tím trápíš a myslím, že zbytečně. Když máš všechna vyšetření negativní…

   • Amarellka3 says:

    Naprosto souhlasím s Klárkou, já chápu, že se bojíš, ale psala jsem ti tady spousty věcí a přijde mi, že jsi to snad ani nečetl, protože třeba s těmi AD jsem ti psala, že vůbec nezaručí, že ti bude dobře, nemusí zabrat, nebo zaberou částečně a na somatoformní poruchy může být jejich efekt slabší.

   • anonymní says:

    Ahoj, nemyslím si že se v tom užírám jen mám hroznej strach co se mi to děje se žaludkem a střevama,. To není příjemny když mi je nonstop nevolno, že se z toho až někdy pozvracím. Už jsem z toho unavenej a chci být zdravej zase.

    • Amarellka3 says:

     Ale nic pro to uzdravení se neděláš, já ti to 100krát psala, že je dobře, že jdeš k psychiatričce, že bys měl začít s psychoterapií a že pokud jsi z Prahy, můžu ti poslat kontakty na psychosomatická centra.

    • carmen says:

     ahoj jsem tu krátce ,ale holky ti tu píšou rady a opravdu mi přijde že je neposloucháš…opravdu to muže být psychikou na vyšetření jdeš a když bude negativni jako že si myslím že bude nezbyde ti nic než to začít řešit se svou hlavou…já mám strach z řízení a to docela panicky nikdy jsem strach neměla dlouhé trasy byl prp mě balzám na nervy a těd tohle řídím sice jen pár kilometrů ale snažím se se i přes AD mi strach přijde snažím se sním jednat aa nepřijmout ne pokaždé se mi to podaří ale nechci aby mě ta potvora měla v hrsti..např dneska jsem měla mít volno a musela jsem do práce a jet větší dálku ráno to bylo šilené nemohla jsem celou noc spát a brzy ráno vstávat dala jsem to bála jsem se to ano ale zas o kousíček to bylo lepší.Ty by ses měl asi naučit s tím jednat a ne se tomu poddavat….zkus si třeba říct no tak je mi zle ,ale nic to není a zase bude líp….nevím jinak tě to zničí…tím samozřejmě nezlehčuji tvé obtíže

    • Bára says:

     Ahoj Anonymní, jestliže se bojíš že ti něco je podstup vyšetření, aby se vyloučila organická příčina.
     Ve chvíli, kdy budeš mít negativní výsledky je to opravdu jen v hlavě. Pak je opravdu třeba navštívit psychologa a s tím začni hned. My tě tu můžeme utěšovat, ale to nikam nevede. Moc dobře vím, jak je neustálí strach vyčerpávající, ale když na sobě nezačneš pracovat TY SÁM nikdo ti nepomůže! Začni tím, i když je ti blbě, že změníš své denní stereotypy. Držím palce ať se ti to podaří zlomit a rozhodně v tom nejsi sám!

 20. 73Klara says:

  Dobré ráno,
  mám za sebou hroznou noc. Nemohla jsem vůbec spát, brněly mě nohy, pak i ruce, horkost do ruk, úzkost. Tak nějak podvědomně trošku výčitky, že hodně lidem tady je zle a já jsem v pohodě. Pak ten šílenej vítr, všechno mlátilo, meluzína… a dvě skleničky vína večer. Takže Lexaurin jsem si nebrala, protože bych se po tom vínu a prášku taky ráno třeba neprobudila. Doufám, že dnes bude líp a vyspím se. Nohy mě brní pořád, no to bude den 🙁

  Amarellko co ty, vyspala ses trochu?

  • klabe says:

   Klári, to bude to víno. 🙁 Odpoledne už bude líp, hlavně nepřemýšlej nad tím, že se to vrací. Je to jen přechodně.

   • 73Klara says:

    No asi sem to přehnala 🙁 Klabe přemýšlet a špekulovat nebudu, mně už totiž teď bylo fakt dobře. AD zabrala a byla sem v poho. Teď jsem si dávala víno večer o svátcích, a celou dobu mě brní nohy, plus včera večer ty úzkosti nespavost atd. No nic no, pokorně se vrátím zas k abstinenci…

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Klári,
   tak přesně stavy, které popisuješ, mám po alkoholu také. A to stačí jedna sklenička vína. Prostě celou noc nespím, klepu se, chvíli horko, chvíli zima, buší mi srdce a mám šílené stavy v mozku, které neumím popsat. Takže někomu pití na léky prostě nesedne vůbec a je lepší to nepokoušet, já si dám už úplně naprosto výjimečně malilinko vína a to snesu, ale 2 dcl a více už ne. Je dobře, že sis na to nevzala Lexaurin, alkohol a benzáče se nesmí kombinovat.
   A šla jsi do práce? Spala jsi trochu alespoň? Už je ti lépe?
   Myslím na tebe.

   • 73Klara says:

    Amarellko jsem normálně v práci 🙂 Když jsem ale viděla na zvonícím mobilu 5:40, myslela jsem, že ho prohodím oknem… v šalině jak jsem si sedla, mi začalo být trochu úzko, ale přešla jsem to s tím, že se tím nenechám ovládat. A přešlo to. Párkrát se mi zhoupla hlava v práci, no za půl hodiny už mám padla a razím domů. Chvilkama mi ty nohy brní, chvilkama dobrý. Hlavně když na to začnu myslet a analyzovat, jestli brní – tak pochopitelně začnou. Mám ponaučení, alkohol prostě ne. Těším se, až si dnes večer lehnu. Mám v úmyslu jít spát brzo, navíc děcka jdou zítra už do školy. Dcera dělá talentovky na uměl. průmyslovku, tak by měla být vyspaná.

    Jak jsi zvládla první pracovní den ty?

    • Amarellka3 says:

     Klári,
     tedy ty vstáváš v 5:40? Tak to by mě kleplo, já vstávám v 7 hodin a i to je šílené pro mě. Od kolika máš pracovní dobu? To věřím, že se těšíš do postýlky, jdi spát brzy, ať to dospíš. Já usnula nakonec už kolem půlnoci, což jsem ani nečekala.
     Tak to dcerce držím moc palce, ať talentovky zvládne, na jaký obor se hlásí?
     Já první den celkem ok, ale jsem ráda, že je středa, i když jsem si pořád myslela, že je pondělí.
     Tak ať je ti lépe.

     • Klára says:

      Amarellko my máme klouzavou pracovní dobu, většinou jsem v práci mezi půl sedmou a třičtvrtě. Ale někdy se vybičuji jít i na šestou, když si potřebuju naddelat nějaký hodiny. Já s tim až tak problém nemám, jsme všichni doma skřivani.

      Dcera se hlásí na grafický design, hodně, ráda a pěkně maluje a fotí. Ještě jsem teď letěla do města vyzvednout ji fotky ve fotolabu na zítra. Zvažovala sem dát jí půlku guajakuranu, je nervní z těch zkoušek. Na druhou stranu vyzkoušený to nemáme, tak aby nebyla nějak otupělá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *