Diskuse

Toto diskusní fórum je věnováno Panické poruše.
První panickou ataku jsem zažila v roce 2004. Tehdy pro mě musela přijet záchranka, protože jsem se úplně zhroutila. Točila se mi hrozně hlava, zvracela jsem, bušilo mi srdce a dokonce jsem na několik dní ochrnula na spodní končetiny.  Tehdy jsem byla přesvědčená, že umírám. Až později jsem se dozvěděla, že se jedná o panickou poruchu. Ataky jsem měla 2x až 3x týdně. Vždy, když to na mě přišlo, uklidnilo mě, když jsem si sedla k internetu a pročítala diskusní fóra. Ale časem se to na všech diskuzích zvrtlo na řeči o něčem jiném, než o panické poruše. Proto jsem před 6 lety založila toto fórum, které se věnuje jen této nemoci a ničemu jinému. Věřím, že za ta léta mnohým, kteří tuto diskuzi navštívili, byla k užitku. Prosím i nadále vkládejte všechny své poznatky, rady a tipy, jak se s touto zákeřnou nemocí vyrovnáváte právě vy. Ale zároveň prosím, abyste se neodchylovali od tématu, protože  příspěvky nesouvisející s PP odradí ty, kteří hledají na této diskuzi skutečnou podporu a pomoc. Věřím, že vzájemným předáváním si vlastních pocitů a zkušeností s touto nemocí spojených, se s ní dokážeme lépe vyrovnat.
Děkuji Všem Zuzka

47 364 Responses to Diskuse

 1. Amarellka3 says:

  Ahojte,
  chtěla jsem se zeptat, máte někdo z vás zkušenost s lékem Lyrica? Je to jeden z mála psychiatrických léků, který jsem ještě nebrala, dnes mi ho Dr. předepsala. Měli jste nějaké nežádoucí účinky? Bojím se hlavně alergické reakce a přibírání na váze. Pomohl vám na úzkosti? Děkuji moc a přeji všem hezký večer a víkend.

  • Alena says:

   To by me taky zajímalo..mám ji doma uz víc jak týden..ale nějak nemám odvahu..:(

   • Amarellka3 says:

    Alenko,
    já ji dnes vyzkouším a pokud neumřu na alergickou reakci, tak zítra napíšu, co první dávka. Kolik jí máš brát? Já 75 mg 1-0-1.

    • Amarellka3 says:

     Tak asi půl hodiny po užití Lyricy pocity na zvracení, nevolnost a pořád nemůžu usnout, i když se všude píše, jak tlumí.

     • Berenika says:

      Tak to jsi odvážná, já ho mám doma cca 2-3 měsíce a po přečtení diskuzi a rozhovoru s praktickou jsem to vzdala a asi se mi udělalo lépe mě to napsala k AD jako doplněk na GAD a já jsem řekla ze tohle už nedám zacinam zvažovat i vysazeni AD a užívání pouze neurolu v případě nutnosti už mám asi 7 AD a mám vždy strašně nú. Ve finále zvažuji co mi ubližuje víc. Držím palce třeba s tím budeš spokojena. Prý i takový jsou

     • Amarellka3 says:

      Ahoj Bereniko,
      díky za reakci, no já na Lyricu právě moc dobrých recenzí také nečetla, ale někdo si ji zas chválí. Já k ní také beru AD a ještě dvoje AP. Já na NÚ většinou moc netrpím, ale teď jsem si fakt přála, aby na mě měla tlumivý efekt, bohužel asi ne, už jsou to skoro 4 hodiny po užití a pořád nespím a je mi blbě :-(. A jaké teď bereš AD? Já mám Deprex. Já právě léky už také docela omezila, měla jsem 9 druhů, teď mám 4 druhy, ale zatím vysadit úplně nejde. Tak moc držím palce i tobě, pokud se rozhodneš AD vysadit.

    • Alena says:

     No jsem zvědavá jak to dopadne..:D..mám brát taky 75mg zatím týden 0-0-1 a pak 1-0-1..al asi to fakt nedám..

  • Berenika says:

   A alergické reakce bych se nebála!

   • Amarellka3 says:

    Já měla samozřejmě po užití pocit, že mi otéká hrtan, ale tohle nakonec ok.

    • Berenika says:

     Jasný to bohuzel znám. Dost mě překvapil ten tlumici efekt ! To byl také jeden z hlavních důvodu proč jsem s tím nezačala! Pracuji denně řídím atp. Takže mi to přišlo až moc. Já trpím na nú jako blázen ! Nevím jestli za to muže to ze si to vše přečtu a pak si to vymyslim, ale padání vlasů si asi nevymyslim 🙁 teď jsem na brinelixu byla jsem z nej ze začátku nadšena.. byl to příval energie chuť na sex atp. Po postupném zvyšování dávky naprosto šílené stavy pocity ze jsem mimo tělo. Ze udělám něco nepředvídatelneho. Proste ze se zblázním. Našla jsem si zahraniční diskuze a tam přesně popisovali tyhle stavy! Takže okamžitě jsem snížila dávku a zlepšilo se to ale pořad se dojidam třeba ob den ob dva neurolem. A mezi tím to žádná hitparáda není jen se strašně snažím na základě všemožných terapii. Měnit zase se mi nechce protože mám při přechodech šílené stavy a nic na ne nepomáhá neurol proste nic. Jako poslední fetak. Zpocena jsem, motolice jako blázen, třes a to jedu vždy přesně podle doktorky už jsme zkoušeli lecos.

     • Amarellka3 says:

      Ahoj Bereniko,
      já si právě ten tlumící efekt přála, protože od ledna skoro nespím, ale bohužel. Lyricu jsem měla ve 23 h a usnula jsem v 5:30 h a od 9:30 h zas vzhůru :-(. Ale chápu, že když řídíš, že to není vhodné, i je tam napsáno, že se řídit nemá. Já jsem řídila jen rok, ale strašně jsem se bála, tak jsem toho nechala a teď si vůbec netroufnu, takže tě obdivuji. A na jaké chodíš všemožné terapie, jestli se můžu zeptat? Mně už také benzáče nepomáhají, ani na spaní, ani na úzkost a už také nevím, co mám dělat.

     • Berenika says:

      Chodim na KBT, pak mám klasickou terapii s “krizovou intervenci” je tak moc hodna, ze ji muzu napsat nebo zavolat, je to MUDr. Když mám nějaký hodně zásadní trabl abych hned nemazala na pohotovost, pomáhá mi a domlouva mi všechno možné i nemožné, měla bych ji platit tak jednou tolik!!! a pak chodim na reflexní terapii. Ta mě strašně uklidňuje. Což pro mě kdy mi pořad mozek jede je naprostá spása. Nedokážu si bez te hodiny už představit fungovat. A zároveň s tím vším mám propojenou klasickou cvokařku. Byla jsem na tom už vážně špatně ! Zvažovala jsem i stacionar jenže s tím já mám zase osobní problém! Spis povahoveho než psychického charakteru. Takže to řeším takhle.. cely ten “tým “ lidi kolem mě včetně praktické lékařky se mnou ma hroznou trpělivost já bych se kopala do prdele! Proto zvazuji vysazeni AD já mám proste pocit ze mi hrozné škodí! Hlavně sex to je problém n.1 to je naprostá katastrofa. A řídím a hodně! Mě právě léky moc netlumí tak si myslím ze proto mi to napsala ale taky postup byl takový ze ji budu zkoušet na noc! Ale přiznám se jsem tak strašný posera ze i když mi to napsala v době kdy jsem myslela ze to snad už horší byt nemůže stejně jsem s ni nezačala. Měla jsem ji doma a vždy jsem si řekla mas ji tady až to bude vážně naprosto nesnesitelné vezmes si ji!

     • Amarellka3 says:

      Bereniko,
      tak to je fajn, že máš tolik terapií, jen nekryje se to trochu někdy? A čemu říkáš klasická terapie? Já chodím k psycholožce, která má výcvik v logoterapii a je naprosto skvělá. Také můžu psát maily a sms, ale odpoví, jen když je to něco zásadního, jinak se o tom bavíme na terapii, chodím každý týden. Také ji platím 500 Kč za sezení. Pak má skvělou MUDr. a té také můžu psát maily a sms. A ta reflexní terapie přesně spočívá v čem? To jsem nikdy nezkoušela. Na KBT jsem chodila 2 roky na individuál a pak jsem byla hospitalizovaná na bývalém PCP na oddělení zaměřením na skupinovou KBT. Odkud jsi? Já z Prahy. Pak jsem ještě chodila na stacík do Esetu. Ale je super, že máš kolem sebe takové fajn doktory a terapeuty, to je fakt k nezaplacení. Já mám naštěstí v tomhle kolem sebe také skvělé odborníky. A můžu se zeptat, proč zrovna Lyricy ses tolik bála? Neboj, já mám také načtená fóra, takže mě nemůžeš asi vyděsit něčím, co bych nevěděla.

     • Berenika says:

      Doufám, ze ne všechno je v jednom centru. Jen na KBT dojíždim do Prahy mám to kousek. Teď jsem se rozhoupala jít alespoň na prochajdu a mám pocit ze mi celou dobu skalalo srdce. Měla jsem za to ze už je to pryč. Teď jsem vymyslela jestli nemůžu mít nějakou ischemickou poruchu srdce nebo anginu pectoris

     • Berenika says:

      Ne primárně jsem měla strach z toho, ze mě to bude tlumit budu třeba dezorientovana. Dále se bojím toho, ze když to chceš vysadit muže se stát ze dostaneš epileptický záchvat atp. Celkové vím ze jsem to vzala k praktické a ona mi říkala ze mi nemůže říct jak to na mě bude reagovat a ze to je u lidi tak půl na půl někdo to snese někdo vůbec. Řekla mi ze by to neviděla tak dramaticky jako z toho zase dělám ale ze to proste muže byt snášeno různě. Terapeutku mám celostní medicína a psychosomatika. To co píšeš ty ani neznám

     • Amarellka3 says:

      Díky za odpověď, tak já právě doufala, že mě to trochu utlumí, ale ne. Ten epileptický záchvat při vysazování jsem četla, ale pokud člověk vysazuje postupně, tak si myslím, že je to spíše výjimka. Mně vysadili ze dne na den 8 mg Rivotrilu a to jsem se také trochu bála epilepťáku a nic, tak snad k tomu nemám predispozice.
      Já na KBT chodila také v Praze, tehdy do Dejvického psychoterapeutického centra, chodila jsem k MUDr. Šóšovi, ale moc dobrý mi nepřišel a výcvik ještě neměl dokončený, tak mi přišlo, že jsem pokusný králík.
      Jinak angina pectoris je forma ischemické choroby srdeční, neboj, určo ji mít nebudeš. Zkus si udělat přerámování této myšlenky, pokud jste na KBT probírali. Kolik ti je? Mně také v poslední době hodně buší srdce, ale já naštěstí tohle vůbec neřeším. Snad jediný rizikový faktor, který k srdečnímu onemocnění mám, je to, že kouřím, jinak nemám vysoký TK, LDL cholesterol i lipidy mám spíše nižší, nemám nadváhu, sportuji, nemám cukrovku a v rodině se se srdcem léčí jen jedna babička a té je 95 let, tak má nárok. Jako ženy jsme do menopauzy chráněné estrogeny. Druhá babička a dědové zemřeli na jiné nemoci, než nějaké formy ICHS. Já si jen jeden čas myslela, že mám nějakou arytmii, ale pak jsem to překonala. Teď jsem hlavně fixovaná na neurologické nemoci, tam je zas slabé místo u mě, ale snažím se s tím bojovat. Tak ti moc držím palce.

 2. Jana says:

  Tak jak vam je dnes?:)

  • Petr25 says:

   Ahoj Jani, vcera k večeru se neco podelalo 🙂 Divny pocit od žaludku jakoby na zvraceni, z ničeho nic. No a dnes rano taky. Ted uz je to lepší. Ale nechapu co to… :/

   • Eliška says:

    Ja už na úzkosti moc netrpim, delší dobu je mi fajn, ale od minulého víkendu průběžně celý týden. Mívám záchvaty úzkosti nebo zle od žaludku a podobně. Říkám si jestli to je teď tlakem a změnou počasí. Tyhle věci dost vnímám. A můj přítel, který je naprosto zdravý se tenhle týden taky necítí hej a má splíny.

  • Lucka: says:

   Mě už od úterý je trochu špatně od žaludku a jsem unavená. Nevím, jestli je to nějaká viróza nebo co to zase je.

   • Jana says:

    Taky nevím co to je, jeden den jsem se cítila dobře jak svítilo sluníčko tak po 4 měsících jsem se cítila nejlépe a teď už tak 3 dny zas nic moc:(

    • Petr25 says:

     Holky asi ty výkyvy počasí nám moc neprospíváji. 🙂 Zrejme to bude tim no. Všem přeji at nam je zase dobře.

 3. Zuzana22 says:

  Ahoj všem

  Dnes jsem si byla u dr. pro AD Estan,užívala jsem ho už,tak snad zabere znovu.Zrejme jsem předčasně ukončila,ale téměř po 1.5 roce jsem ho vysadila,ale nedala jsem to.Po 8 měsících bez AD jsem měla pořád úzkosti,2 Ataky nedávno a už se to rozjelo.

  PP a úzkosti mám již 12 let,ale čím jsem starší,je to horší. Rozjelo to jak jinak stres v práci,tlak na mě.Pritel jak se dnes dozvěděl,že beru znova AD tak se vyjádřil,že neví jak to s náma bude dál. Vadí mu,že beru AD,tak počítám s tím,že mě opustí. Řekl,že jsem nemocná s hlavou,že jsem závislá na lekách a že mu z toho není dobře.Je mu letos 46 let,zdravý,silný charakter,ale nechápe a nechce pochopit. Je mi z toho smutno.Potkalo vás to taky??

  • Lucka: says:

   Ahoj Zuzano, mě to nepotkalo přímo s přítelem, ale jinak moje okolí, např. rodiče to nechápou. A před ostatními příbuznými to musím tajit, ti o tom nevědí a určitě by to nepochopili. Ale je to čím dál těžší a mám z toho jen stres, abych se neprozradila, že PP trpím.

   • Zuzana22 says:

    Luci,je zátěž to tajit,to musí být velký tlak.O to je to horší,že se nemůžeš svěřit. Moje rodina to ví,mamka mi je velkou oporou. Taky mě trápí,že se z toho nemůžu vyhrabat a zřejmě do konce života se s tou mrchou potýkat. Beres Ad?

    • Lucka: says:

     Ad neberu, zatím s tím zkouším bojovat sama, ale moc to nejde. A ano, tlak je to opravdu velký. Zatím se mi to úspěšně dařilo tajit, ale vždy když je přede mnou něco, kde se nesmím prozradit, tak z toho mám hroznou úzkost, jak to dopadne.

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Zuzi,
   to mě moc mrzí s tím přítelem. Nemohl by s tebou zajít k Dr., aby mu vše vysvětlil? I když nevím, jestli u něj by to pomohlo. AD dnes bere tolik lidí a PP není žádná fatální diagnóza, je to sice nepříjemné, ale určitě nejsi "blázen", navíc na AD nevzniká závislost. Mě třeba moc nepochopila rodina, přítele teď nemám, ale v minulosti jsem chodila s několika muži, kteří měli psychózu. Já sama jí mám také, i když u PP to před 10ti lety začínalo. Já naopak o své nemoci s každým otevřeně mluvím, snažím se podílet na destigmatizaci, že se dá žít i s duševní nemocí a nějak fungovat. V minulosti se na mě sice vykašlalo dost kamarádů, když jsem byla v akutních stavech na psychiatrii, ale nyní s některými znovu navazujeme přátelství a snažím se jim vše vysvětlit. Kdo to nepochopí, tak asi nestojí za to. Vím, že se to lehce říká, ale asi to tak je.

   • Zuzana22 says:

    Amarellko,moc dekuji za komentář. Znam te odsud jiz nekolik let a vzdy dokážeš moc podržet. Sama to máš těžké a máš tolik sil.
    Příteli to zkusím navrhnout,kéž by pochopil.

    • Amarellka3 says:

     Zuzi,
     já tě odsud také znám už delší dobu, jen přesně nevím, kdy jsi sem začala chodit, já v roce 2008. Zkus to přítelovi navrhnout, byla by škoda, kdyby se vám kvůli tvé PP rozpadl vztah, však všechno se dá řešit. Moc bych ti přála, aby s tebou k psychiatrovi šel a nechal si to nějak vysvětlit. Já mám za sebou několik kurzů na zotavení, práci s osobním příběhem, komunikaci s jedinci s duševním onemocněním, minimum z psychiatrie… tak se snažím to i využívat v praxi a předávat dál a hodně čerpám i od kolegů, kteří také bojují s různými duševními problémy, ale pracují na sobě a nějak to pak většinou lépe funguje. Moc ti držím palce.

     • Zuzana22 says:

      Děkuji ti a dám vědět. Klidný večer všem. ☺

     • Amarellka3 says:

      Určitě dej vědět, moc na tebe budu myslet, ať se to vyřeší k dobrému. Také klidný večer.

  • Berenika says:

   Zkus mu to vysvětlit na něčem co je mu blízké. Jak se cítí před něčím moc důležitým jaký ma stav v těle – nervozita tak ať to vynasobi a tak se cítís ty. Nebo já jsem to nazvala ze je to jako cely život byt s pistoli u hlavy. A ze je to jako když ma někdo napr cukrovku taky mu to musí nějak kompenzovat. Tobě se netvoří něco co ma a taky je nutná nejaka kompenzace.

 4. Jana says:

  Bere z vas nekdo holky dlouhodobe antikoncepci? Myslite ze uzkostne stavy mohou byt z toho?

  • Berenika says:

   Ne, já 14 let, beze změny …

   • Berenika says:

    Beze změny po vysazeni, naopak co to děla s tělem jsem zděšená! Je pravda, ze jsem ji brala takřka od “dětství” ale u mě žádné změny

    • Jana says:

     Zdesena z toho co dela po vysazeni?

     • Berenika says:

      Ano přesně tak co se děje s mým tělem. Jak vypadá menstruace. Atp. Jsem teď častěji u doktora než před tím nejlepší bylo když jsem v polovině cyklu nabehla k doktorce, ze mi je strašně zle jako když mám hodně silnou menstruaci a je mi na zvracení.. ona mě zkontrolovala zasmala se a řekla mi, ze ovuluji … takže asi tak, lépe mi rozhodne není řekla bych ze možná i na opak důvod vysazeni je nadvaha kouření a šílený strach z trombozy potažmo embolie… kdyby to tam nebylo jim to zvesela dal. Ale hodně lidi mi to říkalo ať to zkusím vysadit ze to beru dlouho a ze by to mohlo nějak působit.

  • Amarellka3 says:

   Jani,
   já ji nikdy nebrala a ani brát nehodlám, ale vím o dost holkách, které popisovaly deprese, úzkosti… právě v době, co braly antikoncepci. Souvislost to určitě mít může, ale asi jak u koho.

   • Jana says:

    Zkusim se zeptat v pondeli mam poprvy psychiatra, tak uvidim co mi rekne, beru antikoncepci uz 7 let. Kdyz se tak zamyslim do sebe cim by mohli byt moje stavy zpusobene tak dost casto jsem se rozcilovala a v dost velke mire tak jestli se spis tohle na me nepodepsalo

 5. Bublinka says:

  Ahojky lidičky, dneska zase den na nic doufám že u vás lepší už jsem byla po druhé na vyšetření očního tlaku a mám ho stále vyšší tak že mi pošlou na měření zorného pole ale že to není akutní jenom že já pako jsem si chtěla na netu přečíst jak to probíhá a vyběhly na mě diagnózy že mi je s toho zase špatně už mi to nebaví. V rodině na oční tlak asi nikdo netrpí aspoň mi to nikdy nikdo neřekl. Mám strach. Přeji vám krásný den.

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Bublinko,
   z čeho ten nitrooční tlak můžeš mít vyšší nevím, ale pokud to Dr. nevyhodnotila jako akutní, tak to snad nic hrozného nebude. Může být vyšší u zeleného zákalu, ale u něj může být i normální, nebo nižší. A na to zorné pole jdeš na perimetr? To ses mohla zeptat tady, než hledat na netu, aby na tebe neskákaly diagnózy, já na něm 2-krát byla, protože jsem měla zamlžené vidění a výpadky zorného pole, ale vyšlo mi to v pořádku, tak budu moc držet palce i tobě.

   • Bublinka says:

    Perimetrii no. No snad ne na oční chodím už od 10let pravidelně ale uvidime vidím špatně na dálku a prý větší tlak může být horší i od AD taky sis pěkně užila koukám. Dneska už je to lepší?

    • Amarellka3 says:

     Bublinko,
     ano, některá AD to asi také mohou dělat, některá se dokonce nemají brát, pokud má člověk glaukom (zelený zákal). Já také špatně vidím na dálku, mám -4 dioptrie. Jinak výpadky zorného pole už nemám, to bylo období, kdy jsem šílela z roztroušené sklerózy. Teď mám zas jiné příznaky a mám strach z amyotrofické laterální sklerózy, ale jdu na konci března na neurologii, tak do té doby to musím nějak vydržet. A jaká bereš AD?

     • Bublinka says:

      To mě začíná teď právě často napadat RS s toho začínám šílet naštěstí mě uklidnil Psycholog že nic takového nemám a vysvetlil mi co je to a že se to snadno da léčit aspoň tak mi uklidnil psycholog(on spolupracoval a neurologama a byl primář ve fakultce psych. oddělení) radsi jsem se po tom nepídila dal.Brala jsem triticco a teď jenom kdyby náhodou oxazepan. Tak dvakrát týdně. Zorne pole mi nemizi naštěstí. A behem roku jsem byla tolikrat na neurologii ze mi pak doktorka rekla at nevymislim kraviny 🙂 a když jsem byla na pohotovosti na neurologii tak mi řekl ze neurologicky nemocný clovek vypada jinak.Jenomze takovych priznaku člověk má pořád same náznaky až člověk přestává věřit že je to úzkost. Zacarovany kruh. Teď chodím na ty terapie tak mi to pomáhá. Ale ten strach pořád mám že někdo něco přehlédl atd atd. No co ti budu vyprávět znáš to. Hezký večer děkuji ti moc.

     • Amarellka3 says:

      Bublinko, tak to je fajn, že tě psycholog uklidnil. A víš, že jsi na neurologii tolikrát vyšetřená, tak to bude vše psychika. Já právě na neurologii už několik let nebyla, tak mám zas strach, tak uvidím, co mi řekne Dr. Jen se bojím, že si řekne, že jsem blázen a pak se něco podcení, no prostě, jak píšeš i ty. Musíme prostě uvěřit, že vše bude ok. Hezký večer také.

  • craziness Tv says:

   bublinka,muj přítel mel vyšší tlak-oční a bral nejaky kapky denně a chodil po 3mesících na kontrolu-řikal snad,že tím tlakem by mohl pak mít šedy zakal-nebo zeleny…ted nevím,ale vím,že ten jeden se neda operovat,kapky mu to zlepšily

   • Amarellka3 says:

    Crazi, je to zelený zákal, ale jak píši výše, tak u něj člověk může mít i nižší nitrooční tlak, nebo normální. Je to totiž onemocnění zrakového nervu a operovat to nejde. Kapičky se dávají, tak je fajn, že se to přítelovi zlepšilo.

   • Bublinka says:

    Děkuji za podporu dneska je medicína na vysoké úrovni asi to tak dopadne že budu kapat. On se i těmi kapkami da zastavit zeleny i šedý zakal sem slyšela. Uvidíme jak to dopadne dám vědět a jsem ráda že přítel je ok.

 6. Jira says:

  Ahoj narazila jsem na tuhle diskuzi..tak bych se rada pridala. Ataky mi zacali pred 4mi lety..myslim ze to byl dusledek antikocepce..tak jsem ji vysadila. Tri roky byl klid,ale nedavno se vratila..hodne prace,prodavame dum a je toho moc..mebyla jsem schopna ani jit nakoupit.. Mudr.mi predepsala Trittico 1/3 beru 3.tyden a je to lepsi..byla jsem dvakrat na psychoterapii ale uz tam nepujdu. Vcera se me ptala zda ma muj pritel nejake sexualni uchylky a jaky je sex s antidepresivy a nakonec mi rekla at se s nim rozejdu.. takze me vykolejila jeste vic… je tu nekdo komu se antisepresiva podarilo vysadit ? A jak zvladate ataku aniz byste si museli vzit neurol nebo lexik..? Diky moc za rady!

  • reidora says:

   Ahoj je škoda že jsi narazil na blbou psychologičku, mám psychologa který se mnou probírá mé stavy a proč vznikly , jak s nimi zacházet a učí mě kontrolovatelně dýchat a relaxovat. Zkus to ještě jinde. Já než jsem konečně natrefila na toho správného, tak jsem jich dost vystřídala. AD neberu a ataku zvládám s lexaurinem ale to vždy po dohodě psychiatra, Chce to fakt zaměstnat mozek jinak. Nebát se že to je můj konec, krůček po krůčku si stanovit cíle,Ví že co píšu teď pro tebe není to správné, věř že jsm si již několikrát prošla silnýma atakama PP mám dost dlouho .I maličkost je vítěství když si dáš nějaký cíl a překonáš ho.Držím palce at je líp a zkus najít toho správného pychologa

  • Jana says:

   Pomohlo Ti to vysazeni antikoncepce?

   • Jira says:

    Ano moc

    • Jana says:

     Zkusim se tedy o tom pobavit s psychiatrem jestli to nemuze byt ten duvod

     • Panda says:

      Ja musela prestat brat antikonce0ci kvuli migrenam, byly hrozne, zvracela jsem ze svetla atd., mohla jsem jen spat ve tme. Trvalo to vetsinou den, ale nekdy jsem se s tim probudila jeste rano. Nikdy predtim a nikdy po vysazeni jsem pak uz migrenu nemela, Dr. Mi potvrdil souvislost. Uz je to rada let, tak si nepamatuju, jak to bylo psychicky, ale nikdy bych uz HA nebrala.

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Jiro,
   jak píše reidora, tak mě mrzí, na jakou jsi narazila psycholožku, jako bavit se o sexu a tak patří k životu, ale možná pouštět se do těchto témat hned během dvou prvních sezení je trochu rychlé zasahování do intimity a správný psycholog by určitě neměl radit, co máš dělat a že se máš rozejít. Na řešení situace si máš v terapii přijít sama a pokud ti vztah vyhovuje, tak není důvod k rozchodu. Ale opravdu takoví terapeuti nejsou všichni, měla jsi smůlu. Já také hledala delší dobu, několik jsem jich vystřídala, ale teď mám úžasnou psycholožku, které jsem už otevřeně řekla tolik věcí, že by mě nikdy nenapadlo, že se takhle někomu svěřím.
   Jinak já AD beru 10 let a vysazeno jsem měla jen jednou na 2 měsíce a hned se vrátily deprese, tak je beru znovu.
   Ataky už mám naprosto výjimečně a když ano, tak si léky neberu, protože už mi přestaly fungovat (byla jsem závislá na Rivotrilu a nepomáhají mi ani mega dávky), pak dýchám klidně do břicha, s někým musím mluvit, chodím po pokoji, snažím se odvádět pozornost, neměřím si tep ani tlak a prostě si říkám, že jak to přišlo, tak to zas zmizí. Držím palce.

 7. Bára says:

  Ahoj, pěkně začíná ten den…jen otevřu oči už mě opět brni ruka. Pocit že nemůžu dýchat. Včera jsem si přečetla příznaky infarktu a celý večer mi bylo zle. Zastavím se u prakticky, i když to bude k ničemu…jak vy?

  • Jitka says:

   Báro, mě dneska brní ruce obě

   • Bára says:

    Je to prý od zad konkrétně trapéz. Suché teplo na krk a na ruku priznicův obklad a rehabky. Samozřejmě spojitost s psychikou. Od včera se mi i blbě dýchá tlak pod levou lopatkou a bolí mě rameno. Akorát mě děsí že je to ta levá strana. Jdu zkusit myslet pozitivně :D;)

    • Jitka says:

     umě je to určitě psychika také, kdyby to tak šlo si to v hlavě přepnout, no, musíme bojovat. Beru setralin dnesk 6. den, cítím se slabá jako moucha.jediné co je v pohodě, že spí, celou noc jako zabitá,ale se spaním já nemela problém nikdy

     • Bára says:

      To seš na začátku léčby AD. Já mám Zoloft to je na stejné bázi, minulý týden jsem navyšovala, už to beru 12let. S různým snižováním a obráceně. Já byla včera jak zpráskaný pes, ta ruka do toho bolení břicha úzkost, lehla jsem a nic se mi nechtělo. Aspoň, že se ti dobře spí, člověk nabere hodně energie. Jojo Jíťo, přepínač v hlavě by byl fajn…neboj mě to pozitivum vždy vydrží chvilku, do chvíle než mě někde dloubne, nebo delší dobu bolí a už naskakuje katastrofický scénář. Jak závidím lidem co tohle neřeší.

     • Jitka says:

      tak nevím, jestli tohle je normální, šla jsem do obchodu a jako ve snách, strašná únava, jako by mě nohy nemohly unést, potila jsem se a zalehlé uši, vysoký tep, fakt jsem se zhoršila, co užívám ty AD.

     • Bára says:

      Jitko to je k těm AD. Když jsem je začala poprvé brát, měla jsem snad horší stavy než bez nich.
      Po pár dnech jsem volala MUDr. a brečela, že to nedávám. Říkala ať vydržím, že ten náběh je pomalý. Asi až cca po 30-ti dnech jsem cítila neskutečnou úlevu. Prostě jsem se jedno ráno probudila a bylo dobře. Den, dva, týden…

     • Jitka says:

      Báro, ty jsi ted jak můj majík, děkuju ti za slova povzbuzení, nikdy bych si nemyslela, že to se mnou takhle zacvičí.nemám žádné osobní problémy,ani v práci. prostě se jen šíleně pozoruju.Loni jsem měla v tomhle období také tyhle problémy, ale nakonec jsem je zvládla bez léků a celý rok mi bylo fajn.Cestovala jsem, hodně fotila a radovala se ze života.Ted se propadám do depresí a ráno se nemůžu přinutit vstát z postele.

     • Jitka says:

      jako maják tam mělo být…

     • Bára says:

      přeložila jsem si …:D:D:D Jíťo, já s tím bojovala na střídačku lépe-hůře od 19-ti do 30-ti bez AD nechápu, jak jsem to dávala. Do toho se mi narodila dítka, ještě že manžel byl a stále je, úžasný. Teď je mi 42 vždy. Od těch 30-ti do teď jsem i snižovala na 50mg (prý minimum) chvilku to jde, ale pak se něco semele a navyšuji (vždy nejvíc na 100mg) "S požehnáním" psychiatra už si to řídím sama. Také nemám žádné stresy…ono se to právě rozjíždí, když je člověk relativně v největší pohodě. Nebooooj bude dobře.

 8. Karla says:

  Ahoj Petře, jak se daří? Mě teď nějak pořád poboliva hlava,snad to nic nebude…

  • helena says:

   Ahoj, tak to máme stejný, také mě už delší dobu pobolívá hlava, a taky už přemýšlím co z toho vzejde.

   • Karla says:

    Doufejme,že z toho nic nevzejde…Že je to psychika a třeba i prudké změny počasí,viď Helenko ?! Karla.

  • Petr25 says:

   Ahoj Karli a Heli, Karli mam se fajn, byl jsem vcera u psychiatra na kontrole, nove léky jsou v pohode, očividně fungují. Poté pak začnu nějaké terapie abych to zvládl i bez nich. Jedine co jsem zjistil, kvuli lékům mam problém trošku v sexuálním životě. Ne ze by nefunfoval, ale nefunguje uplne spravne 🙂 ( dosažení orgasmu) tak jsem mu to říkal. Rekl mi, at jeste pockam, ze se to srovna, kdyby ne, změní leky. Je fakt dobry ten doktor. S hlavou mívám casto problémy i ja, vsak vis.. pak hned depkarim, ze to je něco vážného. Pak to casem odezni a zas casem přijde a trva to. Ted me sem tam taky boli, ale boli me i leve rameno, nemuzu na nem spát. Casto jsem unaveny, skoro kazdy den si lehnu po praci a zdrimnu si na hodinu úplně jak nic. Taky me to stve. Napiš 🙂

   • Karla says:

    Ahoj Petře,to jsem ráda,že jsi v pohodě a že psychiatr je bezva.Jak by jste si nepadli do oka,jak se říká,tak by to podle mě nefungovalo.Léky mají spoustu vedlejších účinků,ale když není zbytí,tak co se dá dělat,viď?U nás krásně svíttí sluníčko,ale na víkend opět mají být mrazy.Prudká změna počasí.Pak se má člověk cítti lépe…Zítra máš zase školu a angličtinu,že ?Jestli si to dobře pamatuji.Tak zatím ahoj Karla.

    • Petr25 says:

     Karli, presne jak rikas, naštěstí je fakt v pohode. Jinak mrazy maji dorazit i k nam. :/ Uz bylo konečně hezky a zas přijde zima. V patek mam jen angličtinu. Ale jdeme pak večer na ples ještě jeden. Tak to bude fajn a v sobotu oslava. No ale musim se hlavně i ucit :/ hodne pisemek v pondeli 🙁

     • Karla says:

      Petře,přeji krásný víkend a užijte si ples!v V pondělí budu držet palce při písemkách. To zvládneš,uvidíš ! Zdraví Karla.

     • Petr25 says:

      Karli dekuju, doufám ze to bude v pohodě. Pocasi je hnusné, prší. Cely den. Hezký víkend i tobe. A dekuji za podporu.

     • Karla says:

      Ještě ti chci napsat toto : Minulý týden jsem potkala spolužáka z gymnázia,který mi řekl,že má být sraz po x letech.Na jednu stranu bych ráda šla, na druhou si zase říkám,že nevím,co si tam s nimi budu povídat…Ráda bych je viděla,ale mám z toho strach.Nikdy jsem nebyla člověk,který by měl mnoho kamarádů a když,jsem měla kamarádku,tak jsem se potom dozvěděla,že mě pomlouvala.To se mi stalo aspoň 2x.Takže už jsem ztratila důvěru i někomu něco vykládat…Možná to moc dramatizuju,viď ?!Karla.

     • Amarellka3 says:

      Ahoj Karli,
      můžu ti napsat svoji zkušenost, měli jsme sraz se spolužáky z gymplu u třídní doma na podzim. Také se mi moc nechtělo, několik let jsem většinu neviděla, navíc jsem nevěděla, co kdo ví o mé nemoci, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem tam šla. Všichni byli fajn.

     • Karla says:

      Děkuji za odpověď, ale stejně to dopadne tak,že tam asi nepůjdu.

     • Petr25 says:

      Karli ahoj, až teď to čtu. Ja bych tam asi sel být tebou. Zkusil bych to, nemusíš tam byt kdo vi jak dlouho, stačí aspon na chvilku. A bude ti určitě fajn 🙂

     • Karla says:

      Ahoj Petře,uvidím,ještě si ro rozmyslím.Máš pravdu,že když se mi tam nebude líbit,tak zavolat taxika a jet domů.Manžel řidičák nemá…Zatím ahoj ,napíšu zítra ráno.Karla.

 9. Jana says:

  Ahojte:( je tu nekdo komu neni zrovna hej?

  • Berenika says:

   Já, ale mě není hej skoro žádný den..

  • petraaaa says:

   ahoj,jo dnešek není vůbec hej ,jak na houpačce

   • Jana says:

    A co prozivate dneska holky? Ja mam uplme svalovou slabost:(

    • Berenika says:

     Já opět energie 0, když i dlouze mluvím mám pocit ze na to nemám energii nebo dech nebo já nevím co, já která vždycky trpěla na vysoký tep ho mám už nějaký den fakt nízký, takže jsem musela začít vysazovat prášky na snížení tepu. Protože 50 u tlustého neaktivního člověka asi úplně Ok není ‍♀️ Když jsem dneska šla na prochajdu tak se mi po ni udělalo úplně mdlo. Ale já už z toho všeho podezřívam zada, nějak mi nenapadá jiná diagnóza ještě mi napadlo, vysadila jsem HAK a mám teď asi třetí menstruaci a je to nějaké náročné po 14 letech užívání…

 10. Denisa says:

  Ahoj, dnes jsem zažila svou první noční ataku. Zrovna jsem měla donedávna pocit, že s tím celkem dobře bojuji. Dlouho jsem neměla nějakou větší ataku, přes den se to totiž většinou dalo ovládat. Ale v noci to bylo šílený. Nebyla jsem moc při smyslech a nemohla si to racionálně vysvětlovat, tak jako přes den, že to není doopravdy a tak. Věřila jsem tomu, že umírám. Fyzicky jsem se cítila dobře (to byl asi můj jediný zachytny bod), jen jsem se nemohla zbavit těch hlasů v hlavě, co tvrdily, že umírám. Nenechaly mě spát. Několikrát se mi podařilo usnout a znovu mě to pokaždé probudilo. Když se tu m*chu povede odhánět ve dne, tak mi vleze do spánku… Takže dnes skvělá noc.

  Jen jsem se chtěla svěřit, jak se máte vy?

  • Bára says:

   Deni, mě také pokus o paniku vzbudil dnes cca kolem třetí ráno, neštěstí jsem to zaspala. Dnes jsem jak pitomá, nesoustředím se na nic, jako bych byla za sklem. Do toho mě více či méně brní levá ruka. Tak, že v práci před chvilkou opět úzkost jak prase, že dostanu infarkt nebo mrtvici. Nemyslím na nic jiného.

   • Nikola says:

    Tohle mivam hrozne casto, pocit ze dostanu tyhle dva stavy, hrozny

   • Petraaa says:

    No mně je dnes taky děsně už od rána jsem nervni pak bušení strach horkost pálení rukou pěkně nepříjemné jsem doma s chřipkou a nějak mám že všeho nervy a to sem myslela že od atak je klid

    • Jitka says:

     já právě prodělala chřipku, a po ní se mi to dost zhoršilo, do toho mám teprve týden antidepresiva, přijdu si jak mimo sebe, pálí a cuká mi celé tělo, nevím si s tím rady, chvílema mám pocit,že se zblázním

     • Petraaa says:

      Já valcim s chřipkou už týden naštěstí teplota je pryč ale nemám chuť k jídlu a když se najít je mi zas těžko a hlavně jsem děsně slabá a k tomu se přidává panika jsem nervni že jsem na prd achjo

   • Jana says:

    Vzbudila jsem se ve stejný čas jako ty a se stejnými pocity asi dneska hodně blbej den tím počasím:(

  • Michal says:

   Denco a ty „hlasy“ ve spanku myslis doslovne?!….

 11. Karla says:

  Ahoj ,chtěla jsem se zeptat,jestli se vám také stává,že dostanete menstruaci,třeba po 18 ti dnech.Děkuji. Karla.

  • Bára says:

   Když nejsem v psychické pohodě většinou to dostanu později cca 10dnů.

  • Amarellka3 says:

   Karli,
   já ji jednou měla tak, že jsem ji asi 3krát po sobě měla po necelém týdnu, měla jsem v tu dobu hodně zhoršenou psychiku. Protože potřetí to bylo na státní svátek, tak jsem už valila na pohotovost v domnění, že mám rakovinu dělohy. Sestřička mi nejdřív řekla, ať ani neplatím těch 90 Kč, že stejně asi půjdu na kyretáž, že si mě tam nechají, já úplná panika, ale pak mě Dr. vyšetřila a řekla, že je vše ok a že mám asi rozhozené hormony ze stresu.

  • craziness Tv says:

   karla dostavam to dříve o tyden..hned to poznam-bolí me prsa,jsem podraždena,motam se…

 12. Jana says:

  Ahoj dnes jsem se v noci vzbudila a mela jsem pocit jakoby leva ruka nebyla moje, vzdy jak ji zvedam atd:(

  • reidora says:

   nic to určitě není stává se mi to když si jí přeležím to si musím pomoc tou druhou rukou abych jí zvedla a tím se to vrátí do normálu, prostě jsis přiskřípla nerv.

   • Jana says:

    Jako pocit přeležení znám ale je zvláštní že tu slabost pociťuji i teď:(

    • Nikola says:

     Taky to mivam, nekdy i u nohy, nevim co to je, ale je to šíleně neprijemny

     • Jana says:

      Mas taky takovou slabost jak kdyby nebyla ta ruka ani tvoje a hybes s tim ale proste jak kdyby moc necitis?

    • Nikola says:

     Ano Jani, ja se do ni i stipu, abych se jako ujistila, jak se pise v prispevku pode mnou, je to fakt neprojemny, byla si s tim nekde?

  • craziness Tv says:

   jana ja to mela s obličejem-koukala jsem se do zrcadla a musela se štípat-pocit,že to nejsem ja…brnení mam každou noc,furt se převracím a proklepavam

 13. Berenika says:

  Mám na vás otázku, strašně se mi změnil charakter atak. Stalo se to někomu z vás ? Dříve bušení srdce a obrovský strach, přeskakování srdce ledový pot. Teď ledový pot, extreme pomalý tep i v “nejvyšším” stupni ataky. A pocit, ze umru, ze je proste něco špatně, pocit ze omdlim. Takové jako-by zhoupnuti a rozjede se mi tohle všechno. A strašně mě trápí tlak na hrudi v levé části občas za hrudní kosti. Mimo to umím si paradne vyvolat “infarkt” i s doprovodnými jevy, ale tohle je celodenní už to téměř vůbec neustupuje. Napadla mě už i angina pectoris a různé ischemicke choroby srdce. Mám tedy problémy s páteří neustále blokace a dvakrát úraz krční páteře, ale já nějak nemůžu akceptovat, ze by to vše způsobovala pater už nevím jakého vyšetření se dožadovat, napadla mě i katetrizace srdce.. jenže tu jsem podstoupila před cca 7 lety v rámci ablace srdce.

  • Berenika says:

   Jo a s tou katetrizaci je to uchylarna a nikdo mi to neudělá. Holter jsem od operace měla asi třikrát, s tím ze jednou i na týden. Ale pořad si říkám ze není možné aby mě 24/7 ano občas je tam par přestavek bolelo na hrudi. A ještě mám jeden dotaz jak často berete “benzaky” já totiž téměř denně.. 0,25 neurolu. Mivam i par dni pauzu, ale tak je to už cca rok. Je to hrozné, jenže mi dr. Pořad píše Lyriku a já když o ni čtu tak to raději zůstanu s neurolem

   • reidora says:

    Ahoj Bereniko, mám podobné problémy jen ten tep mám vyšší, S páteří se léčím cca 40 let, nedovedeš si představit co ti páteř může všechno simulovat , právě od infarktu tlaku na prsou, já dostávám do hrudní páteře takové křeče že sotva dýchám, když mám pozkřípané žebra tak to vystřeluje všude do prsou do boku do žaludku do rukou, bederka je taky zkvělá tam ti to může právě vystřelovat do nohou, podbřížku atd. Krční je fakt lahůdka od točení hlavy, přes nestabilitu celého těla , podhoupnutí, dkáže to vystřelovat do zubů, do očí atd. Bohužel i já mívám pocit, že mám infarkt, že mám mrtvičku atd a hlavně ted při tak velkých změnách počasí,snažím se do toho svého vyoseného mozku dávat jsi zdravá (vyšetření jsem měla habaděj) jsi zdravá někdy to zabere ale mám dny jako včera že jsem měla co dělat abych to zvládla, musíš to hodně prodýchávat ono se nezdá a dýchání je fakt velice důležité. Kompletní vyšetření je dobré aby jsi věděla co a jak ale zaručuji ti, že příjde doba kdy si řekneš už to mám zase asi něco přehlídli a, nebo mě lhali a ty opět budeš přemýšlet nad návštěvou lékaře je to začarovaný kruh. Beru lexaurin pod dohedem psychiatričky a již delší dobu, když se stav zlepší spolu snižujeme dávky, Přeji ti at vše zvládneš

    • Berenika says:

     A muzu se zeptat cvičíš ? A taková asi ostrá otázka doufám, ze tě neurazím .. mas nadvahu ? Já právě ano a ještě se kvůli zvyšování tepu nechci moc hýbat strašně mě to stresuje takže si myslím, ze u mě je to dost začarovaný kruh a hlavně já mám nárůst 35 kg !!!

     • reidora says:

      žádná otázka není drzá, snažím se cvičit hlavně na páteř, chodím na rehabilitace a nadváhu nemám neb právě nadváha způsobuje ještě větší problémy s páteří. Vím že stres přidává kila . snažila jsem si upravit jídelníček abych nepřibírala, kdyby jsi chtěla poradit jak dát kila dolů tak moje dcery které měly cca 25 kg nadváhy byly v centru světa zdraví, kde jin upravili jídelníček a obě fakt zhubly a jsou v pohodě, je pravda že to stojí dost peněz, Když si dáš di vyhledávače svět zdraví tak si o tom můžeš víc přečíst. Jinak to fakt chce víc se hýbat on i pohyb pomáhá proti PP, snažím se každý den i přes paniku chodit ven, je to někdy těžké ale tím si vlastně rovnám ten svůj vyosený mozek.Tep mám někdy až cca 140 , sednu si a kontrolovatelně dýchám tím se mi sníží a když mám 120 tak si řeknu už je to dobré a už si toho nevšímám, chce to potlačit myšlenky na katastrofy, je to těžké ale věř že to jde, Pomáhá mi malování i hraní blbých her na pc, prostě odvrátit pozornost od té mrchy.

     • craziness Tv says:

      berenika,ja trpela na nízky tep-meřila jsem si ho snad každych 5min,čím byl nižší,tam víc jsem upadala do uzkostí…myslela jsem že už umíram….vetšinou 55t.když jsem ležela a nameřila si 49t. byla jsem totalne vystresla-bala jsem se usnout,že už se neprobudím,s tlakomerem jsem i spala ažkdyž jsem ho vyhodila a nemeřila si ani tep ne ruce-tak bylo lépe

  • Bára says:

   Bereniko, to si teda piš, že se charakter mění, někde v historii už o tom psala Amarellka. A já jsem příkladem….v prvopočátcích to byly klasické motolice, bušení srdce atd. Před dvěma lety bolení břicha, zažívací problémy. No a od čtvrtka brnění, pálení, svědění rukou občas noha. Strach, že se něco stane mně nebo někde.
   Se zády a koleny mám problémy. Někdy bych chtěla, ať mě na den zavřou a udělají komplexní vyšetření a budu mít klid, otázka na jak dlouho. Připadám si jak hypochondr a úplně se stydím už chodit k obvodní doktorce.
   Na Neurol se vybodni a nech si napsat AD, když nechceš Lyriku domluv se s MUDr, na jiných, nemůže ti ji přece nutit.

   • Berenika says:

    No já AD beru 7 let ale poslední cca rok a půl stridam jedny za druhy s špatný .. dojidam k tomu ten neurol právě.. hele já jsem si zaplatila nějakou komplexni prohlídku a normálně mě to uklidnilo tak na týden… takže jsem ty peníze mohla vzít a ject raději na dovolenou nebo si koupit něco hezkého … mám terapeutku, a ještě jezdím na ktb terapie a na reflexní terapie normálně cvokarku, a úžasnou praktickou za kterou jezdím taky poměrně často a stejně jsem jeblá… už nějak nevím co víc pro to mám dělat

  • Lucka: says:

   Ahoj, bohužel se mi taky změnil charakter atak. Dříve to byl klasický pocit na omdlení, točení hlavy atd. A hlavně jen když jsem byla venku, např.dopravní prostředky. A když jsem přišla domů, ulevilo se mi. Ale v posledním asi roce se mi to strašně změnilo, jsou to teď vlastně úzkosti celý den a k tomu různé bolesti zad, svalů, brnění např. rukou. Ale ty ruce mě přešly po fyzioterapii, asi to bylo od zablokované páteře a žeber. Mám bezvadného fyzioterapeuta, který to opravdu umí a ještě vysvětluje vztah mezi psychikou a různými blokacemi páteře. On říká, že všechno co mám si dělám sama psychikou. Když mě odblokuje, tak se vždycky cítím líp, ale pak si to svými úzkostmi zase zhorším.

   • Jitka says:

    Lucko, jsem na tom naprosto stejně, dřív jsem měla záchvaty paniky,pak to opadlo a ted v podstatě nevím, co se se mnou děje. všechno jako by se mi hodilo do fyzických příznaků.brní a mravenčí mi nohy, ruce, cuká mi okolo páteře, v noze, hučí mi v hlavě, mám slabé nohy a pocit, že mě neunesou. celodenní napjatý stav mysli,hrůůůůza

    • Bára says:

     Lucko a Jíťo, trochu jste mě povzbudily. Od čtvrtka mi začala brnět levá ruka od zápěstí k prstům, pak se přidala i pravá. Pak mě začnou pálit dlaně, pak jehličky. Teď je to jen ta levá, někdy až k loktu. V průběhu dne se to mění. Nikdy jsem to neměla. A na povrch samozřejmě vyplouvají strachy a diagnózi. nemocí.

    • Lucka: says:

     Přesně tak, Jitko, v poslední době se mi zdá, že se mi to hodilo do fyzických příznaků, jak píšeš a z toho jsem hrozně nervózní. Víc než dřív.

     • Jitka says:

      já právě taky, jsem z toho daleko víc rozhozená, nakonec mám strach, že ochrnu, no, prostě mi fakt hrabe.občas mě pálí jazyk,pak zas chodidlo, brní ruce a furt přetrvávavící nervozita a napětí

 14. Nikola says:

  Ahoj vsem, dneska me trapi jakoby preskakovani srdce, nevim, jak to přesně popsat, mate to take nekdo?diky

  • Michal says:

   Ahoj 🙂 nekteri lide maji extrasystoly..takove preskakovani srdicka mimo rytmus…byva to neskodne vetsinou,to prejde,udelej si cajik a nestrachuj se,myslim,ze to tady zazil kazdy z nas a ne jednou 🙂 opatruj se..

   • Nikola says:

    Dekuji Michale za uklidneni 🙂

    • Michal says:

     Neni zac 🙂

     • Berenika says:

      Michale já na to hodně trpím, magnesii, popřípadě hořčík v tabletach. Já jsem měla i pocit, ze se mi to srdce musí zastavit takový hluboký propad nevím jak to popsat vždy to mnou projelo skoro až do klína, mívám i několik extrasystol za sebou. Je to humus, ale prý naprosto neškodný. Teď si každý den dělám hořčíkový nápoj od kardiologa. Snažím se to přecházet, ale co se mi pořad stává ze když jsem v polospanku na boku začne mi to tak přeskakovat, ze si musím úplně sednout. A s tím se mi moc bojovat nedaří

     • Lidina says:

      Bereniko, prosim, co je to presne za napoj. Diky.

    • craziness Tv says:

     nikola ja mam extrasystoly už snad od detství,najdříve tak 3krat do mesíce jen bum bum pak jako když se tam neco sevře-pauza silnejší uder bum bum bum vynechaní ted to mam už denně chytlo me to i na cely 3dny a to jsem myslela,že nevydržím-bylo to dokonce v tehu-bum bum vynechaní bum vynechaní bum bum bum vynechaní atd……….byla jsem x-krat kardio naposledy mi dr řekl,at to hodím za hlavu…tak že mužeš byt v klidu,je to opravdu nepříjemné-třeba to mívam před spaním v klidu až se jako zachveje…ale budu dr veřit..:-)

     • Nikola says:

      Dekuji za odpoved 🙂 ja to prave taky citim ted dva dny v kuse, ted koukam na zpravy a cítím jak jakoby bouchne mimo rytmus az se presne jakoby zachveje, takze to neni nebezpecne jo? Dekuji

     • craziness Tv says:

      nikola,pry to mame všichni…jen MY panikaři to cítime silnejší…jako asi všechno…pry to nebezpečné není,vetšinou to mívam v klidu,ale i přes den když neco delam to cítim že to třeba dvakrat za sebou vynecha-jako poposkočí

   • Berenika says:

    Magnosolv, někdo tady níž psal, ze z něho ma střevní potíže, já ho beru s probiotiky a vše Ok

 15. Alena says:

  Ahojky.Dneska 34.den na Zoloftu..a je to snad zatím nejhorší den..strašná úzkost..všechno me bolí..třesou se mi ruce i nohy..bolí hlava a pálí celé tělo..ani Lexaurin zatím nepomohl..mám tomu ještě dát šanci nebo uz je čas na výměnu AD??

  • Jitka says:

   já bych to ještě zkusila vydržet, ale zavolej lékaři, ten ti poradí líp.

  • Bára says:

   Alčo, už jsi někdy brala AD tohoto typu? Jestli ano ten účinek má pomalejší náběh. Když jsem měla Zoloft poprvé udělalo se mi dobře po měsíci ( ze začátku braní mi bylo snad ještě hůř ). Při opakovaném braní cca 2-3měsíce. Ale jak píše Jitka zavolej doktorovi.

   • Alena says:

    To jsou moje vůbec první AD v životě..u doktorky jsem byla minule úterý..navysila mi dávku na 100mg..a dala k tomu ještě Lyricu..ale po te jsem nemohla skoro dýchat..tak jsem si druhou uz ani nevzala..:(

    • Bára says:

     Alčo nejdřív jí zavolej a domluv se s ní. Po měsíci už by si měla cítit úlevu. To nemění nic na tom, že výkyvy jako máš dnes, mohou přijít v podstatě kdykoliv ( i po delším braní léků). Rozhodně bych to spojila s psychoterapií.

     • Alena says:

      No me je takhle právě každý den..ale pak k večeru se mi trochu uleví..akorát dneska je to nějak silnější..no zítra jdu na neurologii a uvidím co mi tam řeknou..a pak buď zavolam doktorce nebo se tam stavím..

     • Bára says:

      Večer je ti lépe…můžu hádat? 🙂 Buď už je doma někdo s kým se cítíš v bezpečí. A určitě si první hnusný stav prodělala ráno nebo dopoledne. Víš hodně má na to taky vliv měnící se počasí…bude zase dobře 😀

     • Anna says:

      Zdravím Álo jeste vydrž s užívaním,mě treba AD zacala učinkovat asi az tak kolem 3 měsícu a to jsem uz pocitala dny,že to není možny,že už to musi zabrat a pak najednou po ranu jsem se cítila lépe a lepe.Sice beru jiny AD cipralex,ale na každyho to pusobí jinak.Tak držím pěste a zabraní leku urcite poznas 🙂

  • Michal says:

   Myslim,ze cim hur se clovek citi tak mu pak antidepresiva lepe zaberou snad to bude Tvuj pripad,zkonzultuj to s lekarem,prece jen Te zna a ma vice zkusenosti…drzim palce 🙂

 16. Jitka says:

  Od patka uzivam antidepresiva na uzkostnou poruchu.Jiz delsi dobu mi cukaji a skubaji svaly v tele, hlavne v lytkach.taky jste na to nekdo trpel ?

  • craziness Tv says:

   jitka ano přesne lytka-oční víčko…neboj,to je ta potvora..

  • Jitka says:

   stalo se někomu, že v prvním týdnu užívání ho začaly více brnět ruce a nohy

   • Bára says:

    Jitko to už si nepamatuji. Shodou okolností jsem navýšila minulý týden Zoloft z 50mg na 75mg a zhruba od čtvrtka mě začala brnět, svědit, pálit levá ruka, v neděli obě. Dnes jen levá tak vzdáleně. Celkově mám tělo jak, když mi je malá kůže. Spíš to přikládám, úzkosti, protože když na to nemyslím tak je to OK.

    • Jitka says:

     fakt už si připadám jak cvok,ještě mám nižší tep, co užívám ty AD, tak nevím, jestli je to normální

     • Bára says:

      Tak to jsme cvoci dva 😀 Za vším hledám něco vážnějšího a to do mých 19-ti ( než mě potkala PP ) by mě doktoři mohli "řezat" za živa. Teď jsem uzlík nervů ze všeho. Stále nevím co pozitivního si mám na to vzít??? 😉

     • Jitka says:

      začala jsem užívat Setralin, v pátek,já vím , že je brzy.ale jsem zvědavá, kdy to zabere.naštěstí celou noc dobře spím, ale to já spala vždycky

     • Bára says:

      Tak hlavně, že se aspoň vyspíš…
      Počítej tak 4-6týdnů. Bude lépe rozdíl určitě poznáš :D:D:D

     • Jitka says:

      dík za povzbuzení, nejhorší mám dopoledne, večer se tak nějak uklidním,ted mám i pocity hučení v uších, ale taky mě trápí krční páteř,prostě jedno s druhým, ach jo

     • Bára says:

      Jíťo, až ti zaberou AD přestaneš tohle všechno vnímat. Člověk z úzkostí je více senzitivní a to co běžný člověk nepociťuje, my vnímáme hodně. Ta krční páteř je k tomu, já ji dříve měla ( nebo spíš svaly ) jak když mě někdo zezadu drží. To také zmizí, ne nadarmo se říká, že právě tam se hromadí stres. Zkus zatím suché teplo, prohřát ramena a šíji. Trochu ti to uleví.

 17. Alim says:

  Ahoj, je tady někdo "poloviční doktor"? Potřebovala bych se na něco zeptat.

 18. Bára says:

  Nevím jak to popsat od čtvrtka mě více či méně bolí prsty na rukou. Chvilkami i mravenčí, jako když vás píchá tisíce jehliček, většinou od zápěstí směrem dolů. Celkově jako by nebyly moje. Včera už jsem to obrečela…to musí být pořád něco? Už jsem i navýšila Zoloft z 50mg na 75mg. Když nebolí břicho nebo záda, tak zase tohle. Už fakt nemůžu :'(

  • helena says:

   Ahoj Báro, já mám tase pocit jako bych měla třes rukou, ale přitom když natáhnu ruce se mi netřepou. Ale je mi hrozně. Teď mě ještě k tomu bolela skoro týden hlava. Teď mi zase jde hlavou, jestli nemám nádor, nebo RS. Měla jsem málo léků a tak jsem brala přes den, tak nevím jestli je to tím.

   • Bára says:

    Děkuji za odpověď. Ty fyzické příznaky jsou fakt obtěžující. Hlava tě mohla bolet v závislosti na tlaku, jak se měnilo počasí.

  • reidora says:

   Ahoj Báro, to fakt dáš, já mám vždy po ránu různé výchilky od normálu, bojuji s tím skoro každý den, postavím se před zrcadlo aříkám si jsi zdrava a je to jen tvůj vyosečný mozek, bohužel všechny fyzické věci kolem strachu a úzkosti jsou tak reálné že si člověk myslí že má snad všechny nemoci světa a hlavně ty nejhorší, co se týká tvých rukou může to být skřípnutý nerv v páteři nebo někde jinde v ruce, věř na páteř se léčím celých 40 let a občas mě překvapí kde všude to od ní může bolet. Chce to i když vím že se to líp říká než dělá zkusit přehodit myšlenky na něco jiného , já třeba maluji a hodně mě to pomáhá. Vím že v určitém stádiu PP ti může každý říkat že je vše OK ale stejně jim nevěříš neb tvoje tělo říká něco jiného. Věř že se dá z toho dostat a moc držím palce at se ti to podaří.

   • Bára says:

    Nejsem úplný začátečník už s tím bojuji od svých 19-ti cca 20let…myslela jsem, že s věkem to budu zvládat lépe. Nic by mě celkem netrápilo nebýt různých fyzických příznaků a negativních věcí z okolního světa. Tomu se asi člověk nevyhne…Asi se mi to s PP přesunulo do celodenních úzkostí. Děkuji za tvou reakci.

  • Lucka: says:

   Ahoj, já měla nedávno to samé s rukama a přešlo mě to po fyzioterapii. Bylo to asi od zablokované páteře a žeber. Nemáš potíže s páteří?

   • Bára says:

    Minulý týden jsem musela na injekce do bedekry, trápila mě teď skoro měsíc. Na fyzio mi pak uvolňovala, přes břišní svaly, také ruce, ramena. Mám to vše hodně zkrácené a začala jsem s protahováním. V práci několikrát za den vytahuji celkem těžké šanony.

 19. Jana says:

  Mam dneska nocni smenu co delate a jak se mate vy?

  • Amarellka3 says:

   Ahoj Jani, jak jsi zvládla noční směnu? Já včera asi po pěti dnech konečně usnula před půlnocí, ale zas brzy vstávám. Tak tu noční pořádně dospi. Hezký den.

   • Jana says:

    Ahoj:) po nocni se mi podarilo spat pouze 3 hodiny , ale zase mam nocni pouze 7x v mesici to jde zvladnout z 30 ti dnu jenom 7x no ne?jinak vysledky z mri uz mam ve zprave je normalni nalez a vse bez patolog zmen, nevis nahodou jaky program musim mit v pc abych prehrala snimky z mr? Dostala jsem cd a chtela jsem se podivat:(

 20. Jana says:

  Bere nekdo z vas magnosolv ? Mivate z nervu casto prujem?

  • Amarellka3 says:

   Já brala Magnesii lactici, ale Magnosolv je také dobrý. Průjem mívám někdy, třeba zrovna včera, byla jsem snad 15krát na wc.

   • Jana says:

    Já nemám průjem klasický spíš takovou hustou řídkou stolici jen me zajímalo čím to může být jestli tím hořčikem:(

    • Amarellka3 says:

     No já myslím, že větší množství hořčíku může působit i projímavě, ale jistá si nejsem na 100%, musela bych to někde nastudovat.

     • petraaaa says:

      ano větší množství hořčíku má projímavé účinky

    • Panda says:

     Jani ano, horcik muze zpusobovat ridkou stolici a prujmy. Mne pred nim i Dr. Varovala, kdyz jsem mela podvahu a nejedla jsem z nervu, at ho beru mene nebo vysadim, kdyby se mi to stavalo, ze by to mohlo jeste zvysit tu podvahu. Taky jsem nemela typicke prujmy, ale chodila casto s ridci.

     • Jana says:

      Presne tak to mam, ze proste se mi chcce normalne na wc jako kazdemu ale je to proste ridsi nema to konzistenci a posledni 3 mesice na stridacku beru ob den ten magnosolv a magne b6

    • craziness Tv says:

     jana,me magnesolv napsal neurolog-tenkrat mi řikal,že budu mít prujem po nem

  • Berenika says:

   Já, ale beru i probiotika takže klídek 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *